Kentsel Dönüşüm türkiye

Kentsel Dönüşüm türkiye

Kentsel dönüşümde bir mantalite yenilemesi yapılması gerektiğine dikkat çeken TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan Türkiye için deprem konusunun çok önemli olduğunu vurguladı.

Kentsel dönüşüm Türkiye için büyük fırsat!

Bu yıl 5.'si düzenlenen İnşaat ve Konut Konferansı'nda, sektörün önemli isimleri bir araya gelerek, çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundu.Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türk inşaat sektörünün dünyada pek çok alanda ilk sırada yer aldığını söyledi.

Kentsel dönüşümde 1.7 milyon kişiye ulaşıldı!

Afet riski altındaki konutların dönüşümü için başlatılan kentsel dönüşüm uygulamalarıyla, bugüne kadar 49 ilde 188 alan "riskli" ilan edildi. Bakanlığın riskli alan ilan ettiği bölgelerde ikamet eden nüfus büyüklüğü de 1 milyon 750 bin kişi oldu.

Kentsel dönüşüm markalaştırılmalı!

Bugünkü rakamlar ile, 900 milyar ile 1 trilyon lira arasında bir ekonomik değer olarak, 7 milyon binayı kentsel dönüşümle, akıllı, enerji verimliliğine katkı sağlayan ve depreme dayanıklı binalara dönüştüreceğiz... İşte Sabah Gazetesi'nden Kerem Alkin'in yazısı..

Aykurt Nuhoğlu: İstanbul’da kentsel dönüşüm yok!

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, kentsel dönüşüm için iddialı bir çıkış yaptı: “Kentsel dönüşüm yapılmıyor ki. Bu yapılan bina yenileme. İnsan olmayınca kentsel dönüşüm olmaz.İstanbul’da kentsel dönüşüm yok, Fikirtepe’de hiç olmayacak...” dedi.

Kentsel dönüşüm Türkiye'nin en büyük imar hareketi!

İMSİAD buluşmalarının bu haftaki konuğu, İMSİAD Üyesi Ali Tuğcu, Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri ile bir araya geldi. Tuğcu, kentsel dönüşümü Türkiye'nin yaşadığı en büyük imar hareketlerinden biri olarak tanımladı.

İnşaat sektörü temsilcilerinden kentsel dönüşüm çağrısı!

Yeni kurulacak hükümetten "kentsel dönüşümün hızlandırılması" talebinde bulunan inşaatçı ve müteahhitler, kentsel dönüşüm seferberliği çağrısı yaptı.

2023'e kadar 6 buçuk milyon konut yenilenecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, 31 Mayıs 2012 tarihinde yürürlüğe giren 6306 sayılı "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun" kapsamında Türkiye genelinde 295 bin riskli konut bulunuyor.

Kentsel dönüşüm konusunda daha bilinçli olmalıyız!

KENTSEL dönüşümün gerekliliğine vurgu yapan İNDER Başkam Nazmi Durbakayım, tüketicinin de bu konuda artık daha bilinçli davranması gerektiğini söyledi.

Ziya Yılmaz: Türkiye'de dönüşüm sekteye uğradı!

70 milyon nüfusun yüzde 60'ının riskli binalarda yaşadığını söyleyen Dap Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz, "Türkiye'yi yeniden inşa etmemiz lazım. " dedi.

Kentsel dönüşüm Türkiye'de tam olarak gerçekleşmiyor!

İnşaat sektörü Türkiye ekonomisini belirlemeye devam edecek gibi görünüyor. Fakat şehircilik, yeşil, estetik ve fonksiyonellik açısından çok büyük sorunlar var. Kentleri kurtarmak için farklı bakış açıları şart...

Türkiye'de 81 ilde 129 belediye kentsel dönüşümde!

Yaşam ve mekân kalitesini artırmaya yönelik olarak hazırlanan ve 2023 yılını hedefleyen “Kentsel Gelişme Stratejisi Belgesi” kısa adıyla KENTGES’in izlenmesi amacıyla kurulan İzleme, 6. Toplantısı, 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü gerçekleştirdi.

Kentsel dönüşüme 1.3 milyar TL harcandı!

Kentsel dönüşüm için bugüne kadar 1.350 milyar lira harcanırken, bugüne kadar yapılan proje 2 milyon kişiyi etkiledi. Vatandaşa iki yıl içinde 475 milyon lira da kira yardımı yapıldı.

Kentsel dönüşümde son durum raporu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Aralık 2014 itibariyle kentsel dönüşümde gelinen noktayı açıkladı. Kentsel dönüşümde 2,5 yıl içinde ne kadar yol katedildi? Kaç birimde dönüşüm başladı? Kaç konut için risk tespiti yapıldı? İşte cevaplar...

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesinde Silverline kalitesi!

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini Antalya Kepez’de 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda yükselten Sur Yapı, Silverline Ankastre kalitesini seçti...  

Katar ve Türkiye arasında 'kentsel dönüşüm' anlaşması!

