06 / 07 / 2022

kadıköy kentsel dönüşüm projeleri

kadıköy kentsel dönüşüm projeleri

Gazete Habertürk yazarlarından Mimar Esin Tümer, Bağdat Caddesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarını Cadde'de projeler üreten müteahhit firmalara sordu. İşte,  Mimar Esin Tümer'in yazısı.. 

Terra Ataşehir 'de dönüşüm başladı!

Terra Ataşehir'de eski yapıların dönüşümü için yıkımlar başlatıldı. Şantiye alanında düzenlenen törenle birlikte yıkım sürecini başlatan Kent Art İnşaat, projesini istanbul'un fınans merkezi Şerifali-Ataşehir bölgesinde hayata geçiriyor.

Kadıköylüler kentsel dönüşümden mağdur!

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Gila Benmayor bugün köşesinde " Kentsel dönüşüm mağdurları: Sesimizi duyuramıyoruz " başlıklı yazısına yer verdi. İşte yazının detayları..

Kadıköy şantiye alanına döndü!

Kentsel dönüşümle birlikte Kadıköy ilçesi şantiye alanına döndü. 1200 inşaatın sürdüğü bölgede kule vinçler, hafriyat kamyonları günlük yaşamı olumsuz etkilerken, dönüşümün 15 yıl daha sürecek olması endişe yaratıyor.

Kadıköy'deki kentsel dönüşüm ne zaman bitecek?

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Gila Benmayor bugün köşesinde "Kentsel dönüşüm mağduruyum, ya siz?" başlıklı yazısına yer verdi. İşte o yazının detayları...

Seven İnşaat Kadıköy'de kentsel dönüşüme odaklandı!

Seven İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Oytun Seven, dönüşüm de adı son yıllarda konuşulan önemli isimlerin başında geliyor. Oytun Seven, Kadıköy'ün önemli lokasyonlarında dönüşüm projesi yaptıklarını söylüyor.

NND Yapı Kadıköy'de kentsel dönüşüme imza atıyor!

Kentsel dönüşümün en önemli merkezlerinden Kadıköy’deki büyük projelere imza atan NND Yapı, projelerini söz verdiği tarihlerde tamamlayıp teslim ederek, kentsel dönüşüme hız katıyor.

Şua İnşaat Fikirtepe projesi, Kadıköy'ün en iddialı projesi!

İlk adımı Fikirtepe ve Kartal'da atacak Şua İnşaat, Göztepe Merdivenköy ve Alaşehir Barbaros mahallelerinde proje geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu iki proje de kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçecek.

Kadıköy'de kentsel dönüşüm kiracılarına baskı mı yapılıyor?

Kadıköy'de, kentsel dönüşüm kapsamında yıkımına karar verilen 5 katlı binadaki bazı kiracıların daireleri hemen boşaltmaları için psikolojik baskıya maruz bırakıldığı iddia edildi.

Alperen İnşaat'tan Kadıköy'de 3 dönüşüm projesi!

Kuruluşundan bugüne 2500'ün üzerinde konuta imza atan Alperen İnşaat, Beylikdüzü ve Kadıköy başta olmak üzere İstanbul'un her iki yakasında yaşam değeri yüksek projelere imza atıyor.

AYİD Kadıköy'deki kentsel dönüşüm için uyarı yaptı!

Anadolu Yakası İnşaatçılar Derneği (AYİD) Genel Sekreteri Hakan Şişik, Kadıköy’de 2012’de 100 müteahhit varken, rakamın bugün 500’ü geçti.

Kadıköy emlak piyasası son üç yılda yüzde 75 değer kazandı!

Dünyanın en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, İstanbul’un yaşanabilir ilçeler listesinde ilk sıralarda yer alan Kadıköy’ün emlak piyasasını inceleme altına aldı.

Bağdat Caddesi'ndeki inşaat şirketi sayısı 500’ü buldu!

Bağdat Caddesi'nde ortalama 100 olan inşaat şirketi sayısı son 2 yılda 500’ü buldu. Yeterli birikime sahip olmayan firmaların da bölgeye odaklandığını belirten uzmanlar, ev sahiplerini anlaşma döneminde dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Kentsel dönüşüm Kadıköy ve Kağıthane’deki arsaların fiyatlarını uçurdu!

emlakjet.com Genel Müdürü Okan Arı, Kadıköy’deki arsaların fiyatlarının 2012 yılına göre 2013’te yaklaşık yüzde 40, Kağıthane’deki arsaların fiyatlarının ise yüzde 36 civarında artış gösterdiğini belirtti...

Fikirtepe'de yükseklik sınırlaması yüzünden dönüşüm sorun oluyor!

İstanbul’da kentsel dönüşümde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından pilot bölge olarak ilan edilip, yükseklik sınırlaması serbest bırakılan Fikirtepe’de dönüşüm kavgası yaşanıyor.

