kağıthane belediyesi kentsel dönüşüm

kağıthane belediyesi kentsel dönüşüm

Milliyet Gazetesi'nden Fehim Genç'in röportajına göre; Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, ilçede imar planı çalışmalarını tamamladıklarını, mülkiyet sorununu çözdüklerini, 50 bin 302 konut ve işyerini dönüştürdüklerini söyledi..

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Kağıthane'de temeller atıldı!

Kağıthane'de Ada Bazında Kentsel Dönüşüm Çalışmaları kapsamında Talatpaşa Mahallesi'nde 2 blok ve 137 daireden oluşan rezidansın temeli atıldı...

TOKİ Kağıthane Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ihalesi yapıldı!

Yatırımlarına son sürat devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Kağıthane Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ihalesini gerçekleştirdi.

Kağıthane'de iki yeni millet kıraathanesi açılacak! 

Kağıthane Belediyesi, Emniyetevleri Millet Kıraathanesi ve Çocuk Kütüphanesi'nden sonra iki yeni millet kıraathanesini hizmete açmaya hazırlanıyor. 

Kağıthane'de çöken istinat duvarı yeniden inşa ediliyor!

Kağıthane Belediyesi, geçtiğimiz günlerde kar yağışı nedeniyle çöken istinat duvarını yeniden inşa ediyor. 

Kağıthane'deki 7.5 dönümlük arazi özel sağlık tesisi oldu!

Kağıthane Belediyesi kendi mülkiyetindeki 7.5 dönümlük arazinin 'sağlık tesisi' olan imar durumunu 'özel sağlık tesisi' yaptı. İl Sağlık Müdürlüğü, İBB Meclisi’nde oy çokluğuyla onaylanan plan değişikliğine, 'aile sağlığı merkezi' yapılmasını isteyerek karşı çıktı ama karar değişmedi.

Kağıthane Eğitim Aile Sağlığı Merkezi açıldı!

Kağıthane Belediyesi tarafından Merkez Mahallesi'ne yeni bir aile sağlığı merkezi inşa edildi. 

Yeni açılan Kağıthane Kültür Merkezi'nde 2.2 milyon TL'lik güçlendirme!

Kağıthane Belediyesi, 2019'da açılır açılmaz statik sorunlar yaşanan kültür merkezini acilen güçlendirdi. 42.6 milyon TL harcanarak yapılan yeni kültür merkezi için 2.2 milyon TL'lik güçlendirme çalışması yapılmasının kamu zararı yarattığını ileri süren Kağıthane Belediye Meclisi’nin İYİ Parti’li üy

Kağıthane'de kentsel dönüşüm hız kesmiyor!

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, çalışmalarda verimliliği arttırmak için belediyede görevli personel ve idari amirlerle geniş kapsamlı bir toplantı yaptı.

Kağıthane'de yıktırılan yurt binası raporunun detayları!

İstanbul Kağıthane'de bulunan Sadabad Öğrenci Yurdu deprem incelemeleri sonrası dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkıldı. Yurdun yıkılmasına öğrencilerden büyük tepki geldi. Kağıthane Belediyesi konu ile ilgili açıklama yaptı...

Kağıthane'de yatırımlar için bütçe onaylandı!

Kağıthane Belediyesi 2020-2024 Stratejik Planı, 2020 Mali Yılı Performans Programı ve 2020 Mali Yılı ile izleyen iki yılın Gelir-Gider Bütçesi yapılan görüşmeler sonrasında mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi Kentsel Dönüşüm Ofisi kuruldu!

Kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığı Kağıthane Yahya Kemal’deki kentsel dönüşüm sürecinde vatandaşın en doğru bilgiyi yetkili kişilerden hızlı şekilde öğrenebilmesi ve işlemlerini gerçekleştirebilmesi için bir iletişim ofisi kuruldu.

Kağıthane Yahya Kemal'de kentsel dönüşüm başladı!

Kağıthane Belediyesi, Yahya Kemal Mahallesi’nde yıkılmasına karar verilen 30 bina için çalışmalara başladı. Belediye ekipleri tarafından binalarda asbest tespit çalışmaları yapıldı. 

Kağıthane nostaljik dekovil hattında inşaat durdu! 

Haliç-Kemerburgaz-Karadeniz Sahili Raylı Sistem Hattı projesini, 3 kilometrelik nostaljik hatta çeviren Kağıthane Belediyesi’nin başlattığı inşaat çalışması durdu.

Kağıthane'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi'nde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, bölgede yatay mimari esaslı örnek bir kentsel dönüşüm projesine başlayacaklarını söyledi.

kağıthane belediyesi kentsel dönüşüm Haberi

kağıthane belediyesi kentsel dönüşüm

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, İstanbul’da imar planı çalışmalarını tamamlamış birkaç belediyeden biri olduklarını belirterek, “16 bin tapu dağıtıp mülkiyet sorununu çözdük. İlçedeki 180 bin bağımsız bölümden 50 bin 302 tanesi dönüştürdük. Halen 1250 inşaat sürüyor” dedi.

Kağıthane’de planladıkları projeleri “3D” şeklinde formüle ettiklerini belirten Kılıç, şöyle konuştu:

“2004’te Kağıthane ile ilgili şöyle bir algı vardı: İstanbul’un kıyısında, 30-40 yıl içinde gecekondulaşarak oluşmuş bir ilçe algısı vardı. Oysa burası antik devirden beri yerleşim merkezi. Bu algıyı değiştirmek için geleceğe dönük planlama için halkın karşısına 3D formülüyle çıktık. Bunlardan birincisi deniz suyu, 100 yıllık hayaldi. Karadeniz’den su getirerek, Kağıthane deresinin ve Haliç’in temizlenmesi projesini hayata geçirdik. Bu hayalimiz gerçekleşti. İkincisi Haliç’i Karadeniz’e bağlayan 62 kilometrelik tarihi demiryolu projesiydi. Bu projeye başladık. Üçüncü...