İzmit Körfezi Asma Köprüsü son durum

İzmit Körfezi Asma Köprüsü son durum

433 kilometrelik Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en önemli ayağını oluşturan İzmit Körfezi Asma Köprüsü'nde orta açıklığa tabliyelerin montajı gerçekleşirken, toplam 113 tabliyenin Mayıs ayının sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

İzmit Körfezi Asma Köprüsü arsa fiyatlarını yükseltti!

İzmir’e ulaşımı 4 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi ve bu projenin en önemli geçiş noktalarından olan, 2015’te bitmesi planlanan İzmit Körfezi Asma Köprüsü, bu güzergahtaki Arsa ve Emlak fiyatlarını şimdiden yükseltti...

Gökova Körfezi'ndeki Karaca Adası'nın fiyatı 225 milyon TL'ye çıktı!

Muğla Gökova Körfezi'nde yer alan 316 bin metrekarelik Karaca Adası'nın fiyatı 50 milyon TL artırıldı ve 225 milyon TL'ye çıkarıldı.

Saros Körfezi'ndeki sit alanları işletmeye açılıyor mu?

Saros Körfezi’nin Keşan ve Enez sahillerinin ticari işletmeye açılacağı belirtildi. Saros kıyılarında toplam 127 bin 464 metrekarelik olan 14 ayrı kıyı bölümü kiralanacak ve ticari alan yapılabilecek. Trakya Platformu'ndan konuya ilişkin bir açıklama yapıldı.

Osman Gürün'den Gökova Körfezi’nin imara açılmasına ilişkin açıklama!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Gökova Körfezi’nde sit değişikliği yaparak turizm cennetini imara açmak ve betonlaştırmak istemesine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'den açıklama geldi.

Fethiye Körfezi’ne yapılacak marinaya çevrecilerden tepki!

Fethiye Körfezi’nde deniz dolgusu, alışveriş merkezi, restoran, otel ve yüzlerce tekne için bağlama yeri yapılmasını kapsayan marina projesi için çevresel etki değerlendirme (ÇED) toplantısı yapılması çevrecilerin tepkisini topladı. 

İzmir depremi Edremit Körfezi'nde DASK talebini artırdı!

Edremit Körfezi'nde, 30 Ekim tarihinde İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından Doğal Afet Sigortası (DASK) talebinde de artış görüldü.

Kuşadası Körfezi'ne dikkat! Gerilim arttı!

Doç. Dr. Toker, "Batıdaki stres transferi Ege Denizi açıklarına doğru yırtılarak ilerlemekte fakat doğuda Kuşadası Körfezi'nin orda bu stresin boşalmadığını, orda gerilimin artığını görüyoruz" dedi.

Okan Gaytancıoğlu'ndan Saros Körfezi'ne yapılacak limana tepki!

BOTAŞ’ın Saros Körfezi’ne yapmak istediği FSRU (yüzer LNG depolama ve gazlaştırma ünitesi) doğal gaz limanı çevrecilerin tepkilerine sebep oldu. CHP, BOTAŞ’ın projesini Meclis’e taşıdı.

Arap Körfezi’nde dev projeler birer birer durdu!

Dünyanın en zengin bölgelerinden biri olan Arap Körfezi’nde dev projeler birer birer durdu...

Ayetullah Ali Hamaney, Basra Körfezi'ndeki adalarda yerleşim yerleri kuruyor!

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Basra Körfezi'ndeki adalarda yerleşim yerleri kurulması için talimat verdi... 

Edremit Körfezi'nde imar için zeytin ağaçları kesildi!

Balıkesir'in Edremit Körfezi'nde imar için Ayvalık Kuş ve Doğa Gözlem Topluluğu tarafından gerçekleşen kış ortası su kuşu sayımında (KOSKS), önceki yıla göre su kuşu çeşitliliğinde yüzde 20 oranında azaldı.

Kanal İstanbul'la Marmara Denizi ölecek mi?

Deniz Bilimci Prof. Dr. Şükrü Beşiktepe, Kanal İstanbul projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Beşiktepe, "Marmara Denizi İzmit Körfezi gibi olacak. Yani kirlenecek, kötü kokacak. Kıyı yaşamı bitecek" dedi...

İzmit’in yalıları İstanbul’a rakip oldu!

İzmit Körfezi’nde Darıca ve Körfez ilçelerinde yer alan yalılar fiyatları ile İstanbul Boğazı’ndaki yalıların fiyatlarını geçiyor. 1 milyon lira ile 25 milyon lira arasında olan fiyatlar yalıların özelliklerine göre değişiyor…

DP World Yarımca Limanı Körfezi Çin'e bağladı!

DP World Yarımca Limanı İzmit Körfezi'nden Çin'e kadar uzanıyor. Ocak ayında inşasına başlana demiryolu 30 Temmuz'da hizmete girdi.

İzmit Körfezi Asma Köprüsü son durum Haberi

İzmit Körfezi Asma Köprüsü son durum

433 kilometrelik Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en önemli ayağını oluşturan İzmit Körfezi Asma Köprüsü'nde tabliyelerin montajı için çalışmalar devam ediyor.
2 bin 682 metre uzunluğundaki köprü bin 550 metre orta açıklığı ile dünyanın en büyük orta açıklığa sahip asma köprüleri arasında 4'üncü olurken, köprünün orta açıklığının bir kısmına ve denizdeki köprünün iki ayağının orta kısımlarına tabliyeler konuldu.

Her biri 35 metre 93 santim genişliğinde ve 25 metre uzunluğunda olacak 113 tabliye konulacağı bildirilirken, kötü hava hava şartlarının çalışmaları zaman zaman...