Kemer imar planı

Kemer imar planı

İmar kanunu kapsamında ilgili maddede cezaların arttığı söyleyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Kemer’de kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz. Yasalar ne diyorsa onu uygulayacağız'' diye konuştu. 

Kemer'de imar sorunu çözüldü!

Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, "Kemer'imizin imar planıyla alakalı mahallelerimizde sorunlar vardı. Hakikaten belki bakanlık tarihinde görülmemiş bir hızla Kemer'in imar planları bir bir çözüme kavuşturuluyor" dedi.

Kemer'deki imar planı değişikliği meclis gündeminde!

Antalya'nın Kemer ilçesinde yapılan bir imar planı değişikliği meclis gündemine taşındı. CHP'li Arı, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kemer'de boş alanların imara açılmaması talebi mecliste!

Antalya'nın Kemer ilçesinde bulunan boş alanların imara açılmaması talebi meclis gündemine taşındı. CHP'li Arı, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kemer'deki imar planı değişikliğine tepki!

CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, ilçede bulunan iki parselin imar planının değiştirilip 'otel alanı'na dönüştürülmesine tepki gösterdi.

Kemer'e yeni imar planları geliyor!

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, AK Parti Milletvekili Adayı Atay Uslu ve Kemer İlçe teşkilatını ile birlikte, mahalle temsilcileri ve esnafla bir araya geldi.

Rıza Sümer: Kemer'in imar planlamasını takip edeceğiz!

Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, belediyelerin yapacakları imar planlarındada vatandaşın menfaatini gözetmesi gerektiğini belirtti. Sümer, imar planlarını takip ettiklerini açıkladı.

Rıza Sümer: Kemer imar planlarının takipçisiyiz!

Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Kemer’de mahalle temsilcileri ve esnafla bir araya geldi. Rıza Sümer, “Kemer’in imar planlarıyla ilgili yapılacak düzenlemeleri gerek belediye meclis üyelerimiz, gerekse hükümet nezdinde takipçisi olacağız. " dedi.

Mustafa Gül, Tekirova'nın imar planı için vatandaşla buluştu!

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Tekirova Mahallesinde vatandaşlarla ile yaptığı toplantıda, Tekirova Mahallesinde daha önce çıkarılan ve iptal olan imar planı ile ilgili olarak görüşlerini bildirdi ve vatandaşları dinledi.

Kemer Belediye Meclisi toplandı!

Kemer Belediye Meclisi toplandı. Kemer Belediyesi Göynük Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıya, meclis üyelerinden MHP'li Mustafa Bilici ile Cumali Afşin katılmadı. Oto yıkamacılara ruhsat verilmesi konusu oy birliğiyle reddedildi.

Kemer'deki imar planı değişikliği meclis gündeminde!

Antalya'nın Kemer ilçesinde yapılan bir imar planı değişikliği meclis gündemine taşındı. CHP'li Arı, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kemer Country'deki bazı alanların imar planı askıya çıktı!

İstanbul İli, Eyüpsultan İlçesi, Göktürk Mahallesi Kemer Country Yerleşkesi İçinde Yer Alan Muhtelif Parsellere İlişkin 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı askıya çıktı.

Esenler Atışalanı imar planı askıda!

Esenler İlçesi, Kemer ( Atışalanı ) Mahallesi, 1072 ada, 1 parsele ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 24.01.2019 tasdik tarihli Nazım ve Uygulama İmar Planı askıya çıkarıldı.

Kemer Country'deki bazı alanların imar planı yeniden düzenlendi!

Eyüp Sultan Göktürk'teki Kemer Country'in bazı alanların imar planı değişikliği askıya çıkarıldı..

Eyüp İslambey imar planı değişikliği askıda!

İstanbul Eyüp İlçesi, İslambey Mahallesi, Sinekli Kemer Koruma Bandına ilişkin imar planı değişikliği askıya çıkarıldı...

Mustafa Gül, Tekirova'nın imar planı için vatandaşla buluştu!

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Tekirova Mahallesinde vatandaşlarla ile yaptığı toplantıda, Tekirova Mahallesinde daha önce çıkarılan ve iptal olan imar planı ile ilgili olarak görüşlerini bildirdi ve vatandaşları dinledi.

Kemer Beldibi sit alanı imar planı askıya çıktı!

Güney Antalya Turizm Alanı sınırları içerisinde, Antalya Kemer ilçesi Beldibi mahallesinde yer alan 1. ve 2. derece doğal sit alanında belirlenen parsellerin imar planı askıya çıktı...

Beldibi Mahallesi imar planı bölge halkıyla paylaşıldı!

Kemer Belediyesi tarafından Beldibi Mahallesi için hazırlanan imar planı bölge halkıyla paylaşıldı Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Göynük Mahallesi Hizmet Binası'nda vatandaşlarla yaptığı toplantıda, imar çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Beldibi'nin yeni imar planı hazır!

KEMER Belediyesi tarafından Beldibi Mahallesi için hazırlanan imar planı yöre halkına anlatıldı. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, imar çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Kemer 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı askıya çıktı!

Kemer Belediyesi İmar Müdürlüğü tarafından hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı, 30 Ocak tarihinden itibaren askıya çıkarıldı. Söz konusu plan bir ay süreyle askıda kalacak.

Ankara Etimesgut 'ta uygulama imar planı değişikliği yapılacak!

Etimesgut Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü Etimesgut 'taki uygulama İmar Planı Değişikliği teklifini belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü panosuna astı. Detaylar haberimizdeki ekte yer alıyor...

Ankara Yenimahalle'de uygulama imar planı değişikliği yapılacak!

Yenimahalle Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Yenimahalle 'deki uygulama İmar Planı Değişikliği teklifini belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü panosuna astı. Detaylar haberimizdeki ekte yer alıyor...

Mersin Kent Merkezi Koruma Amaçlı İmar Planı onaylandı!

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi tarafından hazırlanan ve yaklaşık 52 hektarlık kentsel sit alanı ve yakın çevresini kapsayan alanda yapılan 1/5000 ölçekli Kent Merkezi Koruma Amaçlı İmar Planı Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde onaylandı.

Kemer imar planı

Kemer imar planı Kemer imar planı

Kaçak yapılaşmayı önlemek için titiz çalışmalara devam eden Antalya Kemer Belediyesi, kaçak yapılaşmaların önüne geçiyor. Belediye ekipleri, ilçede yer alan kanuna aykırı yapılaşmaları yıkıyor.

Kemer Gözcü'den Maksut Temizel'in haberine göre; Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, belediye ekiplerinin vatandaşların mağdur olmaması için titiz bir çalışma yürüttüğünü ifade ederek, kanunlara uymayanlara yasal işlemler uygulanarak, kaçak yapılaşmanın artmasının da önüne geçildiğini bildirdi.

20 Şubat 2020 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan kanunun imar para cezası konulu maddesinde “Aykırılığa konu alanın arsa payına isabet eden arsa alanı ile emlak vergisine esas arsa ve arazi asgari metrekare birim değerinin çarpımı ile bulunan bedel kadar idari para cezası ayrıca ilave edilir” ifadeleri kullanıldığından bahseden Başkan Topaloğlu, ilgili kanun maddesine göre imar cezalarının daha çok artacağı kaydetti.

Başkan Topaloğlu, açıklamalarına şöyle...