katarın incisi türkiye

katarın incisi türkiye

Türk mimarlık şirketi Brener, `Katar'ın İncisi' oldu. Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halifa El Tani'nin büyük önem verdiği "Kralın İncisi" isimli kültür, kongre ve turizm merkezini, Türk şirketi Brener tasarladı.

Dünya Bankası'nın pandemide Türkiye'ye desteği 1.5 milyon dolar!

Dünya Bankası, 2021 mali yılında tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından kaynaklı sağlık, ekonomik ve sosyal etkilerle mücadele içi 5 kritik kalkınma projesi için Türkiye'ye toplam 1,5 milyar dolarlık finansal destek sağlandığını belirtti.

Dünyanın ve Türkiye'nin en zenginleri kimler?

Dünyanın ve Türkiye'nin en zenginleri listesi açıklandı. Dünyada Jeff Bezos 177 milyar dolarlık servetiyle ilk sırada oldu Türkiye'de ise Murat Ülker 6,3 milyar dolarla zirve yer aldı. Türkiye'de dolar milyarderi sayısı son bir yılda 4 artışla 27'ye çıktı.

Esas Gayrimenkul dijital dönüşümünü Microsoft Türkiye ile hızlandırıyor!

Esas Gayrimenkul, Türkiye’de ve dünyada büyüyen operasyonlarını etkili bir biçimde yönetmek için uçtan uca yeni bir dijital dönüşüm hareketi başlattı.

Dünyanın ve Türkiye'nin en zenginleri o ilçeye akın etti!

Dünyanın ve Türkiye'nin en zengin isimleri Bodrum Yalıkavak'a akın etti. Birçok ünlü isim hem tatil yaptı, hem de Ege'nin kalbinde ev sahibi oldu...

Türkiye'de dönüştürülmesi gereken her yerde proje yapmaya çalışıyoruz!

Murat Kurum, Türkiye'de dönüştürülmesi gereken her yerde proje yapmaya çalıştıklarını belirterek, "Türkiye'nin her yerinde kentsel dönüşüm anlayışı ile dönüşmesi gereken acil öncelikli, riskli dediğimiz ilimizde projemiz var" dedi...

Vatan Bilgisayar Türkiye genelindeki mağazalarını kapatıyor!

Vatan Bilgisayar, koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye mağazalarındaki faaliyetlerini, 22 Mart gecesinden itibaren geçici bir süreyle durdurma kararı aldı...

IKEA Türkiye'deki mağazalarını kapattı! 

IKEA koronavirüs salgını sebebiyle, Türkiye'deki mağazalarını kapattığını açıkladı. Mağazaları kapanacak olan marka, internet satışlarına devam edecek...

Avrupalı'nın Türkiye'de sattığı evi Araplar aldı!

2017 yılında yabancıya satılan gayrimenkul toplamı 4.6 milyar dolar iken vatandaşlık hakkı verilmesine karşı 2019 yılında 4.8 milyar dolar olarak açıklandı. Bu durumda yabancının Avrupalı Türkiye'de konut satarken, Araplar ülkemizde ev almaya devam etti.

Montrö Anlaşması’nın uygulaması Türkiye’de bakan yemiştir!

Gazeteci Güneri Civaoğlu, "Montrö Anlaşması’nın uygulaması Türkiye’de bakan yemiştir. Hem de Numan Menemencioğlu gibi Dışişleri’nin kurumsallaşmasında en büyük katkıyı sağlayan bir efsane bakanını." diyor ve anlatıyor...

Altın Emlak Türkiye temsilcileri buluştu!

ALTIN EMLAK’ın 25 (yirmibeş) ilde bulunan 115 ofisi İstanbul Gönen Otel’de bir araya geldi. Altın Emlak Türkiye temsilcileri buluştu.

Kentsel dönüşüm Türkiye ve İstanbul için büyük fırsat!

Mint Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altıoğlu, Türkiye'deki konutların yüzde 35'nin depreme dayanıksız olduğunu, kentsel dönüşümde kilidin çözülmesi gerektiğini açıkladı. 

16. Ceylan İnşaat Türkiye Spor Ödülleri 22 Ocak'ta sahiplerini buluyor!

16' ncısı düzenlenen Ceylan İnşaat Türkiye Spor Ödülleri Töreni, Hilton İstanbul Bomonti Conference Center’da 22 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilecek...

Türkiye'nin ilk GYO sukuk ihracı gerçekleştirildi!

Halk Yatırım, Halk GYO'nun 100 milyon TL nominal değerli 87 gün vadeli kira sertifikası ihracını tamamladı. Türkiye'de gayrimenkul yatırım ortaklığı sektörünün ilk kira sertifikası ihracı oldu. 

katarın incisi türkiye Haberi

katarın incisi türkiye

Emir'in, masasında bulunan projeye onay vermesinin ardından, 2 milyar dolarlık Katar Kültür Vadisi'nin inşaatı başlayacak. Türk şirketin yaptığı yüksekliği 240 metre olan merkezin tasarımında, 3 ayrı bina gökyüzünde birleşerek ayrı bir ana binaya dönüşüyor.


2 MİLYAR DOLARLIK PROJE


Brener Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Türedi, "Katar Kültür Vadisi'nde, konferans salonları, müzeler, iş merkezleri, üniversite ve rezidanslar gibi pek çok unsur olacak" dedi. Türedi, Kültür Vadisi için 240 metre yüksekliğinde, 65 katlı bir bina tasarladıklarını aktararak, "2 milyar dolarlık dev bir proje. Merkez binasının etrafında 15 ayrı bina daha olacak" dedi.


Deniz...