kiracının tahliyesi

kiracının tahliyesi

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'Ayın 14’ü ile 30’u arası kiramı ödüyorum. Kiramı 28’inde ödedim. Kiralayan ise 25’inde beni icraya vermiş. Takibe itiraz ettim bu defa avukat benden ücretini istedi. Hem tahliyemi istiyor hem de ücretini. Sonucu ne olur?' sorusunu yanıtladı

Kira bedeli ödenmezse ev sahibi ne yapabilir?

Kiracılar, ev kirasını ödeme konusunda ev sahibini zarara uğratabiliyor. Kimi kiracılar kira bedelini geç öderken, kimi kiracılar da ödemelerini hiç yapmayabiliyor. Peki, kira bedeli ödenmezse ev sahibi ne yapabilir?

Ev sahibi kiracısını ne zaman tahliye edebilir?

Ev sahibinin, kiracısını evden çıkarabilmesi için bazı haklı nedenlerinin olması gerekiyor. Haklı sebepleri olmayan ev sahibi kiracısını evden çıkaramıyor. Peki, ev sahibi kiracısını ne zaman tahliye edebilir?

Ev sahibi hangi gerekçelerle tahliye davası açabilir?

Ev sahibi ile kiracı arasındaki ilişkiyi düzenleyen Türk Borçlar Kanunu'na göre, ev sahibi kiracının tahliyesi isteyebilmesi için haklı nedenlerinin olması gerekiyor. Ev sahibi hangi gerekçelerle tahliye davası açabilir?

Kiracı tahliye davası dilekçe örneği!

Kiracı genel olarak korunduğu için belirli şartlar oluşmadıkça mal sahibinin kiracıyı evden çıkarma hakkı bulunmuyor. Kiracının tahliyesi için ev sahibinin mahkemeye dilekçe ile başvuru yapması gerekiyor. İşte, kiracı tahliye davası dilekçe örneği!

Kiracı boşaltma taahhütnamesi nedir?

Mesken kiralamalarında mal sahibi ile kiracısı aralarında anlaşarak, kiracı belirlenen bir zamanda evden çıkmak için boşaltma taahhütnamesi verebiliyor. Peki, kiracı boşaltma taahhütnamesi nedir? Nasıl verilir?

Kiracının tahliye hakları!

Mesken ihtiyacını karşılamak için, konut kiralayan kiracıların ev sahibine karşı bazı hak ve sorumlulukları bulunuyor. Peki, kiracının tahliye hakları nelerdir? Kiracı hangi durumlarda tahliye edilemez?

Kiracılar gerekçesiz tahliye edilir mi?

Ev sahipleri ile kiracıların arasındaki yasal ilişki Borçlar Kanunu kapsamında düzenleniyor. Kanun gereğince ev sahipleri ile kiracıların birbirine karşı birtakım hak ve sorumlulukları bulunuyor. Peki, kiracılar gerekçesiz tahliye edilir mi?

10 yıllık kiracı tahliyeleri yarın başlıyor!

Borçlar Kanunu Madde 347'ye göre ev sahipleri artık 10 yılı dolduran kiracılarını herhangi bir gerekçe koşulu olmadan evden çıkarabilecek. 10 yıllık kiracı tahliyeleri yarın başlıyor...

Kiracı hangi şartlarda tahliye edilir?

Ev sahibi olarak kiracınızı evden çıkarmak istediğinizi farz edelim. Bu durumda kiracı hangi şartlarda tahliye edilir? Gerekçe gösterilmeden kiracı çıkarılır mı? Kiracı tahliye şartları nelerdir?

Kiracıya tahliye davası nasıl açılır?

Borçlar Kanunu kapsamında yer alan esaslara göre, ev sahibinin kiracısını evinden çıkarabilmesi için bazı haklı nedenlerin olması gerekiyor. Peki, kiracıya tahliye davası nasıl açılır? İşte yanıtı...

Kiracı ne zaman tahliye edilir?

Kiracılık hukukuna göre, ev sahibinin kiracısını evinden çıkarabilmesi için bazı haklı nedenlerin olması gerekiyor.Kiracı ne zaman tahliye edilir? Ev sahibi kiracıyı ne zaman çıkarabilir?

Bilirkişi tespiti önemli!

Tamer Heper Posta Gazetesi'ndeki bugünki köşesinde Bir işyerinde 11 yıllık kiracıyım. Evsabim aylık kiram 360 TL iken benden 1500 TL istedi. Ben bunu ödeyemeyeceğimi söyleyince önce tahliye davası açtı. Bu davalar normal mi? sorusunu yanıtladı...

İlamsız icra yoluyla tahliye nedir?

İlamsız icra yoluyla tahliye nedir? İlamsız tahliye takibi nasıl yapılır? sorularının 2004 Sayılı İcra ve İflas Kanunu'nun 269. maddesinde de yer alan cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz...

