02 / 07 / 2022

kira fiyatları 2021

kira fiyatları 2021

Önümüzdeki Eylül ayında yüz yüze eğitime başlayacak üniversite öğrencileri şimdi de ev telaşında. Konut bulmak zorlaşırken kiralar bazı illerde yüzde 36 arttı.

Öğrenciler dikkat! İşte il il kira fiyatları!

Üniversite öğrencilerini yakından ilgilendiren kira fiyatlarında son durum ne oldu? İşte il il kira fiyatları...

Kira fiyatları artacak mı? İFM Kanun Teklifi konut sektörünü nasıl etkiler? 

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, İstanbul Finans Merkezi ile fiziki alanın kısıtlandığına dikkat çekerek, kira fiyatlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ev sahipleri yeni çözümler peşinde! Kira fiyatlarına zam mı geldi?

Kira fiyatlarına zam yapılıp yapılmadığı kiracılar tarafından araştırılıyor. Bilindiği gibi konutta kira artışına sınırlama getirildi. Ancak ev sahipleri bu duruma bir çözüm geliştirdi. İşte o çözüm!

Konut satış ve kira fiyatlarına ilişkin düzenleme talebi Meclis gündeminde!

Konut satış ve kira fiyatlarındaki artışa yönelik düzenleme yapılması talebine ilişkin soru önergesi verildi. İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Kira fiyatlarında yeni düzenleme için düğmeye basıldı! Üç bakanlık bir araya geldi!

Kira fiyatlarında meydana gelen büyük artışın ardından hükümet devreye giriyor. Özellikle son aylarda yükselişe geçen geçen kira fiyatları nedeniyle vatandaşlar sıkıntılar yaşarken, 3 bakanlık bir araya geldi.

İngiltere'de kira fiyatları artacak!

İngiltere'de konut fiyatları yükselişini sürdürürken kira fiyatlarında da artış bekleniyor.

Türkiye’de kira fiyatlarındaki artış devam ediyor!

Türkiye’de kira fiyatlarındaki artış devam ediyor. Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) ve Sahibindencom işbirliğiyle hazırladığı “sahibindex Kiralık Konut Piyasası Görünümü” raporunda kiralık konut piyasasındaki değişimleri incelendi. İşte detaylar...

İstanbul'da kira fiyatları dudak uçuklattı! En pahalı ofis kirası nerede?

PROPIN tarafından hazırlanan ve 2021'in Ekim, Kasım ve Aralık aylarını kapsayan 'İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 2021 Dördüncü Çeyrek Raporu' yayınlandı. Raporda, İstanbul'da en yüksek kira istenilen yer belli oldu. İşte İstanbul'daki ofis piyasası ve kira fiyatları...

Akfen GYO 2021'de 17.7 milyon Euro kira geliri elde etti!

Akfen GYO'nun kira gelirleri 2021 yılında 17.7 milyon Euro oldu. Bu rakam şirketin kuruluşundan itibaren elde ettiği en yüksek kira geliri oldu. Şirketin kira gelirleri bir önceki yılın kira gelirlerine oranla Euro bazında yüzde 128 artış sağlandı. 

Ziraat GYO 2021'in sonunda ne kadar kira geliri hedefliyor?

Ziraat GYO'nun, geçen senenin ilk 9 ayında kira getirili gayrimenkullerden elde ettiği 44,1 milyon TL kira geliri, 2021'in aynı döneminde yüzde 109 oranında arttı ve 92,4 milyon TL’ye yükseldi. Böylece 2021 yılsonu tahmini olan 79 milyon TL aşıldı.

Alanya'da kira fiyatları tavan yaptı!

Alanya'da artan kira fiyatları nedeniyle vatandaşlar isyan ediyor. Alanyalılar fiyatlar için ev sahiplerine çağrıda bulundu.

Konut ve kira fiyatları nasıl düşer?

Tüm Türkiye'de artan konut ve kira fiyatları karşısında vatandaşlar çözüm bekliyor. Peki, bu fiyat artışı nasıl engellenebilir?

Memurlar artan kira fiyatları nedeniyle İstanbul'dan ayrılıyor!

Kiralardaki fahiş yükselişler ve yüksek enflasyon karşısında eriyen ücretler memuru da geçim sıkıntısına düşürdü. Memurlar artan kira fiyatları nedeniyle İstanbul'dan ayrılıyor.

Bizim Mahalle 4. Etap fiyatları 2021!

Bizim Mahalle 4. Etap fiyatları 2021 haberimizde yer alıyor. İşte Bizim Mahalle 4. Etap fiyatları 2021 ve projeyle ilgili merak edilen detaylar...

kira fiyatları 2021 Haberi

kira fiyatları 2021

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle son 1,5 yılı uzaktan eğitimle geçiren üniversiteler, önümüzdeki Eylül ayından itibaren yüz yüze eğitim verecek. Milliyet'ten Ozan Ömer Kadüker'in haberine göre, online eğitim sürecinde öğrenciler evlerinden ayrılmış ve aileleriyle beraber yaşadıkları evlere dönmüştü. Şimdi geri dönecek olan öğrenciler ev bulma telaşına girdi. Fakat ev de yurt da bulmak o kadar kolay değil. Son 1 senede öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı şehirlerde kiralar yüzde 20 ile 36 arasında arttı. Yurt ücretleri de en az yüzde 20 oranında zamlandı.

Fırsatçılara dikkat etmek gerekiyor

Ailesinden uzakta okuyacak olan öğrencilerin önlerinde devlet yurdu, özel yurtlar ve kiralık konutlar olmak üzere 3 farklı seçenek yer alıyor. Tüm Özel Öğrenci Yurtları İşverenler Sendikası (TÜYİSEN) Sözcüsü Funda Gökgöl yurt ücretlerinin artışında dikkat etti. Gökgöl konuyla ilgili olarak yaptığı...