kaliteli yapılar

kaliteli yapılar

Türkiye’nin en büyük yerli gazbeton üreticisi AKG Gazbeton, Yapı - Endüstri Merkezi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Konut Konferansı’nda ana sponsor olarak da yer aldı.

Depreme karşı yapılarda 'deprem boşluğu' önlemi!

Depreme karşı alınabilecek önlemlerden en önemlisi kaliteli yapılar inşa etmek. Peki kaliteli yapı nasıl inşa edilir? 

Güvenli yapılar için kaliteli beton kullanımı şart!

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından Diyarbakır’da gerçekleştirilen “Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri” güvenli yapılar için KGS denetiminden geçmiş kaliteli betonun kullanılmasının bir ön şart olduğu vurgulandı.

Keleş İnşaat'ın PR ajansı Feveran İletişim oldu!

Kaliteli yapılar inşa eden Keleş İnşaat'ın stratejik iletişim danışmanlığını Feveran İletişim yürütecek. 

Van'da depremden sonra kaliteli inşaatlar yapılıyor!

2011 yılının Ekim ve Kasım aylarında meydana gelen depremlerin ardından Van'da çok yeni ve kaliteli inşaatlar yapılmaya başlandı. Son zamanlarda inşa edilen birçok binanın beton ve demir kalitesinin çok daha iyi olduğu görülüyor

Sağlıklı dönüşüm için kaliteli beton kullanılmalı!

Bursa Beton Genel Müdürü Fatih Vardar, kentsel dönüşüm çerçevesinde müteahhitlerle büyük bir anlaşma yaptıkların söyledi. Vardar, sağlıklı bir dönüşüm için kaliteli beton kullanılması gerektiğini ifade etti.

Bodrum'daki kaçak yapılar yıkılıyor!

Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yarımada genelinde tespit edilen imara aykırı yapılar için hazırlanan yıkım kararlarına ilişkin belediye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Riskli olmayan yapılar kentsel dönüşüm ile yıkılabilir mi?

Kentsel dönüşüm kanunu gereğince riskli olarak belirlenen yapılar ile riskli olarak tespit edilen alanlarda yer alan taşınmaz mallar yıkılıyor. Peki, riskli olmayan yapılar kentsel dönüşüm ile yıkılabilir mi?

Kahramanmaraş'ta 'Mega Yapılar ve Kentsel Dönüşüm' konferansı yapıldı!

KAHRAMANMARAŞ Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü ve Öğrenci Konseyi tarafından 'Mega Yapılar ve Kentsel Dönüşüm' konulu konferans düzenlendi. Sağlam, bir mühendisin doğanın kurallarını çok iyi bilmesinin gerekliliğini önemle vurguladı.

Mağaralarda hangi yapılar inşa edilebilir?

Tabiat Varlığı Olarak Belirlenecek Olan Doğal Mağaralara İlişkin İlke Kararı gereğince mağaralar “A grubu, B grubu ve C grubu mağaralar” olarak gruplara ayrıldı. Peki, hangi mağaralarda hangi yapılar inşa edilebilir?

Tolga Ok: Yüksek yapılar en güvenli yapılardır!

İMO Şube Başkanı Tolga Ok, ilimizde müteahhitlere getirilen kat sınırlamasını değerlendirdi. Ok, bu konuda öncü kuvvetin kamu olması halinde sorunları çok çabuk aşacaklarını ifade ederek, “Yüksek yapılar en güvenli yapılardır” dedi

Kaliteli hazır beton deprem riskini en aza indirir!

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan deprem haftası ile ilgili konuşan Bursa Beton Genel Müdürü Fatih Vardar kaliteli hazır beton kullanımının deprem risklerini en aza indireceğini ifade ediyor.

İstanbul'un yüksek yapılar yönetmeliğine ihtiyacı var!

Her 100 aileden 88'inin deprem yönetmeliğine uygun olmayan evlerde yaşadığını öne süren İstanbul Jeofizik Odası Başkanı Erdal Şahan, gökdelenlerin yeterince denetlenmediğini söyledi. Şahan, İstanbul'da yüksek yapılar yönetmeliği olmadığını belirtti.

KalDer, Mesa'ya kaliteli yönetim plaketi verdi!

Türkiye Kalite Derneği (KalDer), konut sektöründe kalite ve güvenin adresi Mesa Holding’e ‘kaliteli yönetim plaketi’ sundu. Nazım Karyağdı, “Mesa’nın yönetim kalitesiyle örnek yapısını sürdürmesi memnuniyet vericidir” diye konuştu.

kaliteli yapılar

kaliteli yapılar kaliteli yapılar

İstanbul’da 5’incisi düzenlenen Konut Konferansı’nda AKG Gazbeton Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç, konutta ve yapı malzemesinde kalite vurgusu yaptı. Güvenç, çevreci, yanmaz, enerji tasarrufu sağlayan ve AKG’nin sektörün hizmetine sunduğu yeni nesil ısı yalıtım plağı Minepor’un kaliteli konutlar için en iyi çözüm olduğunu söyledi. Güvenç, sektördeki ihtiyaca tam olarak karşılık vermeyen konut stoğunun da planlama hatasının bir sonucu olduğunu ifade etti.


Türkiye’nin en büyük yerli gazbeton üreticisi AKG Gazbeton, Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Konut Konferansı’nda ana sponsor olarak yer aldı. Konut sektöründeki büyümenin tanımının yapılmaya çalışıldığı konferansta, sektördeki büyüme tüm yönleriyle tartışıldı. Ana Sponsorlar oturumunda konuşan AKG Gazbeton Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç, konut sorunu, barınma hakkı, çevre duyarlılığı,...