kentsel dönüşüm çalışmaları

kentsel dönüşüm çalışmaları

Uzun yıllardır inşaat sektöründe faaliyet gösteren olan Ataşlar Grup’tan yurt içi ve yurt dışı müteahhitlik işlerinde finansal sirkülasyonun sağlıklı işlemesi için çarpıcı bir öneri geldi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kentsel dönüşüm çalışmaları kararlılıkla yürütülecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen 130. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Kentsel dönüşüm çalışmalarını kararlılıkla yürüteceklerini söyledi. 

Yılda 300 bin konut dönüşecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşümün kendileri için önemli bir gündem maddesi olduğunu belirterek, "Yılda 300 bin konut dönüştürme hedefimiz var" dedi.

Murat Kurum: 2B sorununu mutlu sonla bitirdik!

Üsküdar Kirazlıtepe'de önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Yaklaşık 15 bin vatandaşımızı ilgilendiren 2B problemimizi halletmiş olduk" dedi.

Depremzede kentler ekonomilerini kentsel dönüşümle geliştirdi!

17 bin 480 kişinin yaşamını yitirdiği, binlerce kişinin yaralandığı Marmara Depremi'nden sonra hayata geçirilen kentsel dönüşüm projeleri ile depremzede kentler, ekonomilerini de geliştirmeyi başardı.

Konut projeleri Deprem Yönetmeliği’ne uygun olarak yapılmalı!

Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, yaklaşık 20 milyonluk yapı stoğunun 7,5 milyonunun deprem riski altında olduğunu söyledi. Özdemir, güvensiz yapıların acilen yenilenmesi gerektiğini söyledi.

2017'de 441 bin hane ev değiştirdi!

2017 yılında 41 bin hane ikinci el konuta, 170 bin hane ise yeni konuta taşındı. En çok taşınma işlemi ise Esenyurt'a gerçekleşti. 

Kentsel dönüşüm fiziksel bir değişim değildir!

5. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi'nde konuşma yapan TOKİ Başkan Yardımcısı Özçelik, "Dönüşüm mantığıyla uyuşmayan ve herkesin kazanmak istediği bir anlayışla şehirlerimizi dönüştüremeyiz, yenileyemeyiz" dedi. 

Kentsel dönüşüm uygulamalarından kaygılıyız!

Mimarlar Odası Kayseri Şube Başkanı Eda Velibaşoğlu, “Kentsel dönüşüm uygulamalarının geldiği noktadan kaygılıyız” şeklinde açıklama yaptı. 

17 Ağustos depremi sonra kentsel dönüşüme ağırlık verildi!

Nüfusu 15 milyonu aşan İstanbul için depreme yönelik son 18 yılda ne gibi önlemler alındı? Gazete Habertürk'ten Ümran Avcı, Öznur Karslı ve Can Mete merak edilenleri yazdı.

Depreme karşı kentsel dönüşüm!

Çevre Şehircilik ve Kültür’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, yatırım ve projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Karaaslan, kentsel dönüşümde seferberliğin başladığını söyledi.

Kentsel dönüşüm büyük bir fırsat!

Ankara Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Altıağaç, Karaağaç ve Hüseyingazi mahallelerinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında incelemeler yaptı.

Kentsel dönüşümde yeni düzenleme KHK ile çıkarılabilir!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Bakanlar Kurulu'nda ele alınan kentsel dönüşümle ilgili yeni düzenlemenin KHK ile çıkarılabileceğini söyledi.

Ekonomi kentsel dönüşümle canlanacak!

Çalık Gayrimenkul İcra Kurulu Üyesi Gonca Özgül, 15 Temmuz sonrası hükümetin, inşaat sektörünü gelişimi için başlattığı teşviklerle konut satışlarında rekor kırıldığını söyledi.

Depremin çaresi: acil ve planlı kentsel dönüşüm!

Ege Denizi'nde yaşanan deprem ile kentsel dönüşümün önemi masaya yatırıldı. Uzmanlar depremin çaresinin acil ve planlı kentsel dönüşüm olduğunu söyledi..

Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında 1500 yıllık su kemeri bulundu!

