Jandarma Genel Komutanlığı

Jandarma Genel Komutanlığı

15 Temmuz darbe gecesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin tam karşısında bulunan Jandarma Genel Komutanlığı, BTK binasına, Kültür Bakanlığı da jandarma binasına taşınacak

Ankara Urankent Lojman Binası tadilat işi 7 Ağustos'ta ihaleye çıkıyor!

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Lojistik Komutanlığına Bağlı (Urankent D-6 Blok) Lojman Binası mantolama, çatı işleri ve engelli rampaları tadilatı yapım işi 7 Ağustos tarihinde ihaleye çıkıyor.

Alkent 2000'de artık aidat toplanamayacak!

Alkent 2000 sitesinde oturan Dursun Boran, aylık 1100 TL'lik site aidatını ödememek için açtığı davayı kazandı

TOKİ, 43 karakolun inşaatını tamamladı

Türkiye'nin dört bir yanındaki toplam 125 birlik karakolu yeniden inşa edilecek

KEY listesinde adı çıkmayanlar listeye yeniden eklenecek

Ankara 14. İdare Mahkemesi, açıklanan KEY listelerinde ismini göremeyen binlerce kişiyi sevindirecek bir karara imza attı

Elazığ'da hasarlı ev sahiplerinin nakliye ihtiyaçları karşılanıyor!

Jandarma Genel Komutanlığı, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde depremden etkilenenlerin ihtiyaçlarını gideriyor. Ekipler, hasarlı ev sahiplerinin nakliye ihtiyaçları karşılıyor.

Sinop Gerze İlçe Jandarma Komutanlığı binası tamamlanıyor!

Sinop Gerze’de yapımına başlanılan İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı binasında bulunan çalışmalar sürüyor.

İzmir Yağhaneler'deki kamulaştırma işlemleri tamamlandı!

Konak Belediyesi’nin Eşrefpaşa semt pazarını taşıyacağı Yağhaneler'deki Jandarma Alay Komutanlığı’nın boşalttığı arazideki son kamulaştırma işlemleri de tamamlandı.

Malatya Beydağı Tabiat Parkı’nın inşası başladı!

Malatya Büyükşehir Belediyesi İnderesi Mevkii’nde bulunan ve Jandarma İl Komutanlığı tarafından hayata geçirilecek tabiat parkın inşası başladı.

TOKİ'den Antalya'ya 4 adet karakol komutanlığı binası!

Antalya İli; Alanya İlçe J Komutanlığı, Gazipaşa İlçesi Zeytinada J Karakol Komutanlığı, Konyaaltı İlçe J Komutanlığı, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Hizmet Binaları ve Tesisleri İnşaatları ile Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İkmal İşi ihalesi yarın saat 14:00'de yapılacak.

Jandarma ve sahil güvenlik personeline konut tahsisi!

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeline kiralama suretiyle konut sağlanacak. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tapu kadastro mülkiyetin güvencesi!

AKÜ'nün ev sahipliğinde Harita Genel Komutanlığı ve Türkiye Ulusal Fotogrametri ve Uzaktan Algılama Birliği (TUFUAB) isbirliğiyle düzenlenen IX. TUFUAB Teknik Sempozyumu başladı.

Jandarma Genel Komutanlığı arazisine Şehitler Anıtı yapılacak!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin karşısında bulunan ve 15 Temmuz işgal girişiminin komuta merkezlerinden biri olan Jandarma Genel Komutanlığı'nın arazisinde "Şehitler Anıtı" yükselecek.

Kamu kuruluşları binalarını değiştiriyor!

15 Temmuz darbe gecesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin tam karşısında bulunan Jandarma Genel Komutanlığı, BTK binasına, Kültür Bakanlığı da jandarma binasına taşınacak

Aydın Jandarma Bölge Komutanlığı kapatıldı!

Aydın Jandarma Bölge Komutanlığı, OHAL kapsamında kapatıldı. Jandarma bölge komutanlığının, aynı yerleşkesinde Aydın Garnizon Komutanlığı olarak hizmet vereceği belirtildi.

Van'daki eski Jandarma Merkez Komutanlığı TOKİ'ye devredildi!

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl park yapılan eski Jandarma Merkez Komutanlığı alanın yasalara aykırı bir şekilde TOKİ devredilmesine halk tepki gösterdi.

Bartın Orduyeri'ne yeni park!

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Orduyeri Mahallesi Jandarma Alay Komutanlığı altında belediyeye ait alanda yapılacak olan park alanında incelemelerde bulundu.

Eşrefpaşa Pazar Yeri'nin taşınması için ilk adım atıldı!

Yıllardır sit alanı olan tarihi Roma Yolu üzerinde kurulan Eşrefpaşa semt pazarını taşımak için çalışma başlatan Konak Belediyesi, Jandarma Alay Komutanlığı'nın Yağhaneler'de boşalttığı araziyi satın almak için TOKİ ile anlaştı.

Jandarma Genel Komutanlığı

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Genel Komutanlığı

Ankara’da, kamu kurumları arasında karşılıklı olarak bina değişliği planları yapılıyor. 15 Temmuz gecesinin simge binalarından, Beştepe’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin tam karşısında yer alan Jandarma Genel Komutanlığı da taşınacak binalar arasında. Komutanlık binası Kültür Bakanlığı’na devredilecek. 16 Temmuz günü öğle saatlerine kadar çatışmaların sürdüğü bina, ciddi hasar almıştı. Binadan gün boyu dumanlar yükselmişti. Bina, onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kültür Bakanlığı’nın hizmetine girecek.


JANDARMA YENİ BİNAYA

Planlamaya göre Jandarma Genel Komutanlığı da Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) için Eskişehir Yolu’nda inşa edilen yeni binaya taşınacak. BTK’nın söz konusu binasına, kısa süre öncesine kadar Ulaştırma Bakanlığı’nın taşınması gündemdeydi. Darbe girişimi sonrasında binanın Jandarma Genel Komutanlığı’na devredilmesi benimsendi. BTK da bu binayı kendisi kullanmak istiyor. Darbe girişimi sonrasında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) kapatılmıştı. TİB’deki personelin bir...