kiracı tahliyesi

kiracı tahliyesi

Son günlerde haksız tahliye talep eden hak sahipleri gündemde. Fakat açılan davalar gösterdi ki bu durumu fırsata çeviren ve kirasını ödemeyen kiracılarda bulunuyor. Kiracının tahliye oyunu sebebiyle kira gelirleri ile yaşamak zorunda olan çok sayıda konut sahibinin mağdur olduğu iddia ediliyor.

Yasal kira artışı yapmayan kiracının tahliyesi!

Gayrimenkul kiralamalarında sözleşmenin yenilenmesi halinde kira artışı yapılıyor. Peki, yasal kira artışı yapmayan kiracının tahliyesi nasıl olur?

Kira sözleşmesi bitmeden iş yeri kiracısı tahliye edilebilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde iş yeri kiracılarının kontrat bitmeden tahliye edilip edilemeyeceğini kaleme aldı.

Tahliye edilen kiracı ev sahibinden para talep edebilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper 'Daire satın aldık, içerisinde kiracı oturmaktaydı. Kiracıya başka mülkümüz bulunmadığını, ihtiyacımız olduğunu belirterek, 6 ayda tahliyesini talep ettiğimizi belirten ihtarname çektik. 6 ay içerisinde boşaltmadı. Dava açma için belli bir süre var mıdır?' sorusunu cevapladı

Kiracı olunan dükkanı başkası kullanıyorsa ne yapılır?

Kiracı olunan ancak kullanılmayan bir dükkanın bir süreliğine başkasına verilmesi halinde, tahliye hangi şekilde sağlanabilir?

Kiracının tahliyesi nasıl olur?

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Tamer Heper bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Kiracının tahliyesi nasıl olur'' sorusunu yanıtladı.

Kiracının tahliye ihtarnamesi örneği!

Ev sahibi, bazı durumlarda kiracısına ihtar gönderebiliyor. Kiracıya gönderilecek tahliye ihtarnamesi, gönderme nedenine de göre şekilleniyor. İşte kiracının tahliye ihtarnamesi örneği..

Kiracı tahliyesi 2016!

Ev ve işyeri kiralamalarında kiracı ile mal sahibi arasında kira sözleşmesi imzalanıyor. Kiralam süresince tarafların bu sözleşmeye uymaları gerekiyor. Peki, kracı tahliyesi 2016 gerekçeleri nelerdir?

Kiracı tahliyesi dava dilekçesi örneği!

Kiraya veren, kira sözleşmesini kanunda belirtilen haklı nedenlerin doğması halinde açacağı dava ile sona erdirebilir. Peki, Kiracı tahliyesi dava dilekçesi nasıl yazılır? İşte kiracı tahliyesi dava dilekçesi örneği..

Kiracı tahliyesi için ne yapılır?

Gayrimenkul kiralamalarında taraflar arasında imzalanan kira sözleşmesi, belirli ve belirli olmayan bir süre için yapılabiliyor. Peki, kiracı ne zaman tahliye edilir? Kiracı tahliyesi için ne yapılır?

Kiracı tahliye davası nasıl açılır?

Posta Gazetesi Ekonomi sayfası köşe yazarı Tamer Heper bugünkü yazısında okuyucusunun kiracı tahliyesi ile ilgili sorusunu cevaplandırıyor. İşte Heper'in köşe yazısı;

Kiracının evi varsa tahliye edilebilir mi?

Kiralananı kendisi, eşi, altsoyu, üstsoyu veya kanun gereği bakmakla yükümlü olduğu diğer kişiler için konut ya da işyeri gereksinimi sebebiyle kullanma zorunluluğu varsa kira sözleşmesi feshedilebiliyor. Peki kiracının evi varsa tahliye edilebilir mi?

Kiracı tahliyesi için ne yapılır?

Kiracı istediği zaman evden çıkamayacağı gibi mal sahibi de her istediği zaman kiracısından tahliyesini isteyemiyor. Peki kiracı tahliyesi için ne yapılır? Kiracı tahliye gerekçeleri nelerdir?

Yeni ev sahibinin kiracıyı tahliyesi ihtarname örneği!

Yeni ev sahibi barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla evi satın aldıysa kiracının 45 gün içerisinde evi boşaltmasını isteyebiliyor. Bunun için kiracıya ihtarname çekmesi gerekiyor. İşte, yeni ev sahibinin kiracıyı tahliyesi ihtarname örneği!

Kiracının tahliye hakları 2015!

Mesken ve işyeri kiralamalarında mal sahibi ile kiracılar bazı hak ve sorumluluklara sahip oluyor. kiracılar, bazı hallerde evi erkenden tahliye edebiliyor. Peki, kiracının tahliye hakları 2015 nelerdir? İşte kiracı hakları...

Kira sözleşmesi bitince kiracı nasıl çıkarılır? Ev sahibi kiracının tahliyesi için ne yapmalı?

Bir evin kiralanması sırasında kiracı ve ev sahibi arasında yapılan kira sözleşmesinde kira bedelinin yanı sıra, kiracılık süresi de yer almaktadır. Sözleşmenin bitimiyle kiracının evi boşaltması beklenir. Peki, kira sözleşmesi bitince kiracı nasıl çıkarılır? Ev sahibi kiracının tahliyesi için en ya

Kiracıyım evden çıkmak istemiyorum, ne yapabilirim?

