karadeniz turizmi

karadeniz turizmi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Dost bir ülkeden beklenmeyecek derecede bir açıklama ile karşı karşıyayız. Üzüldüğümüzü ifade etmek istiyorum.

Doğu Karadeniz'de turist yoğunluğu yaşandı!

İş ve şehir yaşantısının stresinden uzaklaşmak ve doğayla baş başa vakit geçirmek isteyenlere çeşitli alternatifler sunan Doğu Karadeniz, dokuz günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen turistleri ağırlıyor.

Karadeniz, Körfez'den sonra İran pazarına yöneldi!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Doğu Karadeniz Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde geçen yıllara oranla bu sezonun ilk yarısında turist sayısında azalma olduğunu söyledi.

Karadeniz otellerinde doluluk en yüksek seviyeye ulaştı!

Doğu Karadeniz'in yaz aylarında serin havasıyla Avrupalı ve Arap turistlerin ilgisini çektiğini söyleyen yetkililer, bölgenin yaz tatillerinde çok önemli bir alternatif olduğunu ve tesislerin yüzde yüze yakın doluluk oranına ulaştığını belirtiyor.

Körfez ülkelerinden Doğu Karadeniz'e rağbet arttı!

Körfez ülkelerinin Doğu Karadeniz'e ilgisinin artması sonucu 2015 turizm sezonu öncesi Suudi Arabistan'ın dört şehrinden Doğu Karadeniz'in merkezi Trabzon'a 171 charter seferi anlaşması yapıldı.

Karadeniz teşvikli turizm beldesi ilan edilsin talebi!

Karadeniz teşvikli turizm beldesi ilan edilsin talebi geldi. Körfez ülkelerinden gelenlerin yoğun ilgi gösterdiği Doğu Karadeniz Bölgesi'nde arap turist sayısının artırılması için Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı bünyesinde yeni stratejiler geliştirildi.

Araplar Karadeniz'e tatil köyü kuracak!

Coğrafi özellikleri bakımından Uzungöl'e benzeyen Samsun'un Ayvacık ilçesinde, Suudi Arabistan'dan gelen bir heyetin 40 dönüm arazi satın aldığı, ilçeye hakim bir tepeden alınan arsa üzerine tatil köyü kurulacağı bildirildi.

KATİD Başkanı OKA Genel Sekreterini ziyaret etti!

Ziyarette OKA nın turizm ile ilgili çalışmalarına profesyonellerden oluşan bir STK olan KATİD in nasıl destek verebileceği konusu görüşüldü ve OKA nın faaliyetleri hakkında bilgi alındı.

Doğu Karadeniz turizmi canlandı!

Doğaya, doğa sporlarına gönül verenler, iş ve şehir yaşantısının stresinden uzaklaşıp doğa ile baş başa vakit geçirmek isteyenlere önemli alternatifler sunan Doğu Karadeniz, Ramazan Bayramı'nda da turistlerin uğrak yeri oldu.

Karadeniz bölgesi de bayram turizminden payını aldı!

Bayramda büyük bir göç dalgası yaşandı. Milyonlar bayram tatilinde seyahate çıktı. Karadeniz bölgesi de bayram turizminden payını aldı. Bayram ziyaretçileri esnafın yüzünü güldürürken, kimi zaman marketlerde ürün kıtlığı yaşandı.

İsmail Hocaoğlu: Karadeniz'de turizm sezonu erken başladı!

Son yıllarda Rize ve çevresinde çekimleri yapılan "Sevdaluk, Benim İçin Üzülme ve Bizim Hoca" gibi filmlerin ilgi ile izlenmesinin ardından, bu yıl Karadeniz bölgesinde turizm sayısında yüzde 10-15 arasında bir turist artışı bekleniyor...

Uzungöl yeni tatil sezonuna hazırlanıyor!

Zengin bitki örtüsünün yanı sıra kendine özgü manzarası ile yerli ve de yabancı turistlerin adeta gözdesi olan Trabzon Uzungöl, yeni tatil sezonunda misafirlerini ağırlamayı bekliyor.

Turistler yaylalara helikopterle taşınacak!

Ordu Valisi Kenan Çiftçi, helikopter ile şehir merkezinden turistleri günübirlik yaylalara getirip gezdirmeyi planladıklarını söyledi. Kenan Çiftçi bu şekilde bir uygulamayla 26 yaylanın turizme açılacağını açıkladı.

Turizmin en gözde 29 şehrinden 7’si Karadeniz Bölgesi’nde!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ nın resmi internet sitesinde yer alan Türkiye Turizm Portalı en gözde şehirler kategorisinde belirlenen 29 şehirden 7’ si Karadeniz’ de bulunuyor....

Doğu Karadeniz turizmi yatırımcılarını bekliyor!

Her mevsim ayrı doğal güzelliklere sahip Doğu Karadeniz, turizm taleplerinin karşılanabilmesi için yatırımcılardan destek bekliyor. Yapılan açıklamada, son yıllarda dünyanın dört bir yanından insanların tatil için Türkiye'ye geldiğini belirtildi.

Arap turizmi Karadeniz'e kaydı!

