izmirde doğalgaz ne zaman zamlanacak

izmirde doğalgaz ne zaman zamlanacak

İZMİRGAZ'ın doğalgaz dağıtım bölgesi için yeni sistem kullanım bedelleri belirlendi. Ekimden itibaren sistem kullanım bedelleri, tüketicinin bulunduğu kademeye göre yüzde 2 - 8 arasında artacak...

Alt kat komşunuz kombiyi yakmıyorsa ne yapabilirsiniz?

Alt kat komşunuz kombiyi hiç yakmıyor ya da odaların kalorifer peteklerini kapatıyor. Doğalgaz faturanız cep yakmasına rağmen ısınamıyorsanız ne yapabilirsiniz?

Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi'ne 600 milyon dolarlık kredi!

Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu tarafından Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi'nin genişletme çalışmaları için ilk 7 yılı geri ödemesiz olmak üzere 22,5 yıl vadeli 600 milyon dolarlık kredi onaylandı.

Trabzon Çukurçayır'a doğalgaz müjdesi!

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı ilk toplantısı, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Gümrükçüoğlu, Ortahisar ilçesinin Çukurçayır Mahallesi’ne doğalgaz ulaştırılması içinde çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı

Adana Kozan'a doğalgaz ne zaman gelecek?

CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Adana'nın Kozan ilçesine doğal gaz hizmeti götürülmesine yönelik çalışmalara ilişkin soru önergesi hazırladı.

Doğalgaz abone bağlantı bedelleri 2016!

Doğalgaz abone bağlantı bedelleri, Doğalgaz Piyasası Mevzuatları çerçevesinde belirleniyor ve bir defaya mahsus olmak ve iade edilememek üzere tahsil ediliyor. Peki, doğalgaz abone bağlantı bedelleri 2016 ne kadar?

Doğalgaz güvence bedeli 2016!

Doğalgaz aboneliği için doğalgazı fiilen kullanacak olan gerçek veya tüzel kişiler ya da yetkili temsilcileri tarafından Doğalgaz Abonelik Sözleşmesi yapılıyor. Peki, doğalgaz güvence bedeli 2016 ne kadar?

Kerkük doğalgaz boru hattının inşaatı başladı!

Irak'ın Kerkük vilayetinde, Türkiye'ye ihraç edilecek doğalgaz için boru hattının inşasına başlandığı bildirildi. Kerkük'ten başlayacak boru hattı inşasının ne kadar süreceğini bilinmiyor.

Doğalgaz faturasındaki düzeltme katsayısı nedir?

Doğalgaz faturası üzerinde yer alan ibarelerden biri de düzeltme katsayısı olarak karşımıza çıkıyor. Peki, doğalgaz faturasındaki düzeltme katsayısı nedir? Düzeltme katsayısı ne işe yarar?

Doğalgaz faturası gelmedi ne yapmalıyım?

Doğalgaz faturaları, İGDAŞ tarafından duyurulan ödeme noktalarından ödeniyor. Peki, doğalgaz faturanızın gelmediğini düşünelim. "Doğalgaz faturası gelmedi ne yapmalıyım?" diye soruyorsanız işte yanıtı..

Doğalgaz sayaç açma kapama bedeli 2015!

Doğalgazın geç ödenmesi nedeni ile kapatılması ve yeniden açılması halinde açma kapama bedelinin ödenmesi gerekiyor. Peki, doğalgaz sayaç açma kapama bedeli 2015 ne kadar?

Doğalgaz sabit ödeme sistemine kimler başvurabilir?

Doğalgaz aboneleri Sabit Ödeme Sitemi’ne geçerek son ödeme tarihini kendisi belirliyor ve böylece bütçesini ödeme tarihine göre ayarlayabiliyor. Peki, doğalgaz sabit ödeme sistemine kimler başvurabilir?

Doğalgaz güvence bedeli ücreti 2015!

Doğalgaz abonelik sürecinde yapılan masraflar arasında doğalgaz güvence bedeli de yer alıyor. Peki, doğalgaz güvence bedeli ücreti nedir? Doğalgaz güvence bedeli ücreti 2015 ne kadar?

Kuzey Akım-2 Doğalgaz Boru Hattı projesinde son durum ne?

Rusya’nın Kuzey Akım-2 Doğalgaz Boru Hattı Projesi, Avrupa Birliği (AB) içerisindeki tüm itirazlara rağmen özellikle Almanya’nın desteğiyle ilerleyişini sürdürüyor.

izmirde doğalgaz ne zaman zamlanacak Haberi

izmirde doğalgaz ne zaman zamlanacak

İZMİRGAZ'ın doğalgaz dağıtım bölgesi için yeni sistem kullanım bedelleri belirlendi. Ekimden itibaren sistem kullanım bedelleri, tüketicinin bulunduğu kademeye göre yüzde 2-8 arasında artacak.Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, İzmirGAZ'ın 2012-2016 arası perakende satış tarifelerinde düzenlemeye gitti.


Resmi gazete'de yayımlanan karara göre, İZMİRGAZ'ın tarife hesaplamalarına esas 2014 yılı başı baz varlık tabanı 183 milyon 773 bin 917 lira olarak belirlendi.


Şirketin tarife uygulama dönemi öngörülen şebeke yatırım tutarı tavanları 2014, 2015 ve 2016 için 25 milyon 364 bin 9 lira olarak olarak kararlaştırıldı.


Sistem kullanım bedeli üst sınırları ise ekim ayı için yıllık tüketim miktarı 0-100 bin metreküp aralığında 0,068132, 100 bin 001-10 milyon metreküp aralığında 0,031587, 10 milyon 1 metreküp ve üzerinde 0,019540 TL/metreküp olarak düzenlendi.


Ekim ayı için belirlenen sistem kullanım bedeli üst sınırları,...