08 / 06 / 2023

kaçak yapılaşma

kaçak yapılaşma

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, doğal sit alanlarında, yaylalarda, koylarda, kıyılarda kaçak yapılaşmayla mücadele ettiklerini söyleyerek, "Kaçak yapılaşmanın önüne kararlı bir şekilde geçeceğiz" dedi.

Kaçak yapılaşmaya karşı drone denetimi!

İstanbul’da kaçak yapılaşmaya karşı drone ile denetimler başladı. İmar Barışı’yla birlikte belediyeler kaçak yapılaşmaya karşı düğmeye bastı. 

18 milyonluk yapı stokunun yüzde 67’si kaçak!

TBM Hukuk Komisyonu Başkanı E. Hâkim Av. İzzet Doğan, Sütlüce'de çöken binayla ilgili açıklamalarda bulundu. Doğan, yaklaşık 18 milyonluk yapı stokunun yüzde 67’sinin ruhsatsız ve kaçak olduğunu söyledi.

Kaçak yapılaşma bina güçlendirmelerine engel oluyor!

Hedef Halk Gazetesi yazarlarından Remzi Kozal bugünkü köşesinde "Gecekondular için çözüm önerileri" başlıklı yazısını konu aldı. İşte o yazı..

Türkeş Filik'e kaçak yapılaşmaya izin vermesi nedeniyle hapis cezası!

Kaçak yapılaşmaya izin verdiği gerekçesiyle mahkemelik olan Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tarihi Kayaköy'de kaçak inşaata geçit yok!

Muğla Fethiye Belediyesi, beş bin yıllık geçmişi olan turizm bölgesi Kayaköy ve Karakeçililer mahallelerinde hızla artan kaçak inşaatlara tutulan tutanak ve cezaların caydırıcı olmadığını söyledi.

Ordu'daki kaçak yapılaşmanın cezasını affedelim!

Ordu Ünye eski Belediye Başkanlarından İsmail Cerrahoğlu, "İnsanlarımız kaçak yapılaşma ve kat yaptılar. Belediyenin buralara uygulayacağı cezalar ağır. İnsanların bunu ödemeye gücü yok. Bu yapılaşmaları affedelim" dedi.

Fevzi Özgökçe: Kaçak yapılaşmadan kaçınmalıyız!

Van'ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, 23 Ekim Van Depremi'nin 4. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, özellikle kaçak yapılaşmadan kaçınılması gerektiğini ifade etti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi kaçak yapılaşmaya savaş açtı!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kaçak yapılaşmayı yapan bazı bina ve iş yerlerinin tek tek resimlerini çekerek meclis üyelerine gösterdi. Görevini yapmayan bürokrat hakkında suç duyurusunda bulunulacak.

Kaçak yapılaşmayı İHA'lar tespit edecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kaçak yapılaşmaları, insansız hava araçlarıyla tespit edecek. "Ortofoto ve Coğrafi Veri Üretim Isı Projesi" kapsamında kentsel alanlarla mevcut durum tespiti çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Ortofoto ve insansız hava araçları ile kaçak yapılaşmalar tespit edilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ortofoto projesi kapsamında 2014-2015 yıllarında kentsel alanlarda, turizm ve kıyı bölgelerinde mevcut durum tespiti yapmaya devam ediyor.Ortofoto ve insansız hava araçları ile kaçak yapılaşmalar tespit edilecek.

Fırat Anlı: Kaçak yapılaşmaya geçit yok!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş başkanı Fırat Anlı, Gazi Köşkü Sosyal Tesislerinde yapılan ziyarette yaptığı konuşmada tarihi, kütürel doğal alanlarda kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Fırat Anlı: Kültürel alanlarda kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceğiz!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Gazi Köşkü Sosyal Tesisleri'nde yapılan ziyarette yaptığı konuşmada tarihi, kültürel ve doğal alanlarda kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerini söyledi.

Kaçak yapılaşma takip edilecek anında işlem yapılacak!

Kıyılarda ve şehirlerdeki kaçak yapılaşma "Ortofoto Projesi" ile takip edilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce dünyaya örnek olarak gösterdiği projesinin kentsel dönüşümün hızlı şekilde hayata geçmesine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Deniz Şahinkaya: Türkiye'de kaçak yapı azalıyor!

Türkiye'de alman konut yapı ruhsatları ve yapı kullanma izin belgeleri arasındaki oranları daire bazında incelediğinde son üç yılda alınan konut yapı ruhsatları ile yapı izinlerinin arasındaki farkın kapandığının altını çiziyor...

kaçak yapılaşma Haberi

kaçak yapılaşma

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kocaeli Büyükşehir Belediyesince "Şehircilik ve Mutlu Şehir" temasıyla düzenlenen Kartepe Zirvesi'nin açılışında gerçekleştirdiği konuşmada, 9 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın emirleriyle başlayan Barış Pınarı Harekatı'nın Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) sahadaki başarısını, masada elde edilen zaferlerle taçlandığını belirtti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Kurum, medeniyetlerinin şehre dair her konuya cevap veren bir şehircilik anlayışı olduğunu belirterek, şu şekilde konuştu:

"Buna göre, şehirler sakinlerinin aynasıdır ve hatta aynısıdır. İnsan neyse şehir odur çünkü insan, inşa ettiği şehirlerde, sadece bina yapmaz, dahası, benliğini de ortaya koyar, kimliğini de gösterir, adeta kendisini taşa toprağa işler. Bu nedenledir ki şanlı tarihimiz boyunca atalarımız, insanın gittiği her yerde ihtiyacına kamil manada cevap vermiştir. Atalarımız bir yere yerleştiklerinde oraya hemen...