kağıthane kentsel dönüşüm son durum

kağıthane kentsel dönüşüm son durum

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, çalışmalarda verimliliği arttırmak için belediyede görevli personel ve idari amirlerle geniş kapsamlı bir toplantı yaptı.

Kağıthane'deki sosyal konutlar sahiplerine teslim edildi!

Kağıthane Belediyesi tarafından devam edilen kentsel dönüşüm çalışmalarından etkilenen vatandaşlar için yapılan sosyal konutlar hak sahiplerine teslim edildi.

Kağıthane'nin yüzde 60'ı dönüşümle yenilendi!

Kentsel dönüşümün önemine dikkat çeken Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç yaptığı açıklamada Kağıthane'nin yüzde 60'ının dönüşümle yenilendiğini belirtti.

Kağıthane'de kentsel dönüşüm hız kesmiyor!

Kağıthane Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 2016 yılı faaliyet raporunu açıkladı. Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’a sunulan rapora göre imar ve şehircilik alanında bir önceki yıllara oranla daha çok çalışma yapıldığı gözlendi.

Kağıthane'nin yüzde 46'sı dönüşümle yenilendi!

2004 yılından bu yana büyük bir değişim gösteren ve çehresi baştan sona yenilenen Kağıthane’de bu yenilenmeyi sağlayan en önemli unsurlardan biri olan kentsel dönüşüm çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.

Kağıthane kentsel dönüşümde son durum ne?

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Hamidiye Mahallesi'nde yıkılan gecekondunun yerine yapılacak depreme dayanıklı bir binanın temel atma törenini de gerçekleştirdi.

Kağıthane Hamidiye Mahallesi'nde kentsel dönüşüm başladı!

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Hamidiye Mahallesi’nde yıkılan gecekondunun yerine yapılacak depreme dayanıklı bir binanın temel atma törenini de gerçekleştirdi.

Kağıthane'deki dönüşümde temel atma töreni düzenlendi!

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Hamidiye Mahallesi’nde yıkılan gecekondunun yerine yapılacak depreme dayanıklı bir binanın temel atma törenini de gerçekleştirdi.

Kağıthane'de kentsel dönüşüm istihdamı artırdı!

Çevre düzenlenmesi ve tarihi projeleriyle birlikte çehresini yenileyerek şehrin yeni iş merkezlerinden biri haline gelen Kağıthane'de kentsel dönüşüm sayesinde istihdam olanakları da hızla arttı.

Kağıthane'de kentsel dönüşümle istihdam olanakları arttı!

Dönüşümün en hızlı yaşandığı ilçeler arasında yer alan Kağıthane, son 10 yılda hızla sanayi kimliğinden sıyrılarak 7/24 yaşayan kent kimliğine kavuştu.

Kağıthane'de 80 bin konut yenilendi!

Kağıthane'de sürdürülen çalışmalar kapsamında yapı stoğunun yüzde 40'ı dönüştürülürken, dönüşümü sağlanan yaklaşık 80 bin bağımsız konutta 240 bin kişi oturuyor.

Kağıthane kentsel dönüşümünde neler yapıldı?

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Kağıthane'nin kentsel dönüşümün başarılı örneklerinden biri olduğunu belirtti. Dönüşümü 3 yöntemle yaptıklarını söyleyen Kılıç, "Yüzde 30 imar artışı sağlıyoruz" diye konuştu.

Fazlı Kılıç: Kentsel dönüşümü imar artışıyla teşvik ediyoruz!

Fazlı Kılıç, vatandaşı kentsel dönüşüme teşvik etmek için yatay değil, dikey yapıları tercih ettiklerini, böylece yolların genişlediğini ayrıca otopark ve yeşil alanlara yer açıldığını söyledi.

Yeşildağ İnşaat Kağıthane'de dönüşüme giriyor!

Kağıthane'de hayata geçirdiği kentsel dönüşüm projeleri ile adından söz ettiren Yeşildağ İnşaat ilçede yeni bir kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. 

TOKİ Kağıthane Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ihalesi yapıldı!

Yatırımlarına son sürat devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Kağıthane Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ihalesini gerçekleştirdi.

Güven Kentsel Dönüşüm Mimarlık Mühendislik İnşaat Emlak Peyzaj San.İç Ve Dış Tic.Limited Şirketi kuruldu!

Güven Kentsel Dönüşüm Mimarlık Mühendislik İnşaat Emlak Peyzaj San.İç Ve Dış Tic.Limited Şirketi Avcılar'da 1 milyon TL sermaye bedeli ile Mücahit Abuçka tarafından kuruldu.

