kanal istanbul son durum

kanal istanbul son durum

Emekli Başkılavuz Kaptan ve Uzakyol Kaptanı Saim Oğuzülgen, Cumhurbaşkanı Erdoğan “Türkiye’nin Boğaz’daki egemenlik haklarını güçlendirecek” dediği Kanal İstanbul’a ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kanal İstanbul projesine 'iyi ki yapılmış' denecek!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Nagehan Alçı bugünkü köşesinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kanal İstanbul'la ilgili açıklamalarını ve Kanal İstanbul projesini kaleme aldı.

Kanal İstanbul Türkiye'nin dünyadaki gücünü artıracak!

Yaz aylarından başlanılması planlanan Kanal İstanbul projesine yönelik açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, proje ile Türkiye'nin dünya genelinde güç ve etkinliğinin artıracağını dile getirdi. 

Kanal İstanbul Projesi'ne neden karşı çıkılıyor?

Çılgın proje olarak nitelendirilen Kanal İstanbul Projesi için hazırlıklar tamamlanmak üzere. Star Gazetesi köşe yazarlarından Halime Kökce bugünkü yazısında Kanal İstanbul Projesi'ne yapılan itirazları kaleme aldı.

Kanal İstanbul'u işletecek şirkete hangi garantiler verilecek?

Kanal İstanbul'un yapımında kamu özel işbirliği modelinin tercih edilmesi planlanıyor. Peki Kanal İstanbul'u işletecek şirkete verilecek garantiler neler? İşte detaylar...

Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul videosu! 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya üzerinden Kanal İstanbul Projesi ile ilgili video paylaştı. İmamoğlu paylaşımda "Projeyle, bu doğal yaşam alanları yok oluyor ve 1 milyondan fazla yeni nüfus geliyor" yorumunu yaptı. 

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Kanal İstanbul tepkisi! 

Katıldığı bir televizyon kanalına açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul Projesi'ne yönelik değerlendirmelerde bulundu. 

Kanal İstanbul 5 yıl içerisinde tamamlanacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanın Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesi'nin 5 yıl içerisinde tamamlanacağını söyleyerek projenin çevre ve şehircilik harikası olacağını belirtti. 

Adil Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması! 

Karayolları 71. Bölge Müdürleri Toplantısı'nda konuşan Ulaştırma  Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul Projesi'ne yönelik açıklamalarda bulundu. 

Adil Karaismailoğlu: Kanal İstanbul'a 2021 bitmeden başlayacağız!

Kanal İstanbul'un gündelik siyasetin üzerinde stratejik bir konu olduğundan bahseden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ''2021 bitmeden Kanal İstanbul'a başlayacağız'' dedi.

Murat Kurum: Kanal İstanbul projemizin temellerini yaz aylarında atacağız!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada, "İnşallah Kanal İstanbul projemizin temellerini yaz aylarında atacağız" dedi.

Fahrettin Altun'dan Kanal İstanbul paylaşımı! 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili paylaşımda bulundu. Altun, Kanal İstanbul Projesi'nin Türkiye'nin en prestijli projesi olduğunu dile getirdi. 

Kanal İstanbul'un ihalesi için Çin harekete geçti!

Yatırım için en az 30 milyar dolar gereken Kanal İstanbul projesine çok yoğun ilgi gösteren Çin’in hedefi, Türkiye’nin coğrafi pozisyonundan faydalanarak ticaret engellerini aşmak. Bölgede ağırlıklı olarak arsa sahibi olan Katar’la Çin arasında da uzun süredir yakınlaşma yaşanıyor.

Kanal İstanbul yakında başlıyor!

Kanal İstanbul Projesi hakkında açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, projenin dünya genelinde lojistik vizyon projesi olacağını dile getirdi. 

Kanal İstanbul projesine neden itiraz ediliyor?

Kanal İstanbul projesi tartışılmaya devam ediyor. Peki Kanal İstanbul'a neden itiraz ediliyor? Muhalefetin itirazlarının sebebi ne?

Ahmet Davutoğlu'ndan son dakika Kanal İstanbul açıklaması!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul projesi ile ilgili açıklama yaptı.

Kanal İstanbul Projesi imar planlarına itiraz için son gün 24 Nisan!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kanal İstanbul’un çevresine kurulacak Yenişehir’e son şeklini vererek askıya çıkardığı imar planlarına itiraz süresi 24 Nisan'da sona eriyor. 

Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul projesi paylaşımı!

Son günlerde sık sık gündeme gelen Kanal İstanbul projesine ilişkin tartışmalar devam ediyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da konuya ilişkin bir paylaşım yaptı...

Kanal İstanbul güzergahındaki 40 milyon metrekare arazi el değiştirdi iddiası!

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Turan Aydoğan, Kanal İstanbul projesinde yapılan son Çevre Düzenleme Planını Meclis gündemine getirdi. Aydoğan, “Beton Kanal projesinin kimlere rant kapısı olduğunu araştırmak bizim boynumuzun borcu” dedi.

Kanal İstanbul neden yapılmalı?

Son günlerde çılgın proje Kanal İstanbul yine gündemde. Kanal İstanbul'la ilgili yetkili isimlerden yapılan açıklamaların ardından, projeye ilişkin yorumlar da arttı. Peki Kanal İstanbul neden yapılmalı? İşte Kanal İstanbul için 10 gerekçe...

Kanal İstanbul için neden bu kadar ısrar ediliyor? 

Son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da açıklamalarda bulunmasıyla Kanal İstanbul projesi gündeme yerleşti. Peki Kanal İstanbul için neden bu kadar ısrar ediliyor?

Kanal İstanbul için referandum yapılır mı?

Son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da açıklamalarda bulunmasıyla Kanal İstanbul projesi en çok konuşulan konulardan oldu. Peki pek çok tartışmaya sebep olan proje için referandum gündeme gelir mi?

Kanal İstanbul projesinde son durum!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "İnadına Kanal İstanbul’u da yapacağız" demesinden sonra, çılgın proje yeniden gündeme geldi. Peki Kanal İstanbul projesi kapsamında neler yapıldı? Neler yapılması planlanıyor? İşte Kanal İstanbul projesinde son durum...

Kanal İstanbul projesinde son durum ne? 

Çılgın proje Kanal İstanbul'da son durum ne? Geçtiğimiz hafta Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun da açıklamalarda bulunduğu proje ne zaman hayata geçecek? İşte Kanal İstanbul projesinde son durum...

TMMOB'dan Kanal İstanbul açıklaması!

Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), “Kanal İstanbul Projesi’nde Bilim İnsanlarına Baskı Deşifre Oldu: Hukuksuzluğa Son, Proje İptal Edilmelidir!” başlıklı bir basın açıklaması hazırladı.

Kanal İstanbul anketi: Yüzde 35.8 evet, yüzde 49.3 hayır!

Area Araştırma’nın son anketine göre vatandaşların yüzde 49.3’ü Kanal İstanbul projesine olumlu bakmıyor. AKP seçmeninin yüzde 12’si de projeye olumlu bakmadığını belirtiyor.

Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul projesi çıkışı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Kanal İstanbul projesinde sona gelindi. Uluslararası ihaleye çıkacağız” açıklamasına ilişkin “Çok net ifade edeyim ki; ‘son’ tanımı doğru. Kanal İstanbul’un sonu gelmiştir. Çünkü, yapılmayacaktır" dedi.

Nadir Ataman'dan Kanal İstanbul çıkışı!

Kanal İstanbul’un çevresine kurulacak 'Yenişehir'in komşusu olan Başakşehir’deki toplu konut projesinin 2. etabı son şeklini aldı. CHP'li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

kanal istanbul son durum Haberi

kanal istanbul son durum

İşsizliğin ve geçim kaynaklı intiharların zirvede olduğu, döviz kurunun 8 lirayı aştığı, enflasyonun son 20 ayın rekorunu kırdığı Türkiye’de, Kanal İstanbul ülke gündemini meşgul ediyor. Cumhuriyet'ten Miray Özbilek'in haberine göre; Kanal İstanbul için “İnadına yapacağız” diyen ve “Kanal İstanbul’a karşı çıkanlar en büyük Atatürk ve Cumhuriyet düşmanıdır” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son olarak Kanal İstanbul için tarih verdi. AKP'nin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kanal İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük oranda tamamladık. İhalesine yakında çıkıyoruz. Yaz aylarında da temelini atıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, “İstanbul Boğazı'ndan emniyetli gemi geçiş garantisi 25 bindir. Kanal İstanbul bölge için yeni bir nefes borusu olacaktır. İsteseniz de istemeseniz de Kanal İstanbul'u yapacağız" diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise “Kanal...