Katar ve Türkiye arasında ‘Şehircilik İş Birliği Anlaşması’ imzalandı. Buna göre iki ülke ortaklaşa kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirilecek.

Türkiye’de kentsel dönüşüm süreci masaya yatırıldı!

Birikimevim’in ana sponsorluğunda düzenlenen sempozyum Türkiye’deki kentsel dönüşüm sürecine ışık tutacak en güncel bilgi ve mevzuatların tartışıldığı “Türkiye Gayrimenkul Sektörü ve Deprem Gerçeği ile Kentsel Dönüşüm Sempozyumu” gündem yaratacak konu başlıkları ele alındı.

Antalya'daki kentsel dönüşüm Türkiye'ye örnek olacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Sur Yapı tarafından Antalya'da hayata geçirilen dev kentsel dönüşüm projesini yerinde inceledi. 

Kentsel dönüşüm Türkiye için milli dava olmalı!

Çukurova Gayrimenkul Başkanı Tamer Son, Dünya Konut Günü kapsamında deprem gerçeğine dikkat çekti. Çukurova Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Son, kentsel dönüşümün Türkiye için milli bir dava olması gerektiğini söyledi.

Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi, Türkiye'ye örnek oldu!

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaklaşık 450 Milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçen ve sanayiden konutsal ve ticari alana dönüşüm özelliği ile bir ilk olan Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye’nin örnek projesi olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin emniyet kemeri kentsel dönüşüm!

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, “Türkiye’de yaklaşık 7,5 milyon riskli yapı bulunuyor. Kentsel dönüşüm ülkemiz için emniyet kemeri anlamına geliyor. Kentsel dönüşüm hareketinin hız kazanması için zaman kaybetmeden harekete geçilmeli” dedi.

Adana'da kentsel dönüşüm inşaat sektörünü canlandıracak!

Kentsel dönüşüm Türkiye'de yıkılacağı ilan edilen 7 milyon konut sayısıyla inşaat sektörüne canlılık kazandıracak projelerin sayısının artması bekleniyor.

Mehmet Özhaseki: Türkiye'de kentsel dönüşüm hızlandırılacak!

Türkiye’de halen 3 milyon 100 bin kişiyi ilgilendiren bir alanda kentsel dönüşüm çalışması yapıldığına değinen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bu rakamın çok az olduğunu, en az 30 milyon nüfusun yaşadığı yeri dönüştürme ihtiyacı bulunduğunu ifade etti.

Kentsel dönüşüm Türkiye için bir devrim!

Areon Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Süha Yılmaz kentsel dönüşümün Türkiye için adeta bir devrim niteliğinde olduğunu söyledi. Yılmaz, kentsel dönüşüm sürecinin hızlanması için uzlaşmacı olmaları gerektiğini bildirdi.

Antalya kentsel dönüşüm projesi Türkiye'ye örnek olacak!

Türkiye’nin en büyük ve en sorunsuz kentsel dönüşüm projesi Antalya’da start alıyor. 1.5 milyon metrekare arazide başlatılan dönüşüm çalışmalarında 3 bin 200 hak sahibiyle anlaşma sağlandı.

Türkiye'de kentsel dönüşüm projeleri hız kazandı!

Yeşil Rapido 2. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı’na katılan Altensis Kurucu Ortağı Emre Ilıcalı, Türkiye'de kentsel dönüşüm projelerinin hız kazandığını belirtti.

Türkiye'de kentsel dönüşüm söylemleri el üstünde tutuluyor!

Bursa Gazetesi köşe yazarı olan Makbule Karabulut bugünkü yazısında kentsel dönüşüm ve Türkiye'deki sürecini anlattı. Karabulut, Türkiye'de kentsel dönüşüm söylemleri el üstünde tutulduğunu belirtti.

Kentsel Dönüşüm türkiye

Kentsel Dönüşüm türkiye Kentsel Dönüşüm türkiye

Gayrimenkul sertifikası Orta ve alt gelir grubuna yönelik konut üretimiyle bilinen TOKI, 2003'ten beri 770 bin konut üretti. Kurumun bu yılki hedefi 65-70 bin konut üretmek. TOKİ, son dönemde gayrimenkul sertifikası ihracıyla da gündeme geldi. TOKI Başkam Mehmet Ergim Turan, geçtiğimiz günlerde Makro inşaat ile başlattıkları gayrimenkul sertifikası ihracını bu yd birkaç projede daha yapacaklarını söylüyor. Başbakanlığa bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 2003 yılından bu yana her vıl ortalama 46 bin konut üretiyor. Geçen yıl da 65 bin konut üreten kurumun üretiminin yüzde 97'si sosyal konutlardan oluşuyor. Kurum önümüzdeki yıllarda da orta ve alt gelir grubunun ihtiyacını karşılayacak projeler geliştirecek. Şimdiye kadar standart mimarisiyle eleştirilen TOKİ evleri de artık yöresel mimari esintileri barındıran konutlardan oluşacak. Afrika ülkelerinden Kafkaslar'a ve Güney...