Janet Yellen

Janet Yellen

FED'in mart ayı toplantısında faiz artırımına gitme ihtimali, Başkan Trump'ın konuşması öncesinde yüzde 50'ye tırmandı.

Fed Başkanı: Dolardaki yükselme nedeniyle faiz artışında daha kademeli bir yol izlenecek

Fed Başkanı Yellen, son 5 yılda 13 milyon kişiye iş imkanı sağlayan ABD ekonomisinin, yüzde 5'e düşen işsizlikle birlikte tam istihdam hedefine yaklaştığını dile getirdi.

Janet Yellen: Faiz artırımı yok!

Janet Yellen, ABD Senatosu'nda yaptığı yarıyıl sunumunda, işgücü piyasasındaki olumlu gelişmenin önemli olduğunu ancak ekonominin henüz istenilen düzeye ulaşmadığını ve Fed’in bu gerçekleşene kadar desteğini sürdüreceğini söyledi.

Dünyaca ünlü ekonomistlerden küresel balon riski yorumu!

Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre; Varlık fiyatlarındaki aşırı artış 2000 yılında teknoloji hisseleri ve 2008 yılında ABD'de konut balonunun patlaması gibi olayların yeniden gerçekleşebileceği yönündeki endişeleri arttırdı.

ABD'de ticari gayrimenkul fiyatları yüksek!

Fed'in görev süresi dolan başkanı Janet Yellen, ABD'de hisse senedi ve ticari gayrimenkul fiyatlarının yüksek olduğunu açıkladı. 

Janet Yellen: 2017 için faiz artışı planlanıyor!

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, bu yıl için faiz artışı planlandığını belirtti. Yellen, "Bundan bir fazla veya bir az faiz artırımı da olabilir" dedi.

Janet Yellen: Faizler artacak!

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, enflasyon ve istihdam verilerinin beklenen gibi olması takdirde Federal Açık Piyasa Komitesi'nde faiz artırılmasının uygun olacağını belirtti.

Janet Yellen: Faiz artırım ihtimali yüzde 50!

FED'in mart ayı toplantısında faiz artırımına gitme ihtimali, Başkan Trump'ın konuşması öncesinde yüzde 50'ye tırmandı.

FED 2019'un sonuna kadar kaç kez faiz artıracak?

FED Başkanı Yellen, politika faizini 2019'un sonuna kadar yılda birkaç kez artırmayı öngördüklerini bildirdi. Açıklamada, ABD ekonomisinin FED'in istihdam ve enflasyon hedeflerine yakın olduğunu söyledi.

FED, faiz oranını yılda birkaç kez artıracak!

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, politika faizini 2019'un sonuna kadar yılda birkaç kez artırmayı öngördüklerini bildirdi.

Enka İnşaat 340 milyon TL net kar elde etti!

Piyasalarda dikkatler, FED Başkanı Yellen'ın faiz açıklamalarındaydı. Yellen, aralıkta faiz artışına yeşil ışık yakarken, faiz artışmı ertelemenin hızlı sıkılaşmaya neden olabileceğini vurguladı.

Janet Yellen'dan faiz artışı açıklaması!

Fed Başkanı Yellen, "Faiz artışının, gelecek veriler Komite'nin (FOMC) hedeflerine doğru ilerleme gösterirse görece yakın zamanda uygun olacağına karar verdik." dedi.

Cari denge dengesizlikleri yeni bir krizi tetikleyebilir!

HSBC Başkekonomisti Janet Henry, cari denge dengesizliklerinin yeni bir krizi tetikleyebileceği uyarısında bulunuyor.

ABD'de konut verileri ön plana çıkıyor!

Destek Yatırım Menkul Değerler Araştırma Müdür Yardımcısı Adnan Çekcen, ''Bu hafta ABD'de Fed Başkanı Yellen'in konuşmasının yanı sıra büyüme ve konut verileri ön plana çıkacak. TCMB'nin faiz koridorunun üst bandında yine 25 baz puanlık indirime gitmesi bekleniyor. ''dedi.

Fed Başkanı: Dolardaki yükselme nedeniyle faiz artışında daha kademeli bir yol izlenecek

Fed Başkanı Yellen, son 5 yılda 13 milyon kişiye iş imkanı sağlayan ABD ekonomisinin, yüzde 5'e düşen işsizlikle birlikte tam istihdam hedefine yaklaştığını dile getirdi.

ABD'deki konut başlangıçları verileri piyasaları nasıl etkileyecek?

Analistler, ABD'de açıklanacak konut başlangıçları veinşaat izinleri verileri ile Fed Başkanı Janet Yellen'ın saat 18.00'de gerçekleştirmesi beklenen konuşmasının küresel piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağına da dikkati çekiyor.

Fed'den faiz açıklaması!

ABD Merkez Bankası Başkanı Yellen, " Ekonomik şartlar, Komite'nin öngördüğü şekilde iyileşmeye devam ederse faiz artırımı toplantı bazında değerlendirilecek" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Janet Yellen Haberi

Janet Yellen

Tahvil piyasası, FED'in Mart ayı toplantısına sadece iki hafta kala, faiz artırımına gidilebileceğinin farkına vardı. FED Başkanı Janet Yellen ve diğer FED yetkilileri her toplantının “canlı” olduğu konusunda uyarılarda bulunuyordu; bu uyarılar 14 – 15 Mart toplantısı için de geçerliydi. Buna karşın traderlar Merkez Bankası'nın Mart ayında faizlerde artırıma gidebileceği konusunda -şimdiye kadar- ikna olmuş değildi. FED'in gelecek ayki toplantısında faiz artırımına gitme ihtimali, Pazartesi günü yüzde 50'ye tırmandı. FED fonlama oranı vadeli kontratlarına bakılacak olursa piyasa, olası bir Mart faiz artırımına Cuma gününe göre yüzde 10 daha fazla ihtimal veriyor. Aynı şekilde swaplarda faiz artrıımı ihtimalinin arttığını işaret ediyor.


Faiz artırımı beklentilerinin yükselmesine ilişkin birçok neden olsa da analistler herhangi birini ana unsur olarak gösteremiyor. ABD Başkanı Donald Trump,...