izmirin turizmden aldığı pay ne kadar

izmirin turizmden aldığı pay ne kadar

Oyun ve Oyuncak, Mask, Neşe ve Karikatür, Radyo ve Demokrasi müzeleri ile yerli ve yabancın turistlerin akınına uğrayan İzmir, iki yeni butik müzeye daha ev sahipliği yapacak

Fatih Sultan Mehmet'in eğitim aldığı Saatli Medrese müze olacak!

Fatih Sultan Mehmet'in eğitim aldığı medrese olarak bilinen Edirne'deki Saatli Medrese, 'Fatih Sultan Mehmet Müzesi' oluyor.

Yeni Çeşme projesi Ege turizmini canlandıracak!

Yeni Çeşme projesi Ege turizmini canlandıracak. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, projeyle ilgili “Bu sadece bir Çeşme projesi değil. Çıkışımızın ana nedeni Ege Bölgesi’nin turizmden aldığı payı artırmak'' dedi.

Faizsiz konut sisteminin toplam satıştan aldığı pay yüzde 10'u aştı!

FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal yaptığı açıklamada, "Geçen yıl satılan 1 milyon 350 bin konutun 150-200 bin adetlik kısmı faizsiz finans sistemiyle satıldı. Toplam satış içerisinde tasarrufa dayalı faizsiz sistemin aldığı pay yüzde 10'u aştı." diye konuştu.

Aldığı evin borcunu ödemek için çalışırken şehit oldu!

Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Yasin Sağır'ın Diyarbakır'dan, aldığı evin borcunu ödemek amacıyla Şırnak'a çalışmaya gittiği öğrenildi.

İBB'nin aldığı TÜRGEV binaları Beyoğlu Belediyesi'ne geri mi verilecek?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), TÜRGEV'den geri aldığı binalar meclis kararıyla Beyoğlu Belediyesi'ne verilmek isteniyor. CHP İBB Meclis üyesi İnan Güney konuya ilişkin, "CHP'liler buna müsaade etmeyeceğiz" dedi...

Ziraat Bankası’nın aldığı 3 bin 3 taşınmazın 997'si işgal altında!

Ziraat Bankası’nın tahsil edemediği kredilere karşılık aldığı 3 bin 3 konutun 997’si işgal altında. Sayıştay, banka yönetimini " Ya boş al ya tahliye ettir ya da işgal bedeli al" diye uyardı...

Berat Albayrak'tan Kanal İstanbul güzergahında arazi aldığı iddialarına yanıt!

Berat Albayrak'tan Kanal İstanbul güzergahında arazi aldığı iddialarına yanıt geldi. Yapılan açıklamada "Yalan ve iftiradan ibaret birtakım iddialar kamuoyuna haber diye sunulmuştur" ifadeleri yer aldı.

Arapların Kanal İstanbul güzergahından metrekarelerce arazi aldığı ortaya çıktı!

Çılgın proje Kanal İstanbul güzergâhında projenin açıklanmasından sonra Kuveyt vatandaşı Wael N Y Alnusef, ve Suudi iş insanı Al Muhaıdıb’ın da arazi satın aldığı ortaya çıktı. 

Gülşen, 15 milyon TL'ye aldığı evini satamadı!

Şarkıcı Gülşen, Zincirlikuyı Zorlu Center'dan 15 milyon liraya aldığı evini 30 milyon TL'ye satışa çıkarmıştı fakat alıcı bulamadı.

Ferit Şahenk 3 yıl önce aldığı şirketi satıyor!

Doğuş Grubu'nun patronu Ferit Şahenk 2016 yılında satın aldığı dünyanın en büyük süper yat bakım tesislerinde içinde bulunduğu Marina Barcelona 92'deki (MB 92) hisselerini devrediyor.

Tuba Büyüküstün Paris'ten satın aldığı eve ne kadar ödedi?

Oyuncu Tuba Büyüküstün'ün Paris'ten bir ev satın aldığı iddia edilmişti. St. Germain semtinde bulunan evin fiyatı ise ortaya çıktı.

Beyazıt Öztürk satın aldığı binayı otele çevirecek! 

Beyazıt Öztürk, Beyazıt'ta eski bir binayı satın aldı. Öztürk'ün satın aldığı bu binayı otele çevireceği iddia ediliyor.

Yabancıların en fazla konut aldığı 10 şehir!

TÜİK temmuz ayı konut satış verilerine göre; 2019 Ocak-Temmuz döneminde yabancıya satışları yüzde 64 yükselerek 24.144'e ulaştı. İşte yılın ilk 7 ayında yabancıların en fazla konut aldığı 10 şehir...

izmirin turizmden aldığı pay ne kadar

izmirin turizmden aldığı pay ne kadar izmirin turizmden aldığı pay ne kadar


İzmir'de müzecilik kavramına yeni bir boyut kazandıran Konak Belediyesi, kenti butik müzelerle tanıştıralı üç yıl oldu. Üç yılda üç müzeyle İzmir kültür yaşamını zenginleştiren ve kent merkezi odaklı turizm hareketliliğini artıran Konak Belediyesi müzeleri on binlerce ziyaretçiyi konuk etti. Aralık ayında Radyo ve Demokrasi Müzesi'nin de hizmete girmesiyle birlikte İzmir'in adı dünya müzecilik literatürüne "Butik Müze'nin Başkenti" olarak girecek. 

İlk butik müze Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi 2010 yılının Ocak ayında açıldı. Varyant'ta İzmir'in sembol isimlerinden dünyaca ünlü seramik sanatçısı Ümran Baradan'ın bağışıyla anlam kazanan binasında hizmet veren Oyun ve Oyuncak Müzesi, açıldığı günden bu yana özellikle çocukların ilgi odağı oldu. 100 yılın üstünde tarihe sahip oyuncaklarıyla adeta bir dünya tarihi belgeseli olan müzede ziyaretçiler sokak oyunlarına dair de...