kalyon inşaat hasan kalyoncu

kalyon inşaat hasan kalyoncu

1974 yılında Kalyon İnşaat'ı kuran ortak dört kardeşten biri olan Hasan Kalyoncu kimdir? Hasan Kalyoncu'nun hayatına dair merak ettikleriniz ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile ilgili detaylar haberimizde...

İnşaat sektörü Hasan Kalyoncu'yu kaybetti

İstanbul'da Kiptaş bünyesinde binlerce konut yapan, Metrobüs hattını inşa eden Kalyon Şirketler Grubu'nun sahibi Hasan Kalyoncu, kalp krizi geçirerek hayatını yitirdi.

İzmit-Kandıra ve Ağva-Kandıra-Kaynarca yollarının ihalesi yeniden yapıldı!

İzmit-Kandıra ve Ağva-Kandıra-Kaynarca yolları, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından pazarlık usulüyle tekar ihale edildi. İhale için en uygun teklif Kalyon İnşaat'tan verildi...

Kalyon Mimari Maket İnşaat Reklam ve Fotoğrafçılık İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kalyon Mimari Maket İnşaat Reklam ve Fotoğrafçılık İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Ümraniye'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Bican Onay, Nihat Yenice, Sezgin Gül ve Ümit Çomaklı ortaklığında  kuruldu.

Kalyon İnşaat Mali’ye metrobüs hattı yapacak!

Kalyon Holding, Mali'nin başkenti Bamako'ya metrobüs hattı inşa etmek için harekete geçti. Şirket Mali yönetimiyle Bamako'da 18 duraklı metrobüs hattının inşa edilmesine dair mutabakat muhtırası imzaladı...

Kolin İnşaat'ın İGA Havalimanı'ndaki hisselerini Cengiz ve Kalyon alacak! 

İGA Havalimanı'nda hisseleri bulunan Kolin İnşaat'ın hisselerinin Cengiz İnşaat ve Kalyon Havacılık ve İnşaat tarafından devralınmasına izin verildi. 

Kalyon Holding 45. yılını kutluyor!

Kalyon Holding’in inşaat, enerji, gayrimenkul yatırım ve havacılık sektöründeki kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin akademik yönetimi Ortak Aklımızla Geleceğe çalıştayı için Antalya’da bir araya geldiler...

Hasan Sever: Kurumsal inşaat firmaları ayakta kalabilecek!

Hasan Sever İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sever, sektörde kurumsallaşan inşaat firmalarının ayakta kalabileceğini söyledi. Sever, projelerin zamanında teslim edilmesinin önemine de işaret etti.

THY İstanbul Havalimanı’nın ne kadarına ortak olabilir?

Kalyon İnşaat, Kolin’in İstanbul Havalimanı'ndaki yüzde 20 hissesini aldı. İstanbul Havalimanı’nın yaklaşık yüzde 70 kapasitesini kullanacak Türk Hava Yolları'nın da (THY) hisse alması söz konusu. 

Kalyon İnşaat Beykoz projesinin planları hazırlandı!

İstanbul Beykoz’da 2 milyon metrekarelik alanı kapsayan Kuzey Kirazlı ve Güney Kirazlı özel ormanlarına inşa edilecek olan 553 adet villanın planları hazırlandı.

Ömer Faruk Kalyoncu ve Ahmet Özyazıcı'dan yeni şirket!

Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Kalyoncu ve Özyazıcı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özyazıcı ortaklığında bugün yeni bir şirket daha kuruldu. Ozr Yapı Ticaret Anonim Şirketi 60 milyon TL sermaye bedeli ile sektöre giriş yapacak. 

Kalyon inşaat Nevbahar Üsküdar projesi!

Kalyon inşaat Nevbahar Üsküdar projesinde ön talepler toplanıyor. İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar merkezde inşa edilen projede 4 blokta 188 konut ve 120 ticari alan bulunuyor. 

Nevbahar Üsküdar ne zaman teslim?

Nevbahar Üsküdar projesi Kalyon inşaat tarafından İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar merkezde hayata geçiriliyor. Peki Nevbahar Üsküdar ne zaman teslim edilecek?

Nevbahar Üsküdar'da ön talepler toplanıyor! Yeni proje!

Nevbahar Üsküdar projesi Kalyon inşaat  tarafından İstanbul Üsküdar merkezde hayata geçiriliyor. Ön talep toplanan projede konut ve ticari alanların yanı sıra alışveriş merkezi planlanıyor.

Al Hasan Grup İnşaat Tekstil Gıda Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Al Hasan Grup İnşaat Tekstil Gıda Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Sancaktepe'de 200 bin TL sermaye bedeli ile Samer Al Hasan tarafından kuruldu. 

kalyon inşaat hasan kalyoncu

kalyon inşaat hasan kalyoncu kalyon inşaat hasan kalyoncu

Hasan Kalyoncu kimdir? 

Hasan Kalyoncu, 1949 Trabzon Çaykara doğumlu. 59 yaşında hayata veda eden Hasan Kalyoncu, ilk, orta ve lise öğrenimini Trabzon'da tamamladı. Erzurum Üniversitesinden makine mühendisi olarak mezun oldu.


Hasan Kalyoncu, üniversiteyi bitirdikten sonra babası Mehmet Kalyoncu'nun askerliğini yaptığı Bitlis Tatvan'a yerleşti.


Kalyoncu, Tatvan'da birçok inşaat yapımına imza attarak, burada elde ettiği referanslarıyla Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir okul inşaatının ihalesini aldı. Böylece Hasan Kalyoncu 1973 yılında Gaziantep'e adım atmış oldu.


Evli ve 4 çocuk babası olan Hasan Kalyoncu, kardeşleriyle birlikte 1974 yılında Kalyon İnşaat'ı kurdu.


Hasan Kalyoncu, İstanbul'daki işyerinde çalışma bürosunda temelini atmak istediği üniversite projesi üzerine İstanbul Valisi Muammer Güler ile birlikte otururken, geçirdiği kalp krizi sonucu 59 yaşında vefat etti.


Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı tarafından, 2008 yılında Gazikent Üniversitesi...