Rize'de kentsel dönüşüm gerginliği: Evlerine giremiyorlar!

Rize'de devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde bir binadan kopan parçalar başka bir evin yatak odasını deldi. Evlerinin sallandıklarını söyleyen sakinler korkudan binalarına giremediklerini belirtti. 

İzmir'de kentsel dönüşüm bir an önce tamamlanmalı!

Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, İzmir’in afetlere yönelik karakteristiği, kaçak ve denetimsiz yapılarının oranı, denetimli yapı stokunun fiziksel (yaş) ve yapısal (depreme dayanıklı) özelliklerine bakıldığında, nitelikli kentsel dönüşüm uygulamalarının kent için kaçınılmaz olduğunu kaydetti. 

Kentsel dönüşüm kaçınılmaz gerçek!

Avukat Senem Kiraz, deprem sonrası kentsel dönüşüm uygulamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Senem Kiraz, ağır hasarlı ve yıkılmış binalar için devletin ilk etapta maddi yardım yaptığını dile getirdi. Peki kentsel dönüşümde nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar...

Kentsel dönüşüm kira yardımı kaç ay 2021?

Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan gayrimenkullerin hak sahipleri Bakanlığın sunduğu finansal desteklerden yaralanabiliyor. Kentsel dönüşüm kira yardımı kaç ay alınıyor? Kentsel dönüşüm kira yardımı kaç ay 2021? İşte tüm merak edilenler...

Kentsel dönüşüm projeleriyle şehirlerimizin çehrelerini değiştiriyoruz!

Kağıthane Meydanı'nın açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilçe genelindeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

Zeytinburnu ve Kağıthane'de dönüşüm başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Zeytinburnu'nda "Telsiz'de ve Merkezefendi'de toplam 1204 konut ve 219 iş yerini yapıp en kısa zamanda teslim edeceğiz" dedi ve Kağıthane'deki dönüşüm projesinde ise 688 konut ve 57 iş yeri yapılacağını belirtti...

Adım adım kentsel dönüşüm süreci!

Kentsel dönüşüm kapsamında kaçak olan riskli binalar yıkılıyor ve depreme dayanıklı yapılar inşa ediliyor. Peki kentsel dönüşüm süreci nasıl ilerliyor? İşte tüm merak edilenler...

2020 kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır?

2020 yılında kentsel dönüşüm kira yardımının ne kadar olduğu, nasıl alındığı araştırılmaya başlandı. Peki kentsel dönüşüm kira yardımı kaç TL oldu? İşte tüm merak edilenler...

2020 kentsel dönüşüm kredi yardımı ne kadar?

2020 yılında kentsel dönüşüm kira yardımının ne kadar olduğu araştırılmaya başlandı. Peki kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar, kaç TL oldu? İşte tüm merak edilenler...

Faik Öztrak: Kentsel dönüşüm seferberliği ilan edelim!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, yaptığı açıklamada iktidarı aşırıya kaçan projelerden vazgeçmeye ve aktif fay hatlarındaki yerleşim bölgelerinde kentsel dönüşüm yapılması için seferberlik ilanının edilmesi için çağrı yaptı.

kağıthane kentsel dönüşüm son durum Haberi

kağıthane kentsel dönüşüm son durum

31 Mart Yerel Seçimi’nin üzerinden toplam 8 ay geçti. Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, seçimlerin üzerinden geçen bu  8 aylık sürede yapılan çalışmaları ve ileri dönem projelerini masaya yatırdığı toplantıda belediyede görevli personel ve amirlerle çalışmaları masaya yatırdı. Kağıthane Belediyesi'nde yer alan habere göre, Sadabad Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda ayrıca Eğitimci Yazar İdris Hızır tarafından ‘Kurum Kültürü’ konulu bir eğitim semineri de gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Kağıthanelilerin sevgisi ve desteğiyle göreve gelişinin sekizinci ayında şehre birçok hizmet kazandırdıklarını dile getirererek, çalışmalarda emeği olan tüm personele teşekkürlerini sundu. Başkan Öztekin'in konuşmasında şu cümleler yer aldı: ‘’ Her yaştan ve her kesimden vatandaşımıza eşit hizmet götürme sözüyle ilçemizde gönül belediyeciliğini tesis ediyoruz. Sadece insana özgü değil, sokak hayvanları ve çevre için...