26 / 05 / 2022

Kira gelir vergisi beyannamesi

Kira gelir vergisi beyannamesi

Kira vergisi beyanname ve 1. taksit ödeme dönemi Mart ayının başında başlamıştı. Peki, kira gelir vergisi beyannamesi verme süresi uzadı mı? Ne zaman bitiyor?

Kira gelir vergisi beyannamesi ne zamana kadar verilecek?

Geçtiğimiz sene gayrimenkulünü kiraya vererek gelir elde edenlerin öncelikle beyanname vermesi gerekiyor. Peki, kira gelir vergisi beyannamesi ne zaman verilecek?

Kira gelir vergisinin ilk taksit ödemeleri yarın bitiyor!

2018 yılında konutta yıllık 4 bin 400, iş yerinde ise 34 bin TL gelir elde eden vatandaşların vergi ödemesi gerekiyor. 1 Mart'ta başlayan ilk taksit ödemeleri yarın mesai bitiminde sona erecek.

Kira gelir vergisi bildirimi 2017!

Taşınmazını kiraya vererek istisna sınırından yüksek gelir elde edenlerin vergi ödemesi yapabilmeleri için öncelikle bildirimde bulunmaları gerekiyor. İşte kira gelir vergisi bildirimi 2017..

Kira gelir vergisi beyanı için son gün bugün!

Kira geliri için beyannamelerin 25 Mart'a kadar verilmesi gerekiyordu. Ancak GİB tarafından bu süre 31 Mart'a kadar uzatılmıştı. Buna göre kira gelir vergisi beyanı için son gün bugün..

Gayrimenkul gelir vergisi beyannamesinde yarın son gün!

2015 takvim yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme süresi yarın sona eriyor. Mükellefler, GİB internet sitesinden 'hazır beyan sistemi' ile de kira, ücret, menkul sermaye iradı ile diğer kazanç ve iratları için beyanname verilebilecek.

Kira gelir vergisi beyanı için son gün yarın!

Kira gelir vergisi beyanının 25 Mart'a kadar verilmesi gerekiyordu. Ancak GİB tarafından yapılan açıklama ile bu süre 31 Mart'a kadar uzatıldı. Buna göre, kira gelir vergisi beyanı için son gün yarın..

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 2 gün!

Kira gelir vergisi, taşınmaz mal kiralamalarından gelir elde edenler tarafından ödeniyor. Bu vergi ödemelerinden önce beyanname verilmesi gerekiyor.Kira gelir vergisi beyannamesi için son 2 gün kaldı..

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 3 gün!

Kira gelir vergisini taşınmaz malını kiraya vererek gelir elde eden kimseler ödüyor. Vergi için mükellefler öncelikle beyanname veriyor. Kira gelir vergisi beyannamesi için son 3 gün kaldı..

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 4 gün!

Kira geliri için beyannamelerin 25 Mart'a kadar verilmesi gerekiyor. Buna göre, hala beyannamelerini vermemiş mükelleflerin kira gelir vergisi beyannamesi için son 4 gün kaldı..

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 6 gün!

Kira gelir vergisini taşınmaz malını kiraya vererek gelir sahibi olan kimseler ödüyor. Beyannamelerin 25 Mart'a kadar verilmesi gerekiyor. Buna göre kira gelir vergisi beyannamesi için son 6 gün kaldı..

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 7 gün!

Geçtiğimiz sene gayrimenkulünü kiraya vererek gelir elde eden kimseler bu sene kira gelir vergisi mükellefi oluyor. Vergi için beyannamelerin verilmesi gerekiyor. Kira gelir vergisi beyannamesi için son 7 gün kaldı..

İşyeri kira gelir vergisi beyannamesi nasıl verilir?

İşyerini 2015 yılında kiraya vererek 29 bin TL'den yüksek gelir elde eden mal sahipleri bu sene vergi mükellefi oluyor. Beyannameler 25 Mart'a kadar veriliyor. Peki, işyeri kira gelir vergisi beyannamesi nasıl verilir?

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 15 gün!

2015 yılında ev ya da işyerini kiraya vererek istisnadan yüksek gelir elde eden mal sahipleri vergi mükellefi oluyor. Vergi için önce beyan veriliyor. Kira gelir vergisi beyannamesi için son 15 gün bulunuyor..

Kira gelirleri için beyan dönemi başladı!

Kira gelirleri için beyan dönemi başladı. 25 Mart’a kadar beyannamenizi süresinde vermelisiniz. Süreyi kaçırırsanız karşı karşıya kalacağınız tek şey ceza değil 3 bin 600 liralık istisnadan da olacaksınız.

Kira gelir vergisi ödemesi nereden yapılır?

Kira gelir vergisi, bir önceki sene içerisinde elde edilen kira gelirleri için ödeniyor. Vergi senede iki eşit taksit halinde ödenebiliyor. Peki, kira gelir vergisi ödemesi nereden yapılır?

İşyeri kira gelir vergisi 2. taksiti!

