Kadıköy kentsel dönüşüm projeleri 2017

Kadıköy kentsel dönüşüm projeleri 2017

İstanbul Anadolu yakasının gözde ilçesi Kadıköy, ard arda gerçekleşen yerinde dönüşüm ile değerine değer katıyor.

Esat Temimhan: Kadıköy'ün kentsel dönüşüm sorununu çözeceğiz!

CHP Kadıköy Belediye Başkan aday adayı Esat Temimhan yaptığı açıklamada ilçenin en büyük sorununun kentsel dönüşüm, trafik ve imar rantı olduğunu belirtti.

Kadıköy'de kentsel dönüşüm mağduriyeti!

Fikirtepe'de birçok kentsel dönüşüm projesini üstlenen firmaların konkordato talep etmesi konut satışlarını durma noktasına getirdi. Bölgede kentsel dönüşümden kaynaklı olarak mağdur olan vatandaşlar seslerini duyurmak istiyor.

Yenitepe Kadıköy "2017'nin En Başarılı Kentsel Dönüşüm Projesi" seçildi!

Nuhoğlu İnşaat tarafından inşa edilen Yenitepe Kadıköy projesi, "İstanbul Altın Değerler Ödül" töreninde "2017'nin En Başarılı Kentsel Dönüşüm Projesi" ödülüne layık görüldü.

Kadıköy’de kentsel dönüşüm yok, kentsel yenileme var!

Taka Gazetesi, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile röportaj yaptı. Nuhoğlu kentsel dönüşümle ilgili sorular bir soruya, "Kadıköy’de kentsel dönüşüm yok. Kentsel yenileme var." dedi.

Ahmet Erkurtoğlu'ndan Kadıköy için dönüşüm uyarısı!

Kadıköy’deki kentsel dönüşüm projelerinin yüzde 40’nı yapan Mimar Ahmet Erkurtoğlu, bakanlığı dönüşüm projelerinde sorun çıkaranlara karşı uyardı. Erkurtoğlu, dönüşümü isteyenlerin haklarını korumak için projelere kayyum atanmasını istedi.

Aykurt Nuhoğlu: İstanbul’da kentsel dönüşüm yok!

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, kentsel dönüşüm için iddialı bir çıkış yaptı: “Kentsel dönüşüm yapılmıyor ki. Bu yapılan bina yenileme. İnsan olmayınca kentsel dönüşüm olmaz.İstanbul’da kentsel dönüşüm yok, Fikirtepe’de hiç olmayacak...” dedi.

Kadıköy'deki kentsel dönüşüm ne zaman bitecek?

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Gila Benmayor bugün köşesinde "Kentsel dönüşüm mağduruyum, ya siz?" başlıklı yazısına yer verdi. İşte o yazının detayları...

Kadıköy'de doğru kentsel dönüşüm için fırsat devam ediyor!

AE Mimarlık'ın Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Ahmet Erkutoğlu, Kadıköy'de yaklaşık 30 bin konut olduğunun ve bu konutların henüz yüzde 10'unun dahi yenilenmediği belirtti. Erkutoğlu, doğru bir kentsel dönüşüm için fırsatın devam ettiğini söyledi.

Kentsel dönüşüm İstanbul’da taşınma hareketliliğini hızlandırdı!

Kentsel dönüşüm İstanbul’da taşınma hareketliliğine hız kazandırdı. Bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın son çeyreğine göre taşınmalar yüzde 30 arttı. En çok taşınma hareketi ise kentsel dönüşümün en yoğun olduğu Kadıköy ilçesinde oldu.

Meral Kentsel Dönüşüm Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Meral Kentsel Dönüşüm Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Ferhat Meral ve Murat Meral ortaklığıyla 50 bin TL sermaye ile 14 Nisan'da Kadıköy, Kozyatağı Mahallesi, Hüseyin Çelik Sokak'ta kuruldu.

Kadıköy'de Kentsel Dönüşüm ve Asbest Gerçeği paneli 21 Nisan'da!

"Kadıköy' de Kentsel Dönüşüm ve Asbest Gerçeği" başlıklı panel, 21 Nisan 2016 Perşembe günü 09:30 - 13:00 saatleri arasında Kozyatağı Kültür Merkezi Belediye Meclis Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Fikirtepe kentsel dönüşüm master planı onaylandı!

Türkiye'nin pilot ve en uzun süredir karmaşık süren kentsel dönüşüm bölgesi Kadıköy - Fikirtepe bölgesini şaha kaldıracak olan ve uzun süredir İBB'nin raflarında bekleyen Fikirtepe Master Planı onaylandı.

Kartal kentsel dönüşüm ve metroyla 3 yılda yüzde 250 prim yaptı!

Kartal, kentsel dönüşüm ve Kadıköy-Kartal Metro hattının itici gücüyle fiyatları son 3 yılda yüzde 250 primlendi. Fera Grup Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Yedikardeş, şu anda 3500-4500 TL aralığındaki metrekare fiyatlarının hareketlendireceğini söyledi.

Kadıköy kentsel dönüşüm projeleri 2017

Kadıköy kentsel dönüşüm projeleri 2017 Kadıköy kentsel dönüşüm projeleri 2017

30 binin üzerinde konut stokunun yer aldığı ilçenin en popüler semtlerinden Kozyatağı’nın değeri son beş yılda yüzde 61 arttı. Markalı konut üreticilerinin projeleriyle ard arda konumlandığı Kadıköy’ün bu gözde semtinin sahile ve bağlantı yollarına yakın olması bölgenin gelişiminde önemli rol oynuyor.

2014’te yüzde 17, 2015’te yüzde 24 ve 2016’da yüzde 10 değerlenerek yatırımcısının yüzünü güldüren Kozyatağı’nda hızlı değişim, gayrimenkul cephesinde Anadolu yakasındaki hareketliliğin artmasına neden oldu. Konut geliştiricileri için de çekim merkezine dönüşen Atatürk ve İnönü caddelerindeki yeni projeler alıcılarını bekliyor.

UZMAN GÖZÜYLE KOZYATAĞI 

EVA Gayrimenkul Değerleme - Şeyma Şehirli; Bölge konut üreticileri için bir çekim merkezi haline geldi. Özellikle Atatürk Caddesi ve İnönü Caddesi öne çıkarken konut fiyatlarının değişiminde bu iki cadde baz alınıyor. Yaşam merkezli yüksek katlı ve site tarzında...