Kira ödemeleri ertelendi mi

Kira ödemeleri ertelendi mi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen yeni tedbir paketine göre 1 Mart 2020'den 30 Haziran 2020'ye kadar boyunca olan süreç içerisinde iş yeri kira bedelinin ödenememesi nedeniyle kira sözleşmeleri fesih edilemeyecek.

Kiracılar dikkat! Kira ödemeleri nasıl yapılacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok hukuki ve ekonomik tedbirler alındı. Milyonlarca kiracı da kira ödemelerinin nasıl olacağını düşünüyor. İşte merak edilen o sorunun yanıtı...

Yapı Kredi'den kira ödemeleri için Opex Kredi Destek Paketi!

Yapı Kredi, KOBİ, ticari ve kurumsal nitelikli işletmelere, maaş ve kira ödemeleri başta olmak üzere sözleşme ya da faturaya bağlı sabit giderlerinin karşılanması için "Opex Kredi Destek Paketi" sunuyor.

Koronavirüs kiraları nasıl etkiledi?

Koronavirüs salgını ile iş yeri ve konut kira ödemeleri ile ilgili hangi kararlar alındı? Konut kiraları ertelendi mi? İşte virüs sebebiyle alınan, kiracıları etkileyen kararlar...

Kira ödemeleri Haziran'dan sonra yapabilecek!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen yeni tedbir paketine göre 1 Mart 2020'den 30 Haziran 2020'ye kadar boyunca olan süreç içerisinde iş yeri kira bedelinin ödenememesi nedeniyle kira sözleşmeleri fesih edilemeyecek.

Fransa'da yarından itibaren şirketlerin kira ödemeleri askıya alınacak!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, koronavirüsten ekonomik olarak olumsuz etkilenen şirketlere kolaylık sağlanacağını ve mali yardım yapılacağını, 300 milyon avro kaynak ayırdıklarını belirtti. Fransa'da yarından itibaren şirketlerin kira ödemeleri askıya alınıyor...

İş yeri kiralarında stopaj yoluyla vergilendirme nasıl yapılır?

Gayrimenkulü iş yeri olarak kiralayanlar, kira ödemeleri üzerinden yüzde 20 oranında stopaj yapmak durumunda kalıyor. Fakat basit usulde vergiye tabi ise kira ödemesi üzerinden vergi kesintisi yapılmıyor. Peki iş yeri kiralarında stopaj yoluyla vergilendirme nasıl yapılır, hangi giderler indirilir?

Elazığ'da depremzedelere kira yardımı ödemeleri başladı!

Elazığ'da meydana gelen depremde evleri hasar alan vatandaşlara yönelik kira ödemelerine, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlanıldı...

Elazığ'da kira yardımı ödemeleri başladı!

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca depremin yaşandığı bölgede açılan iletişim ve irtibat ofislerine 30 binden fazla vatandaş başvuru yaptı. Kira yardımı için başvuruda bulunan depremzedelere de ödemeleri yapılmaya başlandı...

Kira geliri olanlar dikkat! Verginizi ödemeyi unutmayın!

Kira geliri olan vergi mükellefler için emlak vergisi 2'nci taksit ödemeleri başladı. Mülk sahipleri için son gün 2 Aralık.

Kira ve değer artış kazancı vergisi ödemeleri başladı!

Milyonlarca ev sahibini ilgilendiren vergi dönemi 1 Temmuz itibariyle başladı. Ev sahiplerinin ve evini satan kimselerin kazandığı gelir için 31 Temmuz'a kadar vergilerini ödemeleri gerekiyor.

Kira ve değer artış kazancı vergisi ödemeleri yarın başlıyor!

Milyonlarca ev sahibini ilgilendiren vergi dönemi yarın başlıyor. Kira ve değer artış kazancı vergisi ikinci taksit ödemeleri 1 Temmuz ile 31 Temmuz arasında alınacak.

Kira ve değer artış kazancı vergisi ödemeleri 3 gün sonra başlıyor!

Milyonlarca ev sahibini ilgilendiren vergi dönemi 3 gün sonra başlıyor. Kira ve değer artış kazancı vergisi ikinci taksit ödemeleri 35 Temmuz'a kadar yapılabilecek.

Kira ve değer artış kazancı vergisini kimler öder? 

Vergi dönemi için son bir hafta. Kira ve değer artış kazancı vergisi ikinci taksit ödemeleri 1 Temmuz ile 31 Temmuz arasında yapılabilecek. Peki kira ve değer artış kazancı vergisini kimler öder? 

Kira ödemeleri ertelendi mi

Kira ödemeleri ertelendi mi Kira ödemeleri ertelendi mi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen yeni tedbir paket kapsamında 1 Mart 2020'den 30 Haziran 2020'ye kadar boyunca olan süreç içerisinde iş yeri kira bedelinin ödenememesi nedeniyle kira sözleşmeleri fesih edilemeyecek, bu durum tahliye nedeni olmayacak.

Kararın yalnızca iş yeri kiralarını kapsadığını hatırlatan Avukat Cevat Kazma, ev kiralarını mevcut mücbir sebepten ödeyemediğini kanıtlayan kiracıların da bu kapsama girebileceğini belirtti.

Koronavirüs salgınının ekonomiye olan etkisini en aza indirmek için hazırlanan ve birçok düzenlemeler içeren yeni torba paketi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edildi. Bu kapsamda, 1 Mart 2020'den 30 Haziran 2020'ye kadarki süreçte iş yeri kira bedelinin ödenememesi, kira sözleşmesinin feshi ve tahliye sebebi meydana getirilemeyecek.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Avukat Cevat Kazma, bu durumun yalnızca iş yeri kiralarını kapsadığına dikkat çekerek, AVM dahil birçok...