japonların ağaç sevgisi

japonların ağaç sevgisi

Japonların özellikle tasarımda doğaya olan saygısı tüm dünyanın takdirini kazanmaya devam ediyor.

İngiltere'de bir baba kızları için ağaç ev inşa etti!

İngiltere'nin Watford kentinde yaşayan Joe Rackley isimli bir baba, kızları 3 yaşındaki Tabitha ve 3 aylık Rosa için ağaç ev inşa etti...

Manisalı üç arkadaş koronavirüsten korunmak için ağaç ev yaptı!

Manisa’da üç arkadaş, koronavirüs salgınına karşı önlem almak amacıyla Spil Dağı Milli Parkı’ndaki arazilerine ağaç ev yaptı.

Kıraç Peyzaj Ağaç ve Bitki Uygulamaları Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kıraç Peyzaj Ağaç ve Bitki Uygulamaları Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Ataşehir'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Yücel Morkaya tarafından kuruldu.

Artvin'de 18 metrekarelik lüks ağaç ev yapıldı! 

Artvin'in Arhavi ilçesinde yaşayan Osman Kaba 18 metrekarelik ağaç ev yaptı. Çam gövdesindeki ağaç evde, tuvalet, banyo, çift kişilik yatak bulunuyor. 

Beykoz’a yapılacak 553 villa için ağaç kesme izni istendi!

İstanbul Beykoz’daki Kuzey ve Güney Kirazlı ormanlarına yapılması planlanan 553 villa için ağaç kesme izni istendi.

KİPTAŞ ve Ağaç A.Ş. ihaleleri iptal edildi!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun verdiği durdurma kararı sonrasında iki ihale iptal edildi.İptal edilen ihaleler İBB şirketleri KİPTAŞ ve Ağaç A.Ş’ye ait ihaleler.

Dünyanın en iyi 10 ağaç ev oteli!

Yeşilliklerin arasında yer alan ağaç ev oteller, farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için mükemmel bir seçenek sunuyor. İşte ağaç ev otellerinin en iyileri...

Burj Al Babas projesinde hafriyat dökme ve ağaç kesme suçlaması!

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde inşa ettikleri şato tipi evlerle büyük tepki çeken Burj Al Babas projesinin inşaatı sırasında ormanlık alana hafriyat döküldüğü ve ağaç kesildiği ortaya çıktı.

Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Arge Şubesi açıldı!

Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Arge Şubesi bugün Pendik'te 720 milyon TL sermaye bedeli ile açıldı. 

AGT Ağaç,  Antalya'ya 120 milyon euro yatırımla 2. fabrikasını açıyor!

Türkiye'nin ilk 500 şirketi arasında yer alan AGT Ağaç Sanayi ve Tic. A.Ş., ekonomik açıdan zor günlerin yaşandığı dönemde, Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 120 milyon Euro yatırımla ikinci fabrikasını açmaya hazırlanıyor. 

Lisa Appleton kirayı ödeyemeyince Wolverhampton'da ağaç eve taşındı!

Bir süre önce kirasını ödeyemediği gerekçesiyle evinden atılan Lisa Appleton Wolverhampton'da ormanın içindeki tek odalı bir ağaç evde yaşıyor...

Otuzdört Ağaç İşleme İnşaat Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi kuruldu!

Otuzdört Ağaç İşleme İnşaat Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi bugün Kartal'da 10 bin TL sermaye bedeli ile Bayram Buruk tarafından kuruldu. 

ABD'deki ağaç ev görenleri hayran bırakıyor!

ABD'de yaşayan iki arkadaş ağacın tepesine müthiş bir ev inşa ettiler. Sadece ağaç kullanılarak yapılan ev için 6 ay uğraştılar.

japonların ağaç sevgisi

japonların ağaç sevgisi japonların ağaç sevgisi

1910’da kullanıma açılan Osaka kentindeki Kayashima İstasyonu, yerel kayıtlara göre defnegiller familyasından 700 yıllık kafur ağacının yanına kurulu.İstasyon açıldığında güneşli ve yağmurlu havalarda yolcular için bir korunak işlevi gören asırlık ağacın, nüfus artışına paralel olarak 1972’deki istasyonu genişletme çalışmalarında kesilmesi planlandı. 1973’de tren istasyonu ağacın etrafını çevreleyecek bir biçimde genişletilirken, çatısından dallarının çıkması sağlanarak büyümesi engellendi. Ağaç, yerel halkın güçlü direnişi ve biraz da batıl inanç sayesinde kesilmekten kurtuldu. Hakkında pek çok rivayet bulunan ağaç dimdik...