kentsel dönüşüm bursa

kentsel dönüşüm bursa

Türkiye'nin birçok şehrinde kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verildi. Projeler kapsamında engelli vatandaşlarında unutulmaması gerekiyor.

Kentsel dönüşüm Bursa'da kira fiyatlarını artrdı!

Gayrimenkul danışmanı Caner Taşdemir, Bursa'da kira fiyat artışını değerlendirdi. Taşdemir, kira fiyatlarının artmasına neden olarak kentsel dönüşümü gösterdi.

Mustafa Bozbey: Kentsel dönüşüm Bursa'nın kanayan yarası!

Bursa Cumhuriyet Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kendisine aktarılan meselelerin başında kentsel dönüşümün geldiğini söyledi. Bozbey, "Kentsel dönüşüm çalışmaları Bursa'nın kanayan yarası oldu" diye konuştu.

Kentsel dönüşümde düğümler çözülmeli!

BURSA İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Adil Gökçadır, Bursa’da kentsel dönüşümün hızlanması gerektiğini açıkladı.

Bursa'da dönüşümün ikinci perdesi Demirkapı'da!

Bursa Osmangazi Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmalarının ikinci yarısını Demirkapı'da başlatacak. Uludağ eteklerinde yer alan bölgenin çehresini değişecek.

Cengiz İloğlu: Kentsel dönüşüm büyük fırsat!

Rich World Gayrimenkul A.Ş. YK Başkanı Cengiz İloğlu, kentsel dönüşüm kavramının tüm tarafları memnun edecek şekilde planlanması gerektiğinin altını çizdi.

Kentsel dönüşüm Bursa için kırılma noktası!

Osmangazi Belediye Meclisi üyeleri ile Merinos Tren İstasyonu tesislerinde bir araya gelen Başkan Mustafa Dündar, bu güne kadar gerçekleştirilen çalışmalar ile devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

Bursa Yıldırım'ın vizyon projeleri görücüye çıktı!

14. Uluslararası Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı'nı ziyaret eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, stantları ziyaret ederek sektördeki son gelişmeleri yakından inceledi.

Setenay Yüksel Olguner: Bursa Yeni Türkiye'nin minyatürü!

AK Parti Bursa Milletvekili aday adayı Jeofizik Mühendisi Setenay Yüksel Olguner, "Bursa ve çevresinde mutlaka deprem bekleniyor. Onun için kentsel dönüşümü çok önemsiyorum" dedi.

Basri Akyıldız: 2015'te kentsel dönüşümle sektör daha çok büyüyecek!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, Bursa'da bina stokunun büyük kısmının çarpık ve kaçak yapılardan oluştuğunu, kentsel dönüşümle inşaat sektörünün hareketleneceğini söyledi.

Ömer Ünsal: Kentsel dönüşüm şart!

Kentsel dönüşümün şart olduğunu, ancak bugünkü haliyle Bursa' da başarısız olduğunu söyleyen BBP İl Başkanı Ömer Ünsal, " Kentsel dönüşüme akademik odalar müdahil olmalı" dedi.

Nilüfer’de kentsel dönüşüme çözüm arayışı sürüyor!

Kentsel dönüşümü toplumun ihtiyaçları doğrultusunda yapmayı hedefleyen Nilüfer Belediye si, “ Kentsel Dönüşüm Projesine Hazırlık Çalıştayı ”nda Türkiye’ nin önde gelen akademisyenleriyle bir araya geldi...

Bursa Yenişehir'de kentsel dönüşüm anlatıldı!

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi" ile ilgili yasal düzenleme Yenişehir'de anlatıldı. Bursa Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdür Vekili Bayram Okumuş kentsel dönüşüm toplantısında sunum yaptı...

Necati Şahin: Kentsel dönüşüm her yerde birden başlamalı!

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Necati Şahin, Bursa Kentsel Dönüşüm Çevre İmar Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen 'Bursa'da Kentsel Dönüşüm' panelinde konuştu. Şahin: "Kentsel dönüşüm her yerde birden başlamalı" dedi...

Bursa'da kentsel dönüşüm paneli gerçekleşti!

Bursa'da gerçekleşen kentsel dönüşüm panelinde konuşan AKP Yıldırım Belediyesi başkan adayı İsmail Hakkı Edebali, belediye başkanı olursa kentsel dönüşümde izleyeceği yol haritasını kamuoyu ile paylaştı...

Bursa Mevlana Mahallesi'nde kentsel dönüşüm için imzalar atıldı!

