kiralık ev şirketi nedir

kiralık ev şirketi nedir

Son günlerde ev kiralarındaki anormal yükselişlerin durdurulması amacıyla hükümet adım attı. Yeni modelde konut kiralama amacı ile konut inşa eden şirketlere çeşitli vergi muafiyetlerinin uygulanması öngörülüyor. Peki model nasıl olacak? İşte ayrıntılar...

Kiralık ev şirketleri geliyor!

Son zamanlarda artan kira fiyatlarına karşın yeni formül hayata geçiyor. Yeni hayata geçecek formül ile kiralık ev şirketleri kurulacak. 

Yüksek kiralara karşı ne yapılabilir? 

Yükselen kiralar Türkiye'de genelinde gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Peki, artan kiralar karşısında ne yapılabilir? İşte sektörün önde gelen isimlerinden öneriler...

Ankara'da öğrenciler için kiralık ev portalı hizmete alındı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şehre üniversite okumaya gelen ve kiralık konut arayan öğrenciler için ev arama portalı oluşturulduğunu açıkladı.

Bodrum’da kiralık ev kalmadı!

Türkiye'nin genelinde yaşanan kiralık ev sorunu tatilcilerin gözdesi Bodrum'a da sıçradı...

İzmir'de kiralık konut stoku tükendi!

Türkiye'de kiralık ev sorunu gittikçe büyüyor. Özellikle İzmir'de kiralık ev bulmak neredeyse imkansız hale geldi.

Kiralık ev krizi nasıl çözülecek?

Ekonomist Doç. Dr. Hüseyin Selimler, bir süredir gündemden düşmeyen kira fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Devletin kira fiyatlarına müdahale etmesi gerektiğini dile getiren Hüseyin Selimler, ev sahiplerine ve kiralık ev arayan kişilere de uyarılarda bulundu.

Kiralık konut fiyatları nasıl düşer?

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Oray Eğin bugünkü köşesinde konut sektöründe son günlerdir gündemden düşmeyen kiralık ev krizini kaleme aldı. İşte Oray Eğin'in 'Ev bulamayan öğrencilere çözüm önerim: Üniversiteyi bırakın' başlıklı yazısı...

Uyanık ev sahipleri harekete geçti!

Kiralık ev sıkıntısının başladığı bugünlerde ev sahibi kiracı kavgaları da arttı. Peki ev sahibi eski kiracıyı çıkarabilir mi? Ev sahibi eski kiracıya yüksek kira ödetebilir mi? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Öğrencilerin kiralık ev sıkıntısı büyüyor!

İstanbul genelinde kiralık ev sorunu gün geçtikçe büyürken üniversite öğrencileri kalacak ev bulamıyor. Emlakçılar piyasadaki son durumu anlattı. 

Kiralık ev arayışları arttı!

Hepsiemlak Genel Müdürü Zeynep Tandoğan, geçmişte emlak arayanların üçte birinin kiralık, üçte ikisinin satılık konut aradığına, fakat bu sene bu oranların eşitlendiğine dikkat çekti. Tandoğan, bu talebin bu şekilde süreceğini dile getirdi.

Kiralık ev şirketleri geliyor!

Son zamanlarda artan kira fiyatlarına karşın yeni formül hayata geçiyor. Yeni hayata geçecek formül ile kiralık ev şirketleri kurulacak. 

Satılık ve kiralık ev fiyatları düşecek mi?

İstanbul’da kiralık ve satılık ev fiyatlarında son bir senede büyük bir yükseliş kaydedildi. Bir sene öncesine kadar bin 500, 2 bin TL seviyesinde evlerin kiralanabildiği İstanbul’un birçok semtinde boş konut kalmadı.

Kiralık ev fırsatçılığında günah keçisi kim?

Mars Gayrimenkul kurucu ortağı Samet Hızalan son zamanlarda sık sık gündeme gelen kiralık konutlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte Hızalan'ın o açıklamaları...

Kars'ta kiralık konut problemi büyüyor!

Türkiye genelinde hızla artan kiralık konut sorununda Kars'ı da vurdu. Kent genelinde kiralık ev bulmak imkansız hale geldi. 

Kiralık ev probleminin temelinde ne var? 

İstanbul'da kiralık ev sorunu gitgide büyüyor. Ev arayanlar hayalindeki evi bulsa da evleri kiralamakta zorluk çekiyor. Peki, kiralık ev sorununun temelinde ne yatıyor? İşte detaylar...

kiralık ev şirketi nedir Haberi

kiralık ev şirketi nedir

Son günlerde ev kiralarındaki anormal yükselişlerin durdurulması amacıyla hükümet adım attı. Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; başta İstanbul olmak üzere yurt genelinde kira fiyatları yükselirken, kiralık konut bulmak da güçleşti. Fırsatçı konut sahipleri de kiraları daha da artırdı. 

ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR

Bunların üzerine hükümetin konuya ilişkin bir yasa teklifi üzerine çalıştığı ortaya çıktı. Yeni modelde konut kiralama amacı ile konut inşa eden şirketlere çeşitli vergi muafiyetlerinin uygulanması öngörülüyor. 

Avrupa’da da uygulanmakta olan modele göre inşaat firmaları kiralık evlerin bulunduğu sosyal konutlar inşa edecek. Kiralık konutlar kişilerin değil şirketlerin olacak. Şirketler, vatandaşlar ile gerçekleştirdiği sözleşmeler kapsamında kiralarını alırken konutlar şirketlere ait olduğu için de kısa sürelerde çıkartma gibi durumlarla karşılaşılmayacak.

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, yeni modelin 1 sene içinde hızlıca uygulamaya...