izmirde en çok konut satılan ilçeler

izmirde en çok konut satılan ilçeler

Ege'nin incisi İzmir konut satışında Türkiye 3.'sü oldu. Peki en çok konut satılan ilçeler hangisi?

3 büyükşehirde en çok konut satılan o ilçeler!

TÜİK'in açıkladığı konut satış istatistiklerine göre en çok konut satışı büyükşehirlerde yapıldı. Peki, hangi ilçelerde konut satışlarında patlama yaşandı? İşte 3 büyükşehirde en çok konut satılan o ilçeler..

Türkiye'de en çok iş kazası inşaat sektöründe yaşanıyor!

2015 yılının ilk 6 ayında iş kazası sonucu hayatını kaybeden 794 işçiden en çok işçi ölümü İstanbul, Adana, Konya, Antalya ve İzmirde oldu. En çok işçi ölümü inşaat sektöründe.

Konut satışları en çok hangi ilde yapıldı?

Türkiye’de 2014 Temmuz ayında 85 101 konut satılmıştı. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Ağustos ayında ise toplam 105 624 konut satıldı. Peki, konut satışları en çok hangi ilde yapıldı?

Türk turistler en çok İtalya'ya gitti!

Erken rezervasyon imkanlarının artmasıyla yurt dışında daha fazla tatil imkanı bulabilen Türk tatilciler, ocak ayından bu yana en çok İtalya turlarını tercih etti.Yurt dışına çıkan vatandaşlar, Pisa Kulesi'ni görme imkanı buldu.

Turistler en çok İtalya'ya gitti!

Turistler en çok İtalya'ya gitti. Erken rezervasyon imkanlarının artmasıyla yurt dışında daha fazla tatil imkanı bulabilen Türk tatilciler, ocak ayından bu yana en çok İtalya turlarını tercih etti.

Konut fiyatları en çok hangi ülkelerde arttı?

Ev fiyatlarının sadece Türkiye'de çok yükseldiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Dünya çapında bir yükseliş eğiliminden söz edebiliriz. Global Property Guide, dünyada konut fiyat artışının en çok yaşandığı ülkeleri sıraladı. İşte o ülkeler...

İzmir'e en çok yabancı turist Almanya'dan geliyor!

İZMİR Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün bu yılın ilk 8 ayı verilerine göre, sınır kapılarından giriş yaparak kente en çok yabancı turist 228 bin 938 kişiyle Almanya'dan geldi, ikinci sırada Fransa yer aldı...

Enerji tüketimi en çok ulaştırmada artacak!

Enerji tüketimi en çok ulaştırmada artacak. Türkiye'de 2030 itibariyle enerji tüketiminde payını en çok artıran sektör ulaştırma olacak. Sektörün nihai enerji tüketimindeki yüzde 20’lik payı yüzde 25’e çıkacak.

Enerji tüketimi en çok ulaştırmada artacak!

Enerji tüketimi en çok ulaştırmada artacak. Türkiye'de 2030 itibariyle enerji tüketiminde payını en çok artıran sektör ulaştırma olacak. Sektörün nihai enerji tüketimindeki yüzde 20’lik payı yüzde 25’e çıkacak.

Yerli turistler en çok Ege ve Akdeniz'i tercih etti!

TÜROFED Başkanı Ayık, Türkiye'de özellikle iç turizmde rakamların yüzleri güldürdüğünü, bu yıl da geçmişte olduğu gibi şu ana kadar yerli turistlerin tatil için en çok Ege ve Akdeniz'i tercih ettiğini bildirdi

Ağustosta en çok eleman arayan sektör: Turizm!

Yenibiris.com'un ağustos ayı istihdam raporuna göre geçtiğimiz ay en çok iş ilanı veren sektör Turizm-Otelcilik ile hemen ardından gelen Perakendecilik olurken, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına son hızla hazırlanan Eğitim sektörü üçüncü sıraya yükseldi.

Konutta en çok kazandıran şehir hangisi?

Yatırımını İstanbul’un semtlerinden ya da başkent Ankara’dan yapmayı tercih edenler, 20 yılda geri kazanım sağlarken, Gaziantep’e yatırım yapan 11 yılda kazanım sağlıyor. Konutta en çok kazandıran şehir hangisi?

Doğu Marmara'da 7 ayda en çok konut Kocaeli'de satıldı!

Doğu Marmara'da 7 ayda 36 bin konut satıldı. Kocaeli, 15 bin 401 işlemle en çok konutun satıldığı kent oldu, bu ili 10 bin 61 işlemle Sakarya, 5 bin 192 işlemle Yalova, 3 bin 179 işlemle Bolu ve 2 bin 75 işlemle Düzce izledi.

Antalya'da konut fiyatları en çok Kemer'de arttı!

Bu yılın ilk 7 ayında yabancıya en çok konut satışı yapılan il Antalya oldu. Bu ilgi, geçen yıla göre satılık ve kiralık konut fiyatlarında yüzde 14 oranında artışa yol açtı. Son bir ayda Antalya'nın ilçeleri arasında en çok fiyat artışının Kemer'de yaşan

izmirde en çok konut satılan ilçeler

izmirde en çok konut satılan ilçeler izmirde en çok konut satılan ilçeler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan Nisan ayı incelemelerinde İzmir'de konut satış oranında düşüşler görüldü. Bu oranlara rağmen Ege'nin incisi İzmir konut satışında Türkiye 3.'sü konumunda bulunuyor.

Ege Haber'de yer alan haber egöre, belediye verilerine göre; Türkiye'nin genelinde ilk 3 ay boyunca yapılan bina sayısı, geçtiğimiz seneye göre yüzde 42 azaldı. Düşüş, İzmir'de de etkili oldu.

ÜLKE GENELİNDE YÜZDE 18'LİK DÜŞÜŞ

Kredilerin yükselmesi sebebiyle Türkiye'nin genelinde konut satışları yüzde 18 azalırken en çok konut satışı yapılan 3. şehir, 4 bin 797 konut ile İzmir oldu. İlk iki sırada ise İstanbul ve Ankara yer aldı. 

MÜTEAHHİTLER BEKLEYİŞTE

Dolar kurundaki yükseliş ve kredi faizlerindeki yükselme, müteahhitlerin de "yeni bina" hamlelerini de azalttı. Belediye yapı ruhsatlarına göre ilk 3 ayda, geçtiğimiz seneye göre bina sayısında yüzde 42'lik düşüş yaşandı. 

İzmir'de daha...