Bursa Yıldırım Belediyesi, Mevlana Mahallesi'nde hayata geçecek olan kentsel dönüşüm çalışmaları için hak sahipleri ile sözleşme imzaladı.

Bursa'da kentsel dönüşüm için anlaşmaya varıldı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı. Yiğitler, Esenevler ve 75. Yıl mahallelerinde hayata geçirilmesi planlanan dönüşüm modeli için anlaşmaya varılan hak sahipleriyle ilk imzalar atıldı.

Bursa'da kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım’ın Yiğitler, Esenevler ve 75. Yıl Mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları için düğmeye bastı.

Bursa'daki kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum ne?

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 200 dönümlük Gökdere Millet Bahçesi'nin çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Aktaş, kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin de bilgi verdi.

Bursa’nın kurtuluşu kentsel dönüşüm!

Elazığ’daki depremin ardından kentsel dönüşümün öneminin arttığını ve Bursa’nın kurtuluşu kentsel dönüşüm olduğu düşünülüyor.

Bursa Mevlana'da kentsel dönüşüm hızlandı!

Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından riskli yapıların ortadan kaldırılması, sağlıklı ve güvenli yapılaşmanın sağlanması için Mevlana Ulus Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı.

Bursa Çarşamba'da kentsel dönüşüm kamu lojmanlarıyla başlıyor!

Bursa Çarşamba'da kentsel dönüşüm bölge halkı için umut oldu. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, merakla beklenen dönüşümün ilk adımının Cilimboz Deresi kıyısındaki lojmanlarla başlayacağını duyurdu...

Bursa Büyükşehir'in Akıllı Şehir ve Kentsel Dönüşüm projelerine hibe desteği!

Birleşik Krallık Refah Fonu, “Geleceğin Şehirleri” programıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Akıllı Şehir ve Kentsel Dönüşüm temalı projelerine 3,2 milyon Pound hibe desteği verdi.

Bursa'nın en önemli sorunlarından biri kentsel dönüşüm!

Bursa'nın en büyük sorunlarından birinin kentsel dönüşüm olduğunu söyleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş,  Bursa’nın en önemli değeri olan çarşı bölgesinin parlatılması gerektiğini söyledi.

Bursa'da öncelikli sorun ulaşım ve kentsel dönüşüm!

Bursa'nın birinci sorununun trafik olduğunu söyleyen CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “Ardından kentsel dönüşüm, çevre, işsizlik, turizm ve birlikte yönetim geliyor'' dedi.

Mustafa Bozbey: Kentsel dönüşüm Bursa'nın kanayan yarası!

Bursa Cumhuriyet Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kendisine aktarılan meselelerin başında kentsel dönüşümün geldiğini söyledi. Bozbey, "Kentsel dönüşüm çalışmaları Bursa'nın kanayan yarası oldu" diye konuştu.

Bursa'da kentsel dönüşüm protestosu!

Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde, kentsel dönüşüm projesi dahilinde 4 yıl önce evleri yıkılan bir grup, yenilenen evlerini zamanında teslim etmediğini söyleyerek inşaat firmasını protesto etti.

Bursa'nın kentsel dönüşüm sorunu TBMM gündeminde!

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Bursa Nilüfer'in kentsel dönüşüm mağdurlarının sorunlarını TBMM gündemine taşıdı.

kentsel dönüşüm bursa Haberi

kentsel dönüşüm bursa

Türkiye'nin birçok şehrinde kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verildi. Bursa Hakimiyet Gazetesi yazarı İlhami Yıldız, 'kentsel dönüşümlerde engelliler''in unutulmaması gerektiğini bugünkü köşe yazısında anlattı...

Önceki gün bir mahallede engelli kardeşimizin yaşadıklarını öğrenince üzüldüm. Malum 10-16 Mayıs tarihleri arası Engelliler Haftası. Gerçek olan şu: Dünyaya sağlam olarak gelen her bireyin engelli olma olasılığı her zaman vardır. Yolda yürürken başına bir kiremit düşer ya da trafik kazası geçirirsin ya da yolda yürürken kalçanı kırabilirsin. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün....

Bir tarafta bunların olabilme ihtimalinin yanı sıra bir de dünyaya doğuştan engelli olarak gelebilirsin. Allah neyi yazdıysa hep beraber yaşayacağız. Ama yaşarken de engelli çocukların ebeveynlerinin en büyük korkularından biri de engelli çocuklarının kendilerinden sonra bakımlarının nasıl yapılacağı. Gerçi AK Parti iktidarıyla bu anlamda önemli mesafeler...