izmirde kiralık evler

izmirde kiralık evler

İzmir emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) Başkanı Mesut Güleroğlu, gayrimenkul piyasasında İzmir'in, İstanbul ve Ankara'ya göre çok daha bakir olması nedeniyle en gözde şehirlerden birisi olduğunu ifade etti...

Hüseyin Aslan: İzmir'in yüzde 40'ı kiracı!

Hüseyin Aslan Habertürk Egeli Gazetesi'nde kentsel yaşam ve konut konulu yazısını kaleme aldı. Kentsel yaşam, bireysel, toplumsal ilişkileri, o kentin sosyal dokusunu ve kentte yaşamanın ortak sorumluluğunu paylaşmayı ifade etmektedir...

İzmir Vakıflar'dan kiralık 74 gayrimenkul

İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü Bornova, Karşıyaka, Kemalpaşa, Çeşme, Karaburun, Bayındır, Torbalı, Bergama, Dikili, Tire, Seferihisar ve Ödemiş'te bulunan zeytinlikleri kiraya verecek.

Şile ve Tuzla'da kiralık villa tarzı evlere talep yüksek!

Koronavirüs salgınıyla mücadele devam ederken İstanbul'un farklı ilçelerinde yaşayan vatandaşlar, Şile ve Tuzla'da bulunan kiralık villa tarzı eşyalı evler kiralamaya başladı...

Turistlerin gözdesi günlük kiralık evler oldu!

Otel fiyatlarını yüksek bulan turistlerin yeni gözdesi günlük kiralık evler oldu. Beyoğlu/Galata bölgesi turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri haline geldi.

Öğrenciler şimdi de ev sınavında!

Üniversite tercihlerini yapan öğrenciler ve aileleri için şimdiki adım ev kiralama olacak. En yüksek kirayı Muğla, İstanbul ve İzmir’de eğitim görecekler ödeyecek. En uygun fiyatlı kiralık evler ise Kırşehir, Niğde ve Mardin’de....

Küba'da kiralık evler ikiye ayrılıyor!

Dünyada en çok görülmek istenen ülke olan Küba'da evler ikiye ayrılıyor. Ülkede konutların bir kısmı sadece Kübalılara kiralanabilirken, bir kısmının yabancılara kiralanmasının onayı verilmiş...

Evleri artık günlük değil saatlik kiralıyorlar!

Bir dönem günlük kiralık evler gündemdeydi, şimdi ise saatlik kiralamalar. Emlak sitelerinde bir çok ilan görmek mümkün. İstanbul’dan Ankara’ya, Diyarbakır’dan Kütahya’ya kadar birçok şehirde saatlik kiralama yapılıyor. Birkaç saatlik ev kiralamanın bedeli 40 TL'den başlıyor. 

Günlük kiralık evlere 2,3 milyon lira ceza!

Günübirlik kiralık evler denetlendi. Denetimlerde 543 ev sahibine 2 milyon 382 bin 254 lira idari ceza uygulandı...

4 soruda günlük ev kiralama işlemleri ve cezaları!

Konut siteleri veya apartmanda daire sahibi olan kimseler de taşınmazını günlük veya haftalık olarak kiraya vermek isteyebiliyor. Peki günlük kiralık evler için ruhsat gerekir mi? Günlük ev kiralamalarına banka zorunluluğu var mı? diyorsanız işte yanıtı...

Kısa süreli kiralamalar kontrol altında!

TÜROB, kamuoyunda günlük kiralık evler olarak bilinen kısa dönemli kiralamalarla ilgili ısrarla gündeme getirdiği uyarılar sonuç veriyor.

Uğur Yüce: Ordu'da kiralık daire yok!

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, Ordu ve çevresinde kiralık evler hakkında yorum yaptı. Yüce, Ordu'da kiralık dairelerin az olmasının kira bedellerini yükselttiğini söyledi.

Büyükçekmece'de günlük ev baskını!

günlük kiralık evler tehlike saçmaya devam ediyor. Büyükçekmece'de 400 TL'ye kiralanan günlük evde uyuşturucu partisi düzenlendi. İhbarı alan polisler eve baskın yaptı.

Günlük kiralık evlere gözaltı!

Maliye Bakanlığı, günlük ve saatlik olarak kiralanan evler ile ilgili harekete geçti. Günlük kiralık evlere gözaltı 7 ilde başladı.

Kaçak günübirlik evler Anadolu Yakası’nı sardı!

Kaçak günübirlik evler, hükümetin hayata geçirdiği yeni uygulamalar ile kontrol altına alınmaya başladı. Ancak yine de günübirlik kiralık evler İstanbul Anadolu Yakası’nda geniş bir faaliyet alanı buluyor. Bu bölgede 45 adet müstakil bina ‘günübirlik kiralık’ adı altında otelcilik faaliyeti yapıyor.

Türkiye’deki kiralık evlerde yasal boşluk var!

Günlük, haftalık, aylık olarak kontrolsüz olarak kiralanan evler terör yuvası haline geliyor. Kiralık evlerle ilgili Türkiye’de hem yasal boşluk hem de takipsizlik var.

izmirde kiralık evler

izmirde kiralık evler izmirde kiralık evler

İzmir emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) Başkanı Mesut Güleroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gayrimenkul piyasasında İzmir'in, İstanbul ve Ankara'ya göre çok daha bakir olması nedeniyle en gözde şehirlerden birisi olduğunu ifade etti. Yatırımcıların son birkaç yıldır İzmir'e hızlı bir yönelim gösterdiklerini anlatan Güleroğlu, şunları kaydetti:


"Gayrimenkul yatırımcıları için artık Ankara'da yer kalmadı, İstanbul'da zaten ciddi anlamda yer problemi yaşanıyor ama İzmir bakir olduğu için hem yabancı hem de diğer illerde yerleşik yatırımcılar İzmir'de yatırım yapmak için yer arıyorlar. Emlakçılar olarak, yaptığımız görüşmelerde İzmir menşeili olmayan firmaların da İzmir'e gelip yatırım yaptığını görüyoruz. Bunun önümüzdeki yıl içinde daha da hareketleneceğini düşünüyoruz."


"Büyük projeler hızla yükseliyor"


Güleroğlu, İzmir'de halen çok ciddi büyük yatırım projelerinin hızla yükseldiğini ve bunun artarak sürmesini beklediklerini dile getirerek, bunun fiyatlara...