konut alırken nelere dikkat edilmeli

konut alırken nelere dikkat edilmeli

Konutta faiz oranlarının Cumhuriyet tarihinin en düşük seviyelerine gerilemesinden sonra Haziran'da satış rekoru kırılması öngörülürken, ortaya çıkan yoğunluk ise ister istemez bir takım mağduriyetlere sebep oldu.

İkinci el konutlara talep arttı!

1 Haziran itibariyle başlatılan özellikle konut ve aracı kapsayan avantajlı kredi paketi, fırsatçıları harekete geçirdi. Kampanya sonrası konuta artan talep sebebiyle, fiyatlara da zam yapıldı. En çok talep ikinci el konutlara gelirken, sektör temsilcileri emlakçılara karşı uyardı...

Konut alacaklar dikkat! Nelere dikkat edilmeli?

Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aysel Gündoğdu, konut alırken ve konut kredisi alırken dikkat edilemesi gereken iki önemli noktaya değindi. Gündoğdu, bunlara dikkat edilmediğinde 'borç sarmalına' düşülebileceğini belirtti...

Ev alacaklar dikkat! 'Ev alıyorum' derken dolandırılmayın!

Tarihin en düşük faizli konut kredisi imkanı bankalar tarafından sunulurken, vatandaşlar konut alırken dikkat edilmesi gerekenleri araştırıyor. Konut satışlarının artmasını fırsat bilen dolandırıcı sayısı artıyor. Peki konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Konut almadan önce nelere dikkat edilmeli?

Faizlerin inmesi ile artan talep konut fiyatlarını son bir yılda yüzde 10 arttırdı. Konut fiyatlarında artışın devam etmesi beklenirken konut kredisi faizleri de yükselişe geçti. Peki konut almadan önce nelere dikkat edilmeli?

Ev almak isteyenler için hayati uyarılar!

Konut kredi faizlerinin yüzde 1’in altına inmesiyle birlikte sektörde büyük canlanma başladı. "Konut dolandırıcılığı” yöntemi ile vatandaşların mağdur edilmesi ve buna bağlı hukuki uyuşmazlıklar son zamanlarda çoğaldı. İşte ev almak isteyenler için hayati uyarılar...

Konut alırken yapı malzemeleri kalitesine dikkat edilmeli!

İnşaat sektörü, son yıllarda ürettiği kaliteli ve güvenli konutlarla deprem gerçeğine dikkat çekerken dönüşümünü tamamlamamış farklı bölgelerdeki birçok yapı depremde yıkılma riski taşıyor...

Konut alırken deprem gerçeğine dikkat!

Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında yer alan inşaat sektöründe konut inşa edilirken deprem gerçeğinin unutulmaması gerekiyor. Bu kapsamda Çimento ve Hazır Beton Fiyat Artışlarının Bina Maliyetine Etkisi Raporu hazırlandı. 

Konut satın alırken bunlara dikkat edin!

Hürriyet Emlak Satış Direktörü Bozay, konut satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, 2018’in en çok kazandıran illeri ve alıcısına en çok kazandıran konutların ortak özellikleri gibi konularda açıklamalarda bulundu...

Noter olmadan ev satın almayın!

TükoDer Başkanı Aziz Koçal, bazı inşaat şirketlerinin proje aşamasında konut satışında vatandaşlara maktu sözleşme imzalattıklarını ve bunun mağduriyetlere neden olduğunu dile getirdi. 

Konut alırken “6N” kurala dikkat!  

Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım konut almak isteyenlere bazı tavsiyelerde bulundu .İşte 6 maddede o tavsiyeler...

Konut alırken bunlara dikkat ediyor musunuz?

EDD Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ender Demirtaş, ev alınırken dikkatlice araştırma yapılmasının şart olduğunun altını çizerken bu konuda önerilerde bulundu.

Konut alacaklara altın değerinde tavsiyeler!

Başkentliler, yeni nesil konut projelerine yatırım amaçlı büyük ilgi gösteriyor. Konut almayı düşünen vatandaşlara altın değerinde tavsiyelerde bulunan Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu, “Yatırım yapıyım derken zararlı çıkmayın” dedi.

Konut alırken önce iskan belgesi sorulmalı!

Osman Yıldırım; konut satın alırken projenin tasarım ve mimari özelliklerinden önce inşaat halinde ise kat irtifak tapularının olup olmadığını bina bitmiş ise iskan belgesinin alınıp kat mülkiyetli tapularının çıkarılıp çıkarılmadığı sorgulanmalıdır.

Konut alırken kat mülkiyeti ve iskana dikkat!

Bir yıl öncesine kadar düşük seyreden faizler, konut alımına teşvik edici fırsatlar ve değerlenen araziler Türkiye'de gayrimenkule yatırımı artırıyor.

Ev satın alırken bunlara dikkat!

