Knight Frank Türkiye Raporu

Knight Frank Türkiye Raporu

Küresel gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank’in 3. çeyrek verilerine göre, dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı ülke, yüzde 27.3’lük oranla Türkiye oldu

Global Vitrin'in ilk adımı İstanbul’da atıldı!

The Global Showcase (Global Vitrin) projesinin ilk adımı, İstanbul’da atıldı. Proje kapsamında Türkiye adına global entegrasyonu sağlamak için geliştirilen urbanLAB konferanslarının ilki de Almanya pazarı ile başladı.

Türkiye konut sektöründe Avrupa'yı solladı!

Knight Frank tarafından açıklanan 2021 ilk çeyrek verilerine göre; Avrupa'da konut fiyatları en çok Türkiye'de arttı. Bu dönemde Türkiye'de konutlar yüzde 32 oranında değerlendi. 

Türkiye, ultra milyoner sayısı en çok gerileyen 3. ülke oldu!

Londra merkezli gayrimenkul danışmanlık firması Knight Frank tarafından yayınlanan servet raporuna göre Türkiye, yüzde 21 düşüşle ultra milyoner sayısı en çok gerileyen 3. ülke oldu.

Konut fiyatları en çok Türkiye’de arttı!

Küresel gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank’in 3. çeyrek verilerine göre, dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı ülke, yüzde 27.3’lük oranla Türkiye oldu

Türkiye konut fiyat artışında dünyada birinci sırada!

Uluslararası Emlak Danışmanlığı firması Knight Frank'ın verilerine göre; Türkiye'de gayrimenkul fiyatları, üst üste üçüncü çeyrekte de dünyada en hızlı artan ülke olarak yer aldı. 

Dünya emlak artışında ilk üç Türkiye’den!

Emlak piyasasında fiyat araştırması yapan  Knight Frank firmasının verilerine göre, küresel emlak artışında ilk üç şehir Türkiye'den çıktı. Yüzde 28.1 artışla İzmir birinci olurken, Ankara 26.4’le ikinci, İstanbul ise 20.2 oranıyla üçüncü sırada yer aldı.

Türkiye’deki milyoner sayısı 2023’e kadar yüzde 3 artacak!

Londra merkezli Türk kökenli gayrimenkul danışmanlık markası GRED’in iş ortağı Knight Frank, Türk gayrimenkul pazarından bilgilerin de yer aldığı 2019 Servet Raporu’nu Türkiye’de ilk kez açıkladı...

Knight Frank, 2019 Servet Raporu'nu Türkiye'de ilk kez açıklıyor!

Dünyanın sayılı gayrimenkul danışmanlık firmalarından Knight Frank, 2019 Servet Raporu'nu Türkiye'de ilk kez açıklıyor. ..

Global Real Estate Development ve Knight Frank iş birliği yaptı!

Londra merkezli Türk kökenli gayrimenkul markası GRED (Global Real Estate Development) ile dünyanın sayılı gayrimenkul danışmanlık firmalarından Knight Frank ile iş birliği gerçekleştirdi.

Türkiye üç iliyle gayrimenkulde dünya zirvesinde!

Uluslararası araştırma şirketi Knight Frank, İzmir, İstanbul ve Ankara'yı dünya kentleri arasında gayrimenkulde getiri açısından ilk 10 şehrin arasında sıraladı. Buna göre, İzmir yüzde 19,2 sağlarken, İstanbul yüzde 12,2, Ankara yüzde 10,1 oranında yatırımcısına kazandırdı.

Türkiye konut fiyat artışında dünya 5’incisi!

Knight Frank’ın yayımladığı Küresel Konut Fiyat Endeksi’nin 2017 yılı ilk çeyrek sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre Türkiye konut fiyat artışında dünya 5’incisi sırada...

Türkiye emlak fiyatı artışında dünya şampiyonu!

Times gazetesi, İngiltere merkezli küresel gayrimenkul şirketi Knight Frank'in her 4 ayda bir yayımladığı küresel emlak fiyatı artış raporunda, Türkiye'nin birinci sırada olduğunu duyuruyor.

Türkiye konut fiyat artışlarında dünya şampiyonu!

İngiltere merkezli Küresel gayrimenkul şirketi Knight Frank'in raporuna göre 2015'te dünyada konut fiyatlarının en fazla arttığı ülke Türkiye oldu. Türkiye'de konut fiyatları geçen yıl yüzde 18.4 oranında arttı.

Konutta en büyük fiyat artışı Türkiye'de oldu!

Küresel çapta konut sektörüne yönelik analizleriyle bilinen Knight Frank şirketi, üçüncü çeyrek küresel konut fiyatları endeksi raporunu açıkladı. Rapora göre, üçüncü çeyrekte en büyük fiyat artışı Türkiye’de gerçekleşti.

Knight Frank Türkiye Raporu Haberi

Knight Frank Türkiye Raporu

2020'yi konut satışlarında yeni bir rekorla kapatmaya hazırlanan Türkiye, pandemi koşullarına rağmen gayrimenkul piyasasındaki canlılığı koruyor. Milliyet'ten Duygu Erdoğan'ın haberine göre, dünya çapında 56 ülke ve bölgenin değerlendirildiği ‘küresel konut fiyat endeksi’nin üçüncü çeyrek verilerini açıklayan İngiltere merkezli küresel gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank, bu dönemde konut fiyatlarının en çok Türkiye’de arttığını ortaya çıkardı.  

Buna göre Türkiye’de konut fiyatları, Eylül 2019-Eylül 2020 döneminde yüzde 27.3’lük artış ile listenin ilk sırasında bulundu.


 
Yüzde 14’lük enflasyon düşüldükten sonra bile net değer kazancının yüzde 13 olduğu bildirildi. Açıklanan listede ikinci sırayı yüzde 15.4 artışla Yeni Zelanda, üçüncü sırayı ise 13.4 ile Lüksemburg aldı. Slovakya, Polonya, Ukrayna, Avusturya, Rusya, Hollanda, Hırvatistan da ilk 10’da yer aldı.

‘Kazandıran yatırım’

Pek çok yatırım...