koç holding Fenerbahçe–Kalamış Yat Limanı

koç holding Fenerbahçe–Kalamış Yat Limanı

Koç Holding'in ortaklığı Tek-Art, geçtiğimiz yıl ihalesi yapılan Kalamış Yat Limanı için devir hakkı sözleşmesini imzalamaktan vazgeçtiğini duyurmuştu. Yeni imar planının onaylanması sonrası, ÖİB'in yeniden Koç Holding'e davet göndermesi bekleniyor.

Koç Holding'in Divan Oteli'ne tepki!

Koç Holding, kurul kararlarını dinlemeyerek, tarihi kalıntıların üzerinde Divan Oteli inşa etmeye devam etti. Sosyal medya üzerinden tepkilerin ardı arkası kesilmedi.

Vehbi Koç’un evi özel bir sergi ile ziyarete açıldı!

Koç Holding'in kurucusu Vehbi Koç'un, yaz aylarında ailesiyle birlikte ikamet ettiği Sarıyer'deki Büyükdere Evi ilk kez bir sergi ile ziyarete açıldı. 

Rahmi Koç New York’taki evini 15.9 milyon dolara satıyor!

Koç Holding Yönetim Kurulu Şeref Başkanı Rahmi Koç, New York’taki evini satışa çıkardı. Daireyi 3 yıl önce 18 milyon dolara satın alan Koç, evi için 15.9 milyon dolar istiyor.

Caroline Koç Riva'da 29 milyon dolarlık golf sahası kuracak!

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç'un eşi Caroline Koç Riva'da 29 milyon dolara satın aldığı arsaya golf sahası kuracak. Caroline Koç, yaptıracağı sahaya eşi Mustafa Koç’un adını verecek.

Koç Holding 6,2 milyar TL kombine yatırım gerçekleştirdi!

Koç Holding'in 2016 yılı finansal sonuçları açıklandı. 2016 yılında 70,9 milyar TL konsolide ciro elde eden Koç, 6,2 milyar TL kombine yatırım gerçekleştirdi.

Koç, Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi’ne sponsor oldu!

Koç Holding, Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi’nin kongre blokuna 5 milyon 900 bin TL ödeyerek sponsor oldu.

Koç Holding'e 79 milyon lira vergi cezası!

Koç Holding'e toplam 79 milyon lira vergi cezası tebliğ edildi. Koç Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda açıklama yaptı.

Koç Holding, Fortune en çok gelir elde eden 500 şirket listesinde!

Fortune dergisi, dünyanın en çok gelir elde eden 500 şirketini açıkladı. Listeye Türkiye’den bir tek 25 milyar 515 milyon dolar ile Koç Holding girdi.

Koç Holding yönetim kurulu toplantısı yapıldı!

Koç Holding'in 52. Olağan Genel Kurulu kapsamında seçilen yeni Yönetim Kurulu'nda merhum Mustafa Koç'un eşi Caroline Koç ile Suna ve İnan Kıraç'ın kızı İpek Kıraç da yer alıyor.

Türk Traktör'ün yeni tesisi Çayırova’da hizmete açıldı!

Koç Holding ve CNH Industrial firmasının ortaklığında kurulan Türk Traktör İstanbul İş Makineleri Tesisi, Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde açıldı. Tesis İzmir ve Ankara tesislerinin ardından 3. büyük tesis olarak faaliyet gösterecek.

Ömer Koç Dolapdere'deki arazisine müze inşa ediyor!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Fatih Altaylı, bugünkü yazısında Mustafa Koç’un hayatını kaybetmesinin ardından Koç Holding yönetiminin başına geçen Ömer Koç'u anlattı. Koç, Dolapdere'deki değerlerli arazisine şahane bir müze inşa ediyor.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç oldu!

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Koç, " Önümüzdeki dönemde de Koç Topluluğu olarak, Türkiye ekonomisinin lokomotifi olmayı sürdürürken, küresel arenada ülkemizi yeni başarı hikayeleri ile buluşturacağımıza yürekten inanıyorum" dedi.

Son 10 yılda yatırımlar taşa, toprağa ve çimentoya yapıldı!

Türkiye ekonomisinin performansına 10 üzerinden 7 veren Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, son 10 yılda yatırımların çoğunun taşa, toprağa ve çimentoya yapıldığı eleştirisini getirdi.

koç holding Fenerbahçe–Kalamış Yat Limanı Haberi

koç holding Fenerbahçe–Kalamış Yat Limanı

KAP'A AÇIKLAMA YAPILDI

Koç Holding'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, "İmar Planı ile ilgili yürütmeyi durdurma kararının halihazırda kalkmamış olması nedeniyle, İhale Şartnamesinin İmar Planı başlıklı 19. maddesi kapsamında Tek Art Kalamış'ın işletme hakkı devri sözleşmesinin imzalanmasından vazgeçme kararı ÖİB'ye (Özelleştirme İdaresi Başkanlığı) bildirilmiştir" denildi.


YENİ PLANA ONAY VERİLDİ

Türkiye’nin en büyük yat limanı olan Kalamış'ın imar planları mahkeme tarafından durdurulmuştu. İhalenin ardından gelen bu mahkeme kararı nedeniyle Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB)  yeni bir 'imar planı' hazırladı.

ÖİB'in hazırladığı imar planı ise 17 Mart 2015 tarihli Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla onaylandı.  Üç gün önce Başbakan Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Ulaştırma, Denizcilik, Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin imzasıyla karar yürürlüğe girdi.


SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Bugün...