kıbrısta kaçak emlakçı

kıbrısta kaçak emlakçı

Kıbrıs'ta 300'e yakın kaçak emlakçı olduğunu belirten Hasan Sungur ülkede emlak sektörünün sorunlarının nasıl çözüleceği yönünde kapsamlı bir çalışmanın sonuna geldiklerini ifade etti.

Emlakçılık yetki belgesi ile kaçak emlakçı kalmayacak!

Şanlıurfa Tüm Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Selahattin Tokmak, "Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yönetmelik" ile birlikte yetki belgesi alamayan bazı emlakçıların mağdur olacağını vurguladı.

Kaçak emlakçı kalmayacak!

5 Aralık 2019 itibariyle "Mesleki Yeterlilik Belgesi" olmayan emlakçılar faaliyetlerine devam edemeyecek. Belge almayan emlakçıların bir an önce başvuru yapmaları gerekiyor.

Kaçak emlakçı mağduru olmayın!

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği yürürlüğe girdi. Tüm emlak danışmanlarının yıl sonuna kadar Mesleki Yeterlilik Belgesi alması gerekiyor.

Kaçak emlakçı kalmayacak!

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesiyle beraber, tüm emlak danışmanlarının yıl sonuna kadar Mesleki Yeterlilik Belgesi alması gerekiyor.

Kıbrıs'ta 300'e yakın kaçak emlakçı var!

Kıbrıs'ta 300'e yakın kaçak emlakçı olduğunu belirten Hasan Sungur ülkede emlak sektörünün sorunlarının nasıl çözüleceği yönünde kapsamlı bir çalışmanın sonuna geldiklerini ifade etti.

Konya'da kaçak emlakçılık devri kapanacak!

İstatistiklere göre Konya’da 800 emlakçı var. Kaçak olarak alım-satım ve kiralama yapanların sayısı ise yaklaşık bin 100. Ülke genelinde sayıları 100 bini bulan emlakçılar için köklü değişiklikler öngörülüyor.

Nizamettin Aşa: İstanbul'daki 100 bin emlakçıdan 90 bini kaçak!

İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası Başkanı Nizameddin Aşa, İstanbul'daki "kaçak emlakçı" sorununu değerlendirdi. Aşa "100 bin emlakçıdan 90 bini kaçak" dedi.

Evinin bahçesindeki kaçak kilise önünde mevlit okuttu!

Bosna-Hersek 'in Srebrenitsa kenti yakınlarındaki Konyeviç Polye köyündeki evinin bahçesine yaptırılan kaçak kilisenin yıkılması için verdiği mücadeleyle tanınan Fata Orloviç, mahkeme kararına rağmen halen yıkılmayan söz konusu kilisenin önünde mevlit oku

Akmerkez'in kaçak yapılarına izin çıktı!

Akmerkez'de Beşiktaş Belediyesi'nden alınan basit onarım ruhsatıyla kaçak inşa edilen kafeterya ve dükkanlarla ilgili plan tadilatı, geçtiğimiz cuma günü askıya çıktı...

Erdemir Fabrikaları'nda kaçak tesisler mi var

Erdemir'de kaçak yapılaşma ihbarını alan belediye ve kaymakamlık ekibi fabrikaya alınmadı. CHP'li Belediye Başkanı Halil Posbıyık, "Gecekondu tesisler var" dedi

Erdoğan Bayraktar: Kaçak yapılara karşı bu bakanlık kuruldu!

çevre ve şžehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon Valiliğini ziyaretinde yaptığı açıklamada, dünyanın artık şehirleştiğini vurgulayarak, bakanlıklarının kaçak yapılarla mücadele için kurulduğunu aktardı

Gümüşhane'deki 838 evin kaçak olduğu ortaya çıktı!

Giresun ile birlikte Trabzon ve Gümüşhanenin ortak kullandığı Sisdağı Yaylasında, 838 ev ile 144 ahır ve samanlığın kaçak yapıldığı bildirildi..

Hezarfen Havaalanı'nda 11 kaçak yapı tespit edildi!

 Su havzasındaki Hezarfen Havaalanı'nda 11 kaçak yapı tespit edildi. İSKİ'de İstanbul Hezarfen Havaalanında yer alan 11 adet yapının Mutlak Koruma Havzası sınırları içerisinde gerekçesiyle yıkılmasını istedi. Belediye 'Yıkıldı' dedi ama bu yapılar halen y

kıbrısta kaçak emlakçı Haberi

kıbrısta kaçak emlakçı

Kıbrıs emlak sektörünün başı kayıt dışı emlakçılarla dertte. Uzun süredir tartışılan konu, bu kez maliye bakanlığına taşındı. Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur ve Yönetim Kurulu üyeleri, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ı ziyaret etti.


Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ülkede emlak sektörünün sorunlarının nasıl çözüleceği yönünde kapsamlı bir çalışmanın sonuna geldiklerini ifade ederek sözlerine başlayan K.T. Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur, yaklaşık iki hafta içerisinde hazırladıkları raporu Bakan Denktaş’a da sunacaklarını ifade etti


Ülkede meslek sigortası bulunmayan ve vergi ödemeyen 300’e yakın kaçak emlakçı olduğuna dikkati çeken Sungur, “Alo Kaçak Emlak” servisinin oluşturulmasıyla sorunun çözümleneceğine inanç belirtti.


Kıbrıs müzakere sürecinde emlak konusunda da çok ciddi çıkmazlar ve tehlikeler olduğunu ileri süren Sungur, özellikle Rumların malına geri dönecek olması gibi bir...