Kira Hukuku Sempozyumu ne zaman

Kira Hukuku Sempozyumu ne zaman

İzmir’de bulunan Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Kira Hukuku Sempozyumu düzenleyecek. Sempozyumda kira artış kriterleri, kira sözleşmesinin feshi, kira ilişkisinin devri, kiraların el değiştirmesi gibi konular ele alınacak..

Yeni kapama döneminde coronavirüs kira sözleşmelerini nasıl etkileyecek?

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz Yeni kapama döneminde coronavirüs kira sözleşmelerini nasıl etkileyecek sorusunun yanıtını kaleme aldı. İşte o yazı...

Aristo Akademi Kira Hukuku Eğitimi 21 Mart'ta!

Aristo Akademi, kira hukuku kapsamında eğitim düzenliyor. Eğitimde, 'Kira bedelinin belirlenmesi ve uyarlaması','Kira sözleşmesinin sona ermesi' , 'AVM kiralamalarında yaşanan hukuki sorunlar',gibi konular ele alınacak...

GYODER Kira Hukuku Semineri 19 Mart'ta! 

GYODER, 1 Temmuz 2020'de yürürlüğe girecek yeni hükümler kapsamında kira hukuku semineri düzenliyor. Seminerde, 'Kira sözleşmesi ve kapsamı nedir?','Kiracının hakları ve sorumlulukları nelerdir?' gibi konular ele alınacak...

GYODER Akademi Kira Hukuku Semineri 19 Mart'ta!

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Akademi'nin 1 Temmuz 2020’de yürürlüğe girecek yeni hükümleri kapsamında Kira Hukuku Semineri 19 Mart'ta...

Aidatta tek sınır kira bedeli!

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı avukat Kiraz, aidatların kira bedelinden yüksek olamayacağı uyarısında bulunurken, sistemdeki eşitsizliğe dikkat çekti...

Gayrimenkul satışlarında ve kira gelirlerindeki 3 değişiklik!

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Ali Güvenç Kiraz gayrimenkul satışlarında ve kira gelirlerindeki vergi oranlarındaki değişikliğini kaleme aldı.

Kira artışı hesaplama programı 2017!

Kiracılık hukuku gereğince tarafların yenilenen kira dönemlerinde ÜFE'ye göre zam yapılıyor. İşte kira artışı hesaplama programı 2017..

Çeşme'de imar hukuku ve kentsel dönüşüm sempozyumu düzenlendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Adalet Akademisi, Türkiye Belediyeler Birliği ve Ankara Üniversitesi tarafından Çeşme'de imar hukuku ve kentsel dönüşüm sempozyumu düzenlendi.

Bilal Uçar, imar hukuku ve kentsel dönüşüm sempozyumuna katıldı!

Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, İmar Hukuku ve Kentsel Dönüşüm Sempozyumu'na katıldı.

Kentsel dönüşümden kimse rant sağlayamayacak!

Kentsel Dönüşüm ve Riskli Alan Uygulamaları konulu "İmar Hukuku Sempozyumu" Çeşme’de başladı. Adalet Bakan Yardımcısı Uçar, kentsel dönüşüm konusunda ilk kez böyle bir toplantı düzenlendiğini, burada tarafların sorunlarını ortaya koyacağını ve birlikte çözüm yolları aranacağını belirtti.

Kira artış oranı hesaplama formülü 2016!

Kiracılık hukuku gereğince tarafların yenilenen kira dönemlerinde kira bedeline zam uygulanıyor. Peki, kira artışı hangi oranla nasıl hesaplanır? İşte kira artış oranı hesaplama formülü 2016..

Kira artışı hesaplama Şubat 2016!

Kiracılık Hukuku gereğince sözleşmesi yenilenen kiralamalarda kira bedeline yıllık zam yapılıyor. Peki, Şubat ayında kiracıya ne kadar zam yapılır? İşte 2016 Şubat ayı enflasyon oranları ve kira artışı hesaplama Şubat 2016 örneği..

Kira artış davasını kim açar?

Kiracılık Hukuku gereğince kira bedelinin belirlenmesine ilişkin dava her zaman açılabiliyor. Peki, kira artış davasını kim açar? Kiracı mı? Mal sahibi mi? İşte yanıtı..

Kira Hukuku Sempozyumu ne zaman Haberi

Kira Hukuku Sempozyumu ne zaman

İzmir’de bulunan Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Kira Hukuku Sempozyumu düzenleyecek. Sempozyumda kira artış kriterleri, kira sözleşmesinin feshi, kira ilişkisinin devri, kiraların el değiştirmesi, kiracının tahliyesi gibi konular dört oturumda ele alınacak.

Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde düzenlenecek Kira Hukuku Sempozyumu, 28 Şubat Cumartesi günü Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda gerçekleştirilecek. Kira hukuku alanında Kitap yazan ve çalışmaları bulunan 7 üniversiteden 10 öğretim üyesi, hem kiracıları hem kiraya verenleri hem de hukukçuları aydınlatacak, soruları yanıtlayacak.

Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Dr. Ahmet Türkmen, bu alanda İzmir’de yapılan en geniş kapsamlı sempozyuma imza atacaklarını ifade etti. Kiracı ve kiraya veren arasındaki sözleşmelerdeki bilinmeyenlere, yeniliklere ve belirsizliklere açıklık getirileceğini dile getiren Yrd.Doç. Dr. Türkmen, şöyle konuştu: “6098 sayılı Türk Borçlar...