Gaziosmanpaşa'da başlatılan kentsel dönüşüm projesinin kazı çalışmaları sırasında Roma dönemine ait 1500 yıllık su kemeri ortaya çıktı.

Kütahya Vefa Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı! 

Vefa Mahallesinde gerçekleştirilecek olan yerinde kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Kütahya Belediyesi ekipleri, hak sahiplerinden teslim aldığı konutların yıkım çalışmalarına başladı...

Adana Sinanpaşa Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmaları yeniden başladı!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Gülsüm Erdem Emen ile yaptığı söyleşide Adana'da yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Zeydan Karalar, Sinanpaşa Mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmalarının TOKİ iş birliği ile yeniden başladığını ifade etti...

Ayder Yaylası'nda kentsel dönüşüm çalışmaları başladı!

Ayder Yaylası'nda kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. Ayder'de öncelikle kanalizasyon, su, elektrik gibi alt yapı çalışmaları yol altına alınacak ve 1.600 araç kapasiteli otopark inşaatına başlanılacak...

Samsun'da 20 yıldır beklenen kentsel dönüşüm çalışmaları başladı!

Samsun'da Saitbey, Ulugazi ve Kökçüoğlu Mahallelerinde yapılacak kentsel dönüşüm çalışmaları için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile firma arasında protokol imzalandı ve hak sahipleriyle görüşmeler başladı. 

Ankara Kızılcahamam'da kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz! 

Ankara Kızılcahamam'da belediye tarafından yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli yapıların yıkımı devam ediyor. 

Bingöl Kültür Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları TBMM'de!

Bingöl'ün Kültür Mahallesi'nde yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları meclis gündemine taşındı. MHP'li Kara, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Rize'de kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor!

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize'de bulunan kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili "Rize'de kentsel dönüşüm üç etaplı planlanıyor. İlk Belediye Blokları ile çalışma başlatacağız." diye konuştu. 

İzmir'deki kentsel dönüşüm çalışmaları TBMM gündeminde!

Bakanlığın İzmir'deki kentsel dönüşüm çalışmaları TBMM gündemine taşındı. MHP'li Osmanağaoğlu, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Ankara Altındağ'da kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz!

Başkent Ankara'da en yoğun gecekondulaşmanın yaşandığı Altındağ'da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Gemlik'te kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor!

Bursa'da Gemlik Belediyesi'nin kamu kurum ve kuruluş binalarının yanı sıra okullar ve camilere yönelik kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Ata Mahallesi Camii'nin de yenileneceği ifade edildi. 

Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz!

Büyükçekmece'de depremde yıkılma riski bulunan ve kentsel dönüşüm kapsamına alınan binaların yıkım ve yenilenme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor!

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece'deki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

kentsel dönüşüm çalışmaları

kentsel dönüşüm çalışmaları kentsel dönüşüm çalışmaları

Ataşlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Ataş, yurt içi ve yurt dışı müteahhitlik işlerinde finansal sirkülasyonun sağlıklı işlemesi kapsamında önerilerde bulundu. Ataş, Bayındırlık ve İskân Bankası kurulması gerektiğini belirtti.

Yeni Akit Gazetesi’nden Mehmet Safa Canat ve Hasan Canat’ın haberine göre; Abdurrahman Ataş, “Halkın bankası var, çiftçilerin bankası var, belediyelerin bile İller Bankası adında bankası var” diyerek yurt içinde ve yurtdışında taahhüt projeleri inşa eden müteahhitlerin de teminat mektubu sıkıntısı yaşamaması için Bayındırlık ve İskân Bankası kurulması gerektiğini ifade etti.

Projelerimizle devam...

1978’den beri inşaat sektöründe faaliyet gösterdiklerini belirterek sözlerine başlayan Abdurrahman Ataş, “1964 Diyarbakır doğumluyum. Kalabalık bir aileyiz, 10 kardeşiz, ben 7. evladım. İlkokul mezunuyum. Geçmişte simit sattık, çekirdek sattık, boyacılık yaptık. İlkokul bittikten sonra inşaat sektöründe tesisat ve kalorifer işlerinde çırak...