Karesi

Karesi

2015 yılında toplam 820 adet inşaat ruhsatı veren Karesi Belediyesinde ruhsat için bekleyen herhangi bir proje kalmadı. Eksiksiz başvurular, bir hafta içerisinde geri dönüş alabiliyor.

'Karesi’de kimse çamura basmayacak'

Balıkesir Karesi Belediyesi, ilçe genelinde asfalt ve kilit parke seferberliği ilan etti. Belediye ekipleri son olarak TOKİ’de kilit parke döşemesi olmayan alanlara kilit parke döşedi.

Karesi'de TOKİ Ve Paşaalanı asfaltlanıyor!

Balıkesir Karesi Belediyesi, Karesi Belediyesi, merkez ve kırsalda kilit parke taşı ve asfalt çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ekipler TOKİ’de trimer, Paşaalanı’nda da asfalt çalışmalarına başladı.

Karesi köylere 101 bin metrekare kilit parke döşemesi yaptı!

Balıkesir’de Avrupa standartlarında bir kent yaratmak için gece gündüz çalışan Karesi Belediyesi, bu kez ilçe merkezi ve ilçeye bağlı köylere toplam 101 bin metrekare kilit parke döşemesi yaptı.

Balıkesir Karesi Millet Bahçesi hizmete açılıyor!

Balıkesir Karesi Belediyesi tarafından inşa edilen millet bahçesinde çalışmalar tamamlanıyor. Millet bahçesinin yaz aylarında hizmete açılması bekleniyor. 

Balıkesir Yeni Karesi Konutları'nın teslimi yapıldı!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yeni Karesi Konutları'nda ilk etap teslimi gerçekleşti.

Balıkesir Yeni Karesi Konutları'nın anahtar teslimi 31 Ocak'ta!

Balıkesir'de hayata geçen Yeni Karesi Konutları için geri sayım başladı. Projede anahtar teslimi 31 Ocak'ta yapılacak.

Balıkesir Karesi ve Altıeylül Belediyesi'nden esnafa 1000 TL kira yardımı!

Balıkesir Karesi Belediyesi pandemi boyunca kepenk indiren esnafa 1000'er TL kira yardımı yapacak.

TOKİ Karesi 2. Etap 458 konut ihalesi bugün!

Balıkesir İli, Karesi İlçesi, 2. Etap 458 Adet Konut, 12 Adet Dükkan ve 1Adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (e-ihale) ihalesi bugün saat 14:30'da yapılacak.

TOKİ Balıkesir Karesi 2. Etap ihalesi yarın!

Balıkesir İli, Karesi İlçesi, 2. Etap 458 Adet Konut, 12 Adet Dükkan ve 1Adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (e-ihale) ihalesi yarın saat 14:30'da yapılacak.

Balıkesir Karesi Millet Bahçesi'nin inşaatı yükseliyor!

Balıkesir Karesi Belediyesi tarafından Paşaalanı, Toygar ve Maltepe Mahallelerinin sınırlarında bulunan 38 bin metrekarelik alanda yapımına başlanan Balıkesir Karesi Millet Bahçesi'nin inşaatı yükseliyor.

TOKİ Karesi 458 konut ihalesi 12 Ocak'ta!

Balıkesir İli, Karesi İlçesi, 2. Etap 458 Adet Konut, 12 Adet Dükkan ve 1Adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (e-ihale) ihalesi 12 Ocak 2021 tarihinde saat 14:30'da yapılacak.

Balıkesir Yeni Karesi Konutları'nın yüzde 98'i tamamlandı!

Balıkesir'de hayata geçirilen 505 dairelik Yeni Karesi Konutları'nda sona gelindi. Proje inşaatının yüzde 98'i tamamlandı.

TOKİ'den Balıkesir Karesi'ye 458 yeni konut müjdesi!

Balıkesir İli, Karesi İlçesi, 2. Etap 458 Adet Konut, 12 Adet Dükkan ve 1Adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (e-ihale) ihalesi 12 Ocak 2021 tarihinde yapılacak.

TOKİ Balıkesir Karesi 2. Etap projesi 2 Aralık'ta ihaleye çıkıyor!

Balıkesir İli, Karesi İlçesi, 2. Etap 458 Adet Konut, 12 Adet Dükkan ve 1 Adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (e-ihale) ihalesi 2 Aralık 2020 tarihinde saat 14:00'te yapılacak.

Balıkesir Karesi'de 34 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Karesi'de yer alan gayrimenkulü 34 milyon TL bedelle satışa çıkardı.

Balıkesir'de tarihi yapılar restore ediliyor!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kentte bulunan tarihi yapıları restore ederek şehre kazandırıyor. Özellikle Marmara, Edremit ve Karesi ilçelerindeki tarihi yapılar restore çalışmalarıyla yeniden hayat buluyor. 

Karesi Haberi

Karesi

Onay için yapılan başvuruların tamamını sonuca ulaştıran belediye planlı şehirleşme ve yapılaşma konusunda ciddi adımlar atıyor. Mart ayında yapı denetim firmalarıyla bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi İlçesi nde fazla iş yükü ve zaman kaybına neden olan ön onayın kaldırıldığını açıklamış, ruhsat işlemlerinde vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlamıştı. 


Ön onayın kaldırılmasının ardından Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibinin özverili çalışmaları neticesinde 2015 yılında toplam 820 adet inşaat ruhsatı verildi. Onay için gelen proje dosyalarının eksiksiz ve doğru olması halinde vatandaşlar, Karesi Belediyesi'nden bir hafta içerisinde geri dönüş alabiliyor. 


Karesi Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucunda belediyede şuan onay ve ruhsat bekleyen bir proje kalmadı. Ruhsat verme işlemlerinin sekteye uğramadan...