Hilal Hill Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 1. etabında teslimler Eylül'de!

Bahaş Holding Üst Yöneticisi (CEO) Abdüssamet Bahadır, Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi'yle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bahadır, ilk etap teslimlerinin Eylül ayında yapılacağını duyurdu.

Beykoz Tokatköy Kentsel Dönüşüm projesinde mahkeme kararını verdi!

Beykoz “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” projesinin iptali için açılan davaya da karar çıktı.

İzmir'de kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz!

İzmir genelinde kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmiyor. Örnekköy Kentsel Dönüşüm projesinin 4. Etap lansmanı yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, lansmanda kentsel dönüşümle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Beykoz Tokatköy'deki kentsel dönüşüm tartışmalarına referandum önerisi!

Beykoz Tokatköy kentsel dönüşüm projesinde mağdur olduklarını iddia eden vatandaşlar basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan basın açıklaması alanına CHP'li yetkililer ziyaret gerçekleştirdi.

Beykoz Tokatköy kentsel dönüşüm projesinde sular durulmuyor!

Beykoz Tokatköy Mahallesi'nde hayata geçirilmesi planlanan kentsel dönüşüm projesinde sular durulmuyor. Kentsel dönüşümden şikayetçi vatandaşlar seslerini duyurmak için basın açıklaması yaptı.

Beykoz Tokatköy kentsel dönüşüm projesinde son durum ne?

Beykoz Tokatköy Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesi hakkında kanaat önderleri düşüncelerini paylaştı. Meclis üyesi Nevzat Oral, Beykoz’un gelişmesi açısından Tokatköy kentsel dönüşüm projesinin bir şans olduğunu söyledi. 

Aydın Düzgün'den Beykoz Tokatköy kentsel dönüşüm açıklaması!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın, Beykoz Tokatköy Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesine yönelik  yaşanan sıkıntılardan sonra  meclis üyeleri ve mahalle sakinleri  ile bir araya geldi.  Meclis üyeleri ve mahalle sakinleri ile birlikte yapmış olduğu toplantıda gerekli açıklamaları yaptı. 

İzmir Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi 3. etap görücüye çıktı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi'nin üçüncü etap tanıtımı yapıldı. 

Kentsel dönüşüm projelerinde nelere dikkat edilmeli?

Fortes Mühendislik AŞ. Yönetim Kurulu Üyesi Mühendis Yavuz Kılıç “Kentsel Dönüşüm” hakkında merak edilen konularla ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte Kılıç'ın o açıklamaları...

Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm ne zaman tamamlanacak?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, son zamanlarda sık sık Fikirtepe kentsel dönüşüm projesiyle ilgili olarak, "Orada 15 bin bağımsız bölümü içeren 2024 yılına kadar inşallah tamamlayacağımız bir projeyi yürütüyoruz." dedi.

Büyükçekmece kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum ne?

Olası İstanbul depremine karşı kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandıran Büyükçekmece Belediyesi 28 bin binayı yeniledi. 

KİPTAŞ Alibeyköy kentsel dönüşüm projesinde son durum ne?

KİPTAŞ tarafından Alibeyköy Yeşilpınar'da devam eden ve vatandaşın tepkilerine neden olan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili sosyal medya üzerinden açıklamada bulundu.

İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesinde revizyon! 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Örnekköy'de hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesindeki yeni imar planlarına vatandaşların tepki vermesi üzerine çalışmalarda revizyon yapılmasına karar verildi. 

kadıköy kentsel dönüşüm projeleri Haberi

kadıköy kentsel dönüşüm projeleri

Bağdat Caddesi ve Kadıköy'deki dönüşüm geçtiğimiz yıl semt sakinlerini hayli sıkıntıya soktu. Bölgede çalışan müteahhit firmalara sorduk ve gördük ki onlar da hallerinden pek mutlu değil. Alan pahalı diyor, satan mutlu değil, mahalleli memnun değil derken bir yıl geçti, işte farklı sesler ve Cadde'nin geleceği için çözüm önerileri.

AYİDER (Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği) Başkanı Melih Tavukçuoğlu 

'2017 toparlanma yılı oldu'


 
"Geçtiğimiz yıl, Bağdat Caddesi için toparlanma yılı oldu. Fiyatlarda yüzde 30'luk bir düşüş nedeni ile mağaza ve dükkân fiyatları da daha uygun bir rakama geldi. Bu nedenle dünyaca ünlü birçok marka yeniden Cadde'ye giriş yaptı. 2018'de Cadde yeniden İstanbul'un gözbebeği olacak. Cadde bir şantiye alanı olarak görünse de, bu bir süreç. Bağdat Caddesi'ndeki binaların neredeyse yüzde 90'ı...