Geçen sene 600 bin dolayında Arap turist ağırlayan ve bu sayıyı 2015 yılı itibarıyla 1 milyon çıkarmayı hedefleyen Bursa, Arapların Karadeniz'i tercih etmesinin şaşkınlığını yaşıyor.

Temel Uzlu: Batı Karadeniz'de yeşil yol projesi turizmi artıracak!

TÜRSAB Batı Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Temel Uzlu, 'Yeşil Yol' projesinin Karadeniz'in turizm potansiyelini önemli ölçüde arttıracağını belirtti.

Kruvaziyer turizmi Karadeniz'de arttı!

Türkiye'ye 2014 yılında kruvaziyerle gelen turist sayısı bir önceki yıla göre yüzde 2'lik düşüşle 1 milyon 790 bin olarak gerçekleşti. Karadeniz kıyılarını ziyaret eden turist sayısı da 2 kat arttı.

69 milyon dolarlık SKY Tower, Karadeniz turizmine katıldı!

Karadeniz Bölgesi'nde turizmi canlandırmayı hedefleyen adımlardan biri, 69 milyon dolarlık yatırımla atıldı. Bölgenin en büyük turizm yatırımı olarak değerlendirilen Sky Tower Karadeniz turizmine katkı sağlayacak.

Marmara ve Karadeniz'de artan denizanaları turizmi kötü etkiliyor!

Küresel ısınma, kirlilik ve aşırı avlanma nedeniyle sayıları hızla artan denizanaları, Marmara ve Karadeniz bölgelerindeki balıkçıları canından bezdirdi, iş hacmi yüzde 60 azaldı ama asıl risk turizm sektöründe...

Doğu Karadeniz turizmi canlandı!

Doğaya, doğa sporlarına gönül verenler, iş ve şehir yaşantısının stresinden uzaklaşıp doğa ile baş başa vakit geçirmek isteyenlere önemli alternatifler sunan Doğu Karadeniz, Ramazan Bayramı'nda da turistlerin uğrak yeri oldu.

Karadeniz yaylaları, yerli ve yabancı turistleri bekliyor!

Doğal güzelliğiyle gözleri kamaştıran, bol oksijenli havası, doğal kaynak suları, yemyeşil çayırların arasından geçen akarsularıyla doğa harikası Karadeniz yaylaları, yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlamaya hazır...

Müezzinoğlu: Sağlık Turizmi gelirini 1,5 milyar dolardan 10 milyar dolara çıkarmayı istiyoruz!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "1,5 milyar dolar sağlık turizmi gelirini 2018'de 9-10 milyar dolara, 2023 yılında da 20- 25 milyar dolara çıkartmayı istiyoruz. Bunun altyapısı Türkiye'de var. Tıbbi tecrübe de var"...

Sapanca Gölü'nün su seviyesindeki düşüş, turizmi olumsuz etkileyecek!

Son 10 yılın en düşük su seviyesinin ölçüldüğü, Sakarya'nın ve Kocaeli'nin bir bölümünün içme suyu ihtiyacını karşılayan göldeki kuraklık tehdidinin turizmi de olumsuz etkilemesi bekleniyor.

İlhan Kartal, Temel Karadeniz'i ziyaret etti!

Boğaziçi Yönetim A.Ş Genel Müdürü İlhan Kartal ve Şirket Müdürleri 2 hafta önce gerçekleşen yerel seçimlerde Küçükçekmece halkının seçtiği Başkan Temel Karadeniz’i makamına giderek tebrik ziyaretinde bulundu.

Karadeniz-Akdeniz Yolu projesinin inşaatı hızla sürüyor!

‘Karadeniz-Akdeniz Yolu’ adı altında ulusal bir proje haline dönüştürülen ‘Dereyolu’ çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlandı. Dereyolu sayesinde, halen 112 kilometre olan ve tehlikeli virajlarla dolu Ordu-Mesudiye yolu 52 kilometre kısalacak...

Doğu Karadeniz'in kruvaziyer turizmi başladı!

Doğu Karadeniz'e gelen ve yılın ilk kruvaziyer gemisi olan Bahama bayraklı "Hamburg", Trabzon Limanı'na demirledi. Gemide Alman uyruklu 271 yolcu ile 165 personel bulunduğu öğrenildi...

karadeniz turizmi Haberi

karadeniz turizmi

Bunu yıllarca bu ülkede, buna halel getirmeyen bir anlayış üzerine oturtan Türkiye'ye ve bu büyük millete yanlış yapılmaktadır." dedi.


Soylu, Uzungöl'de bir otelde Trabzon Valiliği ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği turizm değerlendirme toplantısının açılışında, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ile kamu müdürlerinin bölge turizmi hakkındaki sunumlarını ve taleplerini dinledi.


Soylu, burada yaptığı konuşmada, Trabzon ve ilçelerinin doğa, tarih, medeniyet olarak hem iç turizmin hem de dış turizmin ciddi şekilde cazibesini çekecek yapıya sahip olduğunu, bu cazibeyi devam ettirebilmek ve gelecek nesillere aktarabilmek için de bir planlama yapmak zorunda olduklarını bildirdi.


Soylu, "Geçmişin zorlukları ve yoksulluklarla olan ülkesinde değiliz. Etrafımıza bakabiliyoruz. Konuşan arkadaşlarımız, herkes trilyonlardan bahsediyor....