izmirde doğalgaza zam geliyor

izmirde doğalgaza zam geliyor

İZMİRGAZ'ın doğalgaz dağıtım bölgesi için yeni sistem kullanım bedelleri belirlendi. Ekimden itibaren sistem kullanım bedelleri, tüketicinin bulunduğu kademeye göre yüzde 2 - 8 arasında artacak...

Doğalgaza konutta yüzde 9 zam!

BOTAŞ doğalgaza bugünden itibaren geçerli olmak üzere konutta yüzde 9 oranında zam yaptı...

Doğalgaza yüzde 16 oranında zam yapıldı!

Son yıllarda kullanımı hızla artan doğalgaza, bir kentte 8 yıllık sabit tarife süresinin dolmasının ardından yüzde 16 oranında zam yapıldığı açıklandı.

Doğalgaza indirim gündemde!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun önümüzdeki süreçte doğalgaza zam yapılmayacağını ayrıca indirimin de gündemde olduğunu açıkladı.

Doğalgaza zam yapılacak mı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz zammına ilişkin olarak, "Sanayicimize ve vatandaşımıza bu maliyetleri yansıtma niyetinde değiliz" dedi.

Elektrik ve doğalgaza zam gelecek mi?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız elektrik ve doğalgaz fiyatlarına ağustos ayında da zam yapılmayacağını açıkladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın elektrik ve doğalgaz fiyatlarına ilişkin açıklaması;

Elektrik ve doğalgaza zam gelecek mi?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "1 Temmuz'dan geçerli olmak kaydıyla elektrik ve doğalgaz fiyatlarında herhangi bir değişikliğe gitmiyoruz" dedi.

Elektrik ve doğalgaza Temmuz'da zam yok!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan ( EPDK ), temmuzda elektrik ve doğalgaza zam yapılacağına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Elektrik ve doğalgaza zam gelecek mi?

Enerji Bakanı Taner Yıldız özel bir televizyon programında enerjiye ve ekonomiye dair çok önemli açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar;

Afyonkarahisar'da doğalgaza güncelleme zammı!

AFYONKARAHİSAR’da doğalgaza ’tarife güncellemesi’ adı altında zam geldi. 100 metreküpten fazla doğalgaz kullanan vatandaşlar, doğalgazın metreküpünü 93 kuruştan kullanmaya başladı.

Doğalgaza zam olacak mı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Habertürk TV'de soruları yanıtladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgazda indirim beklentisiyle ilgili açıklama yaptı.Doğalgaza zam olacak mı?

Elektrik ve doğalgaza zam yok!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız elektrik ve doğalgaz fiyatlarının yeni yılda değişmeyeceğini, elektrikte kayıp - kaçak bedelleriyle ilgili de ocak ayında düzenleme yapılacağını bildirdi.

Taner Yıldız: Elektrik ve doğalgaza zam yok!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız elektrik ve doğalgaz fiyatlarının yeni yılda değişmeyeceğini, elektrikte kayıp - kaçak bedelleriyle ilgili de ocak ayında düzenleme yapılacağını bildirdi.

Ali Babacan: Doğalgaza yaza kadar zam yok!

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan enerji fiyatlarıyla ilgili önemli bir açıklamalarda bulundu. Babacan, doğalgaza yaza kadar zam yapılmayacağını söyledi. . Elektrik ve doğalgaza en son Ekim ayında yüzde 9'luk zam yapılmıştı...

izmirde doğalgaza zam geliyor Haberi

izmirde doğalgaza zam geliyor

İZMİRGAZ'ın doğalgaz dağıtım bölgesi için yeni sistem kullanım bedelleri belirlendi. Ekimden itibaren sistem kullanım bedelleri, tüketicinin bulunduğu kademeye göre yüzde 2-8 arasında artacak.Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, İzmirGAZ'ın 2012-2016 arası perakende satış tarifelerinde düzenlemeye gitti.


Resmi gazete'de yayımlanan karara göre, İZMİRGAZ'ın tarife hesaplamalarına esas 2014 yılı başı baz varlık tabanı 183 milyon 773 bin 917 lira olarak belirlendi.


Şirketin tarife uygulama dönemi öngörülen şebeke yatırım tutarı tavanları 2014, 2015 ve 2016 için 25 milyon 364 bin 9 lira olarak olarak kararlaştırıldı.


Sistem kullanım bedeli üst sınırları ise ekim ayı için yıllık tüketim miktarı 0-100 bin metreküp aralığında 0,068132, 100 bin 001-10 milyon metreküp aralığında 0,031587, 10 milyon 1 metreküp ve üzerinde 0,019540 TL/metreküp olarak düzenlendi.


Ekim ayı için belirlenen sistem kullanım bedeli üst sınırları,...