Gelir Vergisi Kanununda belirtilen mal ve hakların kiraya verilmesi karşılığında elde edilen gelirler için kira gelir vergisi ödeniyor. Peki, iki taksitte ödenebilen işyeri kira gelir vergisi 2. taksiti ne zaman?

Mesken kira gelir vergisi 2. taksiti!

2014 yılında evini kiraya vererek istisna bedelinden yüksek kira geliri elde eden kimseler 2015 yılında vergi mükellefi oluyor. Mart ayında ilk taksiti ödenen mesken kira gelir vergisi 2. taksiti ne zaman?

Kira gelir vergisi ikinci taksiti ne zaman?

Kira gelir vergisi 2014 yılı içerisinde ev veya işyerini kiraya veren kimseler ödüyor. Verginin ilk taksiti Mart ayında ödendi. Peki, 2015 yılı için kira gelir vergisi ikinci taksiti ne zaman?

Kira gelir vergisi 2. taksit ödeme tarihi 2015!

Kira gelir vergisi mesken ve işyerini kiraya veren kimselerin elde ettiği gelirler için ödeniyor. Vergi bir önceki yıl içerisindeki kazanç için ödeniyor. Peki, kira gelir vergisi 2. taksit ödeme tarihi 2015 ne zaman?

Kira gelir vergisi son ödeme günü bugün!

Kira gelir vergisinin 1. taksit ödemeleri 31 Mart'ta sona erecekti. Ancak bu tarihte ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle ödeme için son gün 2 Nisan'a ertelenmişti. Buna göre, kira gelir vergisi son ödeme günü bugün..

Kira gelir vergisi ödeme süresi uzatıldı!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 31 Mart 2015 tarihinde ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisi ile kira gelir vergisi ödeme süresinin uzatıldığı açıklandı. Peki, kira gelir vergisi ödeme süresi ne zamana kadar uzatıldı?

Kira gelir vergisi internetten ödeme 2015!

Gelir İdaresi Başkanlığının kira gelir vergisi sistemine girilerek, vergi internetten ödenebiliyor. Peki, kira gelir vergisi internetten nasıl ödenir? İşte kira gelir vergisi internetten ödeme 2015 adımları..

Kira gelir vergisi 2. taksiti ne zaman ödenir?

2014 yılında sahip oldukları mal ve hakları kiraya verenler, 2015 yılında Gelir Vergisi Mükellefi oluyor. 1. taksit dönemi 31 Mart'ta bitiyor. Peki, kira gelir vergisi 2. taksiti ne zaman ödenir?

Kira gelir vergisi ödemeleri için bugün son gün!

Kira gelir vergisi senede 2 taksitte ödenebiliyor. Vergi taksitleri Mart ve Temmuz aylarında ödeniyor. Buna göre, kira gelir vergisi ödemeleri için bugün son gün...

Kira gelir vergisi geç ödeme cezası!

Kira gelir vergisinde beyanname, mükellefin bağlı olduğu vergi dairesine 31 Mart'a kadar veriliyor. Peki, beyanname ile ödeme zamanında yapılmazsa ne olur? Kira gelir vergisi geç ödeme cezası nedir?

Kira gelir vergisi pişmanlık dilekçesi örneği!

Beyannameler 31 Mart'a kadar vergi dairesinden veya internet üzerinden verilebiliyor. Bu sürede beyanname veremeyenler pişmanlık dilekçesi verebiliyor. İşte kira gelir vergisi pişmanlık dilekçesi örneği...

17 soruda kira gelir vergisi!

Taşınmaz kiralamalarından elde edilen gelirlerin vergilendirme sürecinde mükelleflerin kira gelir vergisi ile ilgili en çok merak ettiği hususlar, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 17 soruda toplanıyor. İşte 17 soruda kira gelir vergisi..

Kira gelir vergisi beyannamesi Haberi

Kira gelir vergisi beyannamesi

Kira gelir vergisi beyanname süresinde geri sayım başladı. Bilindiği üzere konut ve işyeri gibi taşınmazların kiraya verilmesinden elde edilen gelirler vergilendiriliyor. Beyana dayalı bir vergi olan kira gelir vergisinde konutta istisna bedelinden yüksek kazanç elde edenler mükellef olurken, bu rakamdan düşük olan kazançlar vergi konusuna girmiyor.

2022 yılı vergi mükellefleri, geçtiğimiz yıl içerisinde kiraya verdiği taşınmazdan gelir elde edenler oluyor. Bu sene için istisna sınırı 7 bin TL olarak belirlendi. Buna göre toplamda geçtiğimiz sene içinde 7 bin TL'den yüksek kira elde edenler vergi beyanında bulunarak ödeme yapacak.

Kira gelir vergisi için beyanname ve ilk taksit ödeme dönemi 1 Mart'ta başlamıştı. Senede iki eşit taksit halinde ödenebilen verginin ikinci taksitleri Temmuz ayında yapılacak.

Peki, kira gelir vergisi beyannamesi verme süresi uzadı...