Kira ilişkisinde vekil, müvekkili adına işlem yapar

Posta Gazetesi'nden Tamer Heper vatandaşların sorularını yanıtlıyor

Kiracının tahliyesi nasıl istenir?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Kiracıma kira bedelini ödemediği için 30 gün süre vererek ihtarname gönderdim. Şimdi bana buna dayanarak tahliyeyi isteyemeyeceğim ancak 16 Haziran’dan sonrası için bunun yeniden ihtar keşidesi ile mümkün olabileceği söylendi. Bu doğru mu?' sorusunu yanıtladı.

4 maddede kiracının ilamsız icra yoluyla tahliyesi!

Avukat Kadir Kurtuluş ile Avukat Figen Şimşek, 4 maddede kiracının ilamsız icra yoluyla tahliyesi konusunu kaleme aldı...

4 maddede iki haklı ihtarla kiracının tahliyesi!

Avukat Kadir Kurtuluş ile Avukat Figen Şimşek " iki haklı ihtarla kiracının tahliyesi" konusunu kaleme aldı. İşte 4 maddede iki haklı ihtarla kiracının tahliyesi...

Kiracının tahliyesi nasıl yapılır?

Kiracıya açılan tahliye davasının sonuçlanması ile kiracı evi ne kadar sürede boşaltmalı? Kiracının tahliyesi nasıl yapılır?

4 soruda 10 yıllık kiracının tahliyesi!

Gayrimenkul sahipleri oturan kiracılarını belirli nedenlerle evden çıkarma hakkına sahip oluyor. Peki 10 yıllık kiracı nasıl tahliye edilir? 10 yıllık kiracı tahliye şartları nedir? diyorsanız işte yanıtı...

Kiracının tahliyesi nasıl olur?

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Tamer Heper bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Kiracının tahliyesi nasıl olur'' sorusunu yanıtladı.

3 soruda kiracının erken tahliyesi!

Mesken ve işyeri kiralamalarında taraflar arasında imzalanan kira sözleşmeleri genellikle senelik olarak yapılıyor. Peki, kiracı gayrimenkulü erken tahliye ederse ne olur? İşte 3 soruda kiracının erken tahliyesi..

Kiracının temerrüdü nedeniyle tahliyesi nasıl olur?

Ev veya işyeri kiralayan kiracıların kira bedelini zamanında ödememesi halinde mal sahibi temerrüt nedeniyle tahliye talep edebiliyor. Peki, kiracının temerrüdü nedeniyle tahliyesi nasıl olur?

Kentsel dönüşüme giren binadaki kiracının tahliyesi nasıl sağlanır?

Posta Gazetesi'nin köşe yazarlarından Tamer Heper bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu "Kentsel dönüşüme giren binadaki kiracının tahliyesi nasıl sağlanır?'' sorunu yanıtladı. İşte o yazı...

Yeni alınan evin tahliyesi nasıl olur?

Satın alınan taşınmazda kiracının olması ya da eski malikin çıkmaması problem teşkil edebiliyor. Ancak, yeni malikin kiracıyı veya eski maliki tahliye etme hakkı bulunuyor. Peki, yeni alınan evin tahliyesi nasıl olur?

Kirada 35 kuruşluk eksik ödeme yargıya taşındı!

1.300 TL olan ev kirasından 35 kuruşu banka kesince ev sahibi ile kiracı davalık oldu. Kiracının tahliyesi için ev sahibinin açtığı davayı yerel mahkeme reddedince dosya Yargıtay’a gitti. Yargıtay ev sahibini haklı buldu.

10 yıllık kiracının tahliyesi 2016!

Mal sahibi ile kiracı arasında imzalanan kira sözleşmesi ancak Borçlar Kanunu kapsamında yer alan hükümler dahilinde feshedilebiliyor. Peki, 10 yıllık kiracının tahliyesi 2016 nasıl yapılır? Kiracıya nasıl bildirim yapılır?

Satın alınan evdeki kiracının tahliyesi!

Ev ve işyeri sahipleri, taşınmaz malını kiraya verdikten sonra satışını da isteyebiliyor. Taşınmazın içinde kiracı olması, gayrimenkulün satışını engellemiyor. Peki, satın alınan evdeki kiracının tahliyesi nasıl olur?

kiracının tahliyesi

kiracının tahliyesi kiracının tahliyesi

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'Bir gayrimenkulde 8 yıldır kiracıyım. Sözleşmemiz ayın 14’ünde yapıldı ve ben de her ayın 14’ü ile 30’u arası kiramı ödüyorum. Mart ayında kiramı 28’inde ödedim. Kiralayan ise ayın 25’inde beni icraya vermiş. Ben de takibe itiraz ettim ama bu defa avukat benden ücretini istedi. Bu konuda icra mahkemesinde dava açmış. Hem tahliyemi istiyor hem de ücretini. Bunun sonucu ne olur?' sorusuna cevap verdi. İşte Tamer Heper'in yazısı...


Bir gayrimenkulde 8 yıldır kiracıyım. Sözleşmemiz ayın 14’ünde yapıldı ve ben de her ayın 14’ü ile 30’u arası kiramı ödüyorum. Mart ayında kiramı 28’inde ödedim. Kiralayan ise ayın 25’inde beni icraya vermiş. Ben de takibe itiraz ettim ama bu defa avukat benden ücretini istedi....