kimler gayrimenkul değerleme uzmanı olabilir

kimler gayrimenkul değerleme uzmanı olabilir

Mortgage sistemiyle birlikte acilen 2 bin değerleme uzmanı ihtiyacı doğdu. Nasıl değerleme uzmanı olunur? Değerleme uzmanlığı eğitimini kimler veriyor?

Yatırım Gayrimenkul Değerleme Anonim Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

Yatırım Gayrimenkul Değerleme Anonim Şirketi İstanbul Şubesi, Şaban Sözal Şube Müdürlüğü'nde 2 milyon TL'lik sermaye ile 8 Ocak'ta Ataşehir, İçerenköy Mahallesi, Topçu İbrahim Sokak'ta kuruldu.

SPK, gayrimenkul değerleme tarifesini açıkladı!

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği üyelerinin değerleme hizmetlerine ilişkin, 2015 yılı gayrimenkul değerleme asgari ücret tarifesi ve uygulama esasları hakkındaki karar yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Servet GYO Çelik Törün gayrimenkul değerleme raporunu yayınladı!

Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Çelik Törün gayrimenkul değerleme raporunu yayınladı.

Servet GYO Çelik Tüzün gayrimenkul değerleme raporunu yayınladı!

Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Çelik Tüzün gayrimenkul değerleme raporunu yayınladı

Servet GYO Çeliközer Gayrimenkul değerleme raporunu yayınladı!

Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Çeliközer Gayrimenkul değerleme raporunu yayınladı.

Vakıf GYO Kütahya yıl sonu gayrimenkul değerleme raporunu yayınladı!

Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Kütahya yıl sonu gayrimenkul değerleme raporunu yayınladı.

Vakıf GYO İzmir Aliağa yıl sonu gayrimenkul değerleme raporunu yayınladı!

Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. İzmir Aliağa yıl sonu gayrimenkul değerleme raporunu yayınladı.

Açı Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Anonim Şirketi İstanbul Maltepe Şubesi açıldı!

Açı Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Anonim Şirketi İstanbul Maltepe Şubesi, Ömer Ali Anbar Şube Müdürlüğü'nde 270 bin TL'lik sermaye bedeli ile 24 Aralık'ta kuruldu.

İlke Gayrimenkul Değerleme Anonim Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

İlke Gayrimenkul Değerleme Anonim Şirketi İstanbul Şubesi, Babür Berksan Şube Müdürlüğü'nde 600 bin TL'lik sermaye bedeli ile 23 Aralık'ta Ataşehir, Barbaros Mahallesi, Ahlat Sokak'ta kuruldu.

Zeugma Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Anonim Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

Zeugma Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Anonim Şirketi İstanbul Şubesi, Ökkeş Fatih Akyurt Şube Müdürlüğü'nde 400 bin TL'lik sermaye ile 18 Aralık'ta Eyüp, Merkez Mahallesi'nde kuruldu.

Düzey Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Anonim Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

Düzey Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Anonim Şirketi İstanbul Şubesi, Lokman Çuvanlıoğlu Şube Müdürlüğü'nde 350 bin TL'lik sermaye bedeli ile 8 Aralık'ta Beşiktaş, Abbasağa Mahallesi'nde kuruldu.

Çizgi Gayrimenkul Değerleme Anonim Şirketi Kartal Şubesi açıldı!

Çizgi Gayrimenkul Değerleme Anonim Şirketi Kartal Şubesi, Gaffar Yıldırımer Şube Müdürlüğü'nde 300 bin TL'lik sermaye ile 5 Aralık'ta Kartal, Doğanlı Yeni Mahallesi, Pegagaz Sokak'ta kuruldu.

İdeal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Anonim Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

İdeal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Anonim Şirketi İstanbul Şubesi, Ramazan İşleker Şube Mdürülüğü'nde 500 bin TL'lik sermaye ile 28 Kasım'da Akyapı Sitesi, C2 Blok'ta kuruldu.

kimler gayrimenkul değerleme uzmanı olabilir

kimler gayrimenkul değerleme uzmanı olabilir kimler gayrimenkul değerleme uzmanı olabilir

 

Mortgage'la birlikte gayrimenkul değerlemesinde ortaya çıkan uzman açığını kapatmak için üniversiteler ve dershaneler özel müfredatlar hazırlarken değerleme örgütleri de kurs sayısını artırmayı planlıyor.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), mortgage ile birlikte gayrimenkul değerlemesinde ortaya çıkan uzman açığını kapatmak için lisans şartlarını esnetirken dershaneler, üniversiteler ve değerleme şirketleri de seferberlik ilan etti. Eleman açığını kapatmak için en az 10 dershane özel kurslar düzenlemeye başladı. Üniversiteler lisans üstü programlar oluştururken Değerleme Uzmanları Derneği ve Lisanslı Şirketler Birliği gibi sektörün önde gelen örgütleri de eğitim işine el attı.

Düzenlenen kurslara ilgi de oldukça yoğun. Öğrenciler arasında gayrimenkul yatırımı yapacak veya yatırımı olan işadamları da yerini aldı. İşadamları, tapu bilgisi, harita...