Son zamanlarda oturdukları evden çıkmak istemeyen kiracılar "Kiracıyım evden çıkmak istemiyorum, ne yapabilirim?" sorusunun yanıtını araştırıyor. İşte tahliyesi istenilen kiracı hakları...

Yasal kira artışı yapmayan kiracının tahliyesi!

Gayrimenkul kiralamalarında sözleşmenin yenilenmesi halinde kira artışı yapılıyor. Peki, yasal kira artışı yapmayan kiracının tahliyesi nasıl olur?

Kiracının tahliyesi hangi durumlarda istenebilir?

Posta yazarı Tamer Heper, "Dükkanda 15 senedir kiracımız var. Nisan'da kontratının süresi doldu, kontrat yapmayacağım. Emsal kiralar gibi artış yaparsa anlaşabileceğimizi bildirdim. Cevap vermedi ve kirayı yatırmıyor, çıkmıyor. Hukuken ne yapmam gerekiyor?" sorusunu cevapladı.

Kirayı ödemeyen kiracı tahliye edilebilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper, "Annem ve bana bir bina miras kaldı. Biz kiraya verdik. Kiracı kiraları ödemiyor. Bir alt kattaki kiracıya sorduk, yurt dışına gittiğini söyledi. Birikmiş epey kirası var. Tahliyesi konusunda nasıl işlem başlatabiliriz?" sorusunu cevapladı.

Kiracı kirayı ödemiyorsa ne yapılabilir?

Posta yazarı Tamer Heper 'Kiracımız aylardır kirasını ödemiyor. Kendine ait bir evi varmış, orada karısı oturuyormuş ama kendisi bizde kiracı. Ödemediği aylar için tahsilatı nasıl yapacağız? Tahliyesi çözüm olabilir mi yoksa alacaklarımızı tamamen mi kaybederiz?' sorusunu cevapladı.

Kiracının tahliyesi nasıl istenir?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Kiracıma kira bedelini ödemediği için 30 gün süre vererek ihtarname gönderdim. Şimdi bana buna dayanarak tahliyeyi isteyemeyeceğim ancak 16 Haziran’dan sonrası için bunun yeniden ihtar keşidesi ile mümkün olabileceği söylendi. Bu doğru mu?' sorusunu yanıtladı.

4 maddede kiracının ilamsız icra yoluyla tahliyesi!

Avukat Kadir Kurtuluş ile Avukat Figen Şimşek, 4 maddede kiracının ilamsız icra yoluyla tahliyesi konusunu kaleme aldı...

4 maddede iki haklı ihtarla kiracının tahliyesi!

Avukat Kadir Kurtuluş ile Avukat Figen Şimşek " iki haklı ihtarla kiracının tahliyesi" konusunu kaleme aldı. İşte 4 maddede iki haklı ihtarla kiracının tahliyesi...

Kiracının tahliyesi nasıl yapılır?

Kiracıya açılan tahliye davasının sonuçlanması ile kiracı evi ne kadar sürede boşaltmalı? Kiracının tahliyesi nasıl yapılır?

İhtiyaç nedeniyle kiracı tahliyesi nasıl yapılır?

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında kendisine yöneltilen "İhtiyaç nedeniyle kiracı tahliyesi" konulu soruyu yanıtladı. İşte, Tamer Heper'in yazısı... 

4 soruda 10 yıllık kiracının tahliyesi!

Gayrimenkul sahipleri oturan kiracılarını belirli nedenlerle evden çıkarma hakkına sahip oluyor. Peki 10 yıllık kiracı nasıl tahliye edilir? 10 yıllık kiracı tahliye şartları nedir? diyorsanız işte yanıtı...

Kiracının tahliyesi nasıl olur?

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Tamer Heper bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Kiracının tahliyesi nasıl olur'' sorusunu yanıtladı.

kiracı tahliyesi Haberi

kiracı tahliyesi

Son günlerde yasal oranı aşan miktarlarda zam yapan ya da evi daha yüksek fiyatla kiraya vermek için haksız tahliye talep eden hak sahipleri gündemde. Fakat açılan davalar gösterdi ki bu durumu fırsata çeviren ‘Ne de olsa tahliye uzun sürüyor’ düşüncesiyle kirasını ödemeyenler, hak sahiplerini 2 seneye aşkın süre oyalıyor. Kiracının tahliye oyunu sebebiyle kira gelirleri ile yaşamak zorunda olan çok sayıda konut sahibinin mağdur olduğu iddia ediliyor.

Son aylarda milyonlarca kişi için en önemli konuların başında ev kiraları geliyor. Taşınacaklar kiralık ev bulmakta zorluk yaşarken, kiracılar da talep edilen zamlar karşısında zor durumda olduklarını belirtiyor. Yüksek kira artışını fırsata çeviren bazı hak sahipleri farklı yollarla mağdur oldukları izlenimi veriyor. Kimi yasal oranın üzerinde zam yaparken, kimi de evi daha...