03 / 07 / 2022

kimler değerli konut vergisi öder

kimler değerli konut vergisi öder

Emlak vergisinde yeni dönem olan 'değerli konut vergisi' uygulaması başladı. Taşınmazın değeri 5 milyon 227 bin TL'den fazla olan mülk sahipleri değerli konut vergisi ödemeye başlayacak. 

Değerli konut vergisinde ilk taksit ödemeleri bu ay! 

Değerli konut vergisinde taksit ödemeleri bu ay içerisinde yapılıyor. 5 milyon TL üzerinde konut sahibi olanları ilgilendiren vergi ödemeleri için beyanname süresi 22 Şubat'a kadar uzatıldı.

Değerli konut vergisi eşitlik sağlıyor mu? 

7 Aralık 2019 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanan kanunla yürürlüğe giren Değerli Konut Vergisi tartışmalara neden oldu. Sözcü Gazetesi köşe yazarlarından Nedim Türkmen bugünkü köşe yazısında Değerli Konut Vergisi'ni kaleme aldı.

Değerli konut vergisinde muafiyet şartları neler?

Dünya Gazetesi köşe yazarı Bumin Doğrusöz, bugünkü köşesinde Değerli Konut Vergisi'ndeki muafiyetleri kaleme aldı. İşte Bumin Doğrusöz'ün 'Değerli konutlar vergisinde muafiyetler' başlıklı yazısı...

Değerli konut vergisinde 2022 tarifesi!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Bumin Doğrusöz, bugünkü köşesinde değerli konut vergisini kaleme aldı. İşte Bumin Doğrusöz'ün 'Değerli konutlar vergisinde 2022 uygulaması' başlıklı yazısı...

Değerli konut vergisi arttı!

Değerli konut vergisine tabi matrah, yüzde 18,1 oranında yükseldi. Buna göre değeri 6 milyon 173 bin Türk Lirası ile 9 milyon 260 bin Türk Lirası arasında olanlardan 6.173 TL'yi geçen kısım binde 3 oranında vergiye tabi tutulacak.

Değerli konut vergisinden 22 milyon TL toplandı!

Değeri 5 milyon 227 bin Türk Lirası'nı geçen 150 bin konut sahibinden bu sene 350 milyon TL Değerli Konut Vergisi alınması planlanıyordu fakat toplanan rakam 22 milyon TL oldu. 

Değerli konut vergisinde sürpriz artış yaşanabilir!

Dünya Gazetesi köşe yazarlarından Nevzat Saygılıoğlu bugünkü köşe yazısında değerli konut vergisinde artışı kaleme aldı. 

Evi değerli olanların vergisi arttı!

Bu sene ilk kez yeni bir vergi tahsilatı yapılıyor. Konutlarının emlak vergi değeri 5 milyon 227 bin Türk Lirası'nı geçenler Değerli Konut Vergisi'ni ödüyor. Kakıcı - Şimşek Hukuk Bürosu kurucularından Av. Elvan Kakıcı Şimşek, değerli konut vergisinde bilinmeyenleri anlattı...

Değerli Konut Vergisi’yle ilgili ilk özelgeler neler?

Dünya Gazetesi köşe yazarlarından Recep Bıyık bugünkü köşe yazısında, Değerli Konut Vergisi'yle ilgili ilk özelgeleri kaleme aldı. 

Değerli konut vergisinde yeni dönem başladı!

Emlak vergisinde yeni dönem olan 'değerli konut vergisi' uygulaması başladı. Taşınmazın değeri 5 milyon 227 bin TL'den fazla olan mülk sahipleri değerli konut vergisi ödemeye başlayacak. 

Değerli konut vergisi tahsilatının yüzde 90.5’i İstanbul'dan!

Değeri 5 milyon 227 bin TL üzerinde olan taşınmazlar için uygulanan değerli konut vergisinde ilk ödemeler başladı. Açıklanan rakamlara göre; ülke genelinde değerli konut vergisi tahsilatının yüzde 90,5'i İstanbul'dan yapıldı.

Değerli konut vergisinden 9,6 milyon TL gelir elde edildi!

Değeri 5 milyon 227 bin TL üzerinde olan taşınmazlar için uygulanan değerli konut vergisinde ilk taksit ödemeleri başladı. Şubat ayında değerli konut vergisinden  9,6 milyon TL gelir elde edildi. 

Konutu 'değerli' olanlar daha fazla vergi verecek!

Değeri 5 milyon 227 bin TL üzerinde olan taşınmazlar 'değerli konut vergisi'ne tabi oluyor. Her yıl değişen vergi oranı taşınmazın sahibi olan malik tarafından ödenecek...

Değerli konut vergisi 2021 ne zaman ödenecek?

2021'in yeni vergisi olan değerli konut vergisinde ayrıntılar belli oldu. Peki değerli konut vergisi 2021 ne zaman ödenecek? İşte tüm merak edilenler...

Değerli konut vergisi sorgulama e-Devlet!

Değeri 5 milyon 227 bin TL'yi aşan konutlar için alınacak değerli konut vergisi ilk taksit ödemeleri başladı. Peki değerli konut vergisi ne kadar? Değerli konut vergisi sorgulama e-Devlet üzerinden nasıl yapılır? İşte tüm merak edilenler...

kimler değerli konut vergisi öder Haberi

kimler değerli konut vergisi öder

Lüks konut vergisinde yeni uygulama hayata geçiyor. Sabah'tan Hazal Ateş'in haberine göre; ilk taksitlerin Şubat'ta ödendiği ödemelerin ikinci taksitleri ise Ağustos'ta yapılacak.  Tek evi olanlar 5 milyon TL'den fazla mülk değerine sahip olsa da ödeme yapmayacak. Ödeme yapmaları durumunda 15 gün içerisinde itiraz edebilecekler. Değeri 10 milyon TL'den fazla olan taşınmazlar için 22 bin 500 TL ödeme yapılacak. Yılbaşında devreye alınan vergiler için ilk beyannameler Şubat ayında verildi. İşte değerli konut vergisine dair merak edilenler...

1.Kimler değerli konut vergisi öder?

Emlak vergisi değeri 5 milyon 227 bin TL'den fazla olan birden fazla ev sahibi olanlar vergiyi ödüyor. Değerli konut vergisi sahibi ya da kullanım hakkını elinde bulunduranlar vergi ödemesi yapıyor. Paylar halinde hisseler bölündüyse pay oranında ödemeler söz konusu oluyor. 

2. Tek...