Konut kredisi faizlerinin düşmesiyle birlikte emlak sektörü canlandı. Peki konut alırken ve satarken nelere dikkat edilmeli? Tapuda gözden kaçırılmaması gerekenler nelerdir? İşte detaylar...

Konut alacaklar dikkat! Nelere dikkat edilmeli?

Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aysel Gündoğdu, konut alırken ve konut kredisi alırken dikkat edilemesi gereken iki önemli noktaya değindi. Gündoğdu, bunlara dikkat edilmediğinde 'borç sarmalına' düşülebileceğini belirtti...

Ev alacaklar dikkat! 'Ev alıyorum' derken dolandırılmayın!

Tarihin en düşük faizli konut kredisi imkanı bankalar tarafından sunulurken, vatandaşlar konut alırken dikkat edilmesi gerekenleri araştırıyor. Konut satışlarının artmasını fırsat bilen dolandırıcı sayısı artıyor. Peki konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Konut alacaklar bu 10 maddeye dikkat!

Konut kredi faiz oranlarının düşmesiyle beraber konut almak isteyen vatandaşlar da harekete geçti. Peki konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Maketten konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Ön ödemeli konut satışı ile ilgili düzenlemeler 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da düzenlendi. Maketten ev alacakların arsa üzerinde satışa sunulacak konut sayısı, kat irtifakı kurulması ve inşaat izinlerinin alınmış olmasına dikkat etmesi gerekiyor.

Konut alırken bunlara dikkat!

Son dönemlerde bankaların faiz indirimi konut satışlarını arttırdı. Peki konut alırken nelere dikkat etmeliyiz?  İşte uzmanından konut alırken dikkat edilmesi gerekenler...

Ev alacaklar bu 10 maddeye dikkat!

Tapu kaydını incelemeden ipotekli ev alırsanız evinizi kaybedebilirsiniz, hatalı bir evrak imzalarsanız eksik ya da geç teslim edilen konuta karşı tüm yasal haklarınızı kaybedersiniz. Peki bu tür sorunlar yaşamamak için konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Konut alırken faizsiz sistemle 300 bin TL cepte kalıyor! 

Konut alırken, bankalara başvuran vatandaşlar yüksek faizler sebebiyle uzun süre borçlu hale geliyor. Mevcut durumda bankalar, 300 bin TL kredi, aylık 3 bin 500 TL ödeme için tüketiciden 645 bin TL ödeme istiyor, faizsiz sistemde ise rakam 340 bin TL oluyor...

Ev alırken betonuna kadar soru sorun!

Türkiye’deki risk depremin değil, güvensiz yapıların olduğunu söyleyen inşaat sektörü temsilcileri, vatandaşların konut alırken müteahhit ve uygulamacı taşeronları sorgulamaları gerektiğini açıkladı.

Kooperatiften ev alırken nelere dikkat edilmeli?

Kooperatiften ev alırken nelere dikkat edilmeli? Ev alırken mağdur olmamak için ne yapmalı? Merak edilen soruların yanıtlarını kooperatifçilik konusunda uzman SMMM Evren Özmen verdi.

Birevim, faizsiz konut alma sistemini Vizyoner Zirvesi'nde tanıttı!

Birevim tarafından MÜSİAD Vizyoner'19 etkinliği kapsamında kurulan stantta, konut alırken uygulanan faizsiz finansman modeli tanıtıldı.

Konut alırken fiyat nasıl belirlenir?

Ünlü Ekonomist Taner Özarslan ''Konut alırken fiyat nasıl belirlenir?'' soruna cevap verdi. Özarslan, ''Evin kira ikamesi 20 yılın üzerinde bir zamana denk geliyorsa zaten çok mantıklı değil'' şeklinde konuştu.

Ev seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Milyonlarca vatandaş başını sokacak güzel bir eve sahip olmanın hayalini kuracak. Peki, ev alırken nelere dikkat etmeliyiz?

konut alırken nelere dikkat edilmeli

konut alırken nelere dikkat edilmeli konut alırken nelere dikkat edilmeli

Faizlerin düşmesini fırsat bilen ve konut almak için harekete geçen vatandaşın bütçesine uygun ev için yaptığı ön satış sözleşmesi sonrasında ödediği kapora ücreti, kredi tarafında iki haftaya tapuda ise 20 güne kadar çıkan süreç sonrası tehlikeyle karşı karşıya kalınıyor. Yeni Şafak'tan Kenan Biter'in haberine göre; yaşanan yoğunluk sonrası ortaya çıkan durumla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa ise, sözleşmelere vurgu yaparak konut alacaklara kritik bir uyarıda bulunuyor. 

Kamu bankaları öncülüğünde başlatılan indirim seferberliği sonrasında kredi faizleri aylık yüzde 0,64 ile tarihin en düşük seviyelerine düşünce konut alma hayali olan olmayan çok sayıda vatandaş bu tarihi fırsattan faydalanmak için hem bankaların hem de emlakçı ve müteahhitlerin kapısını aşındıdı. 

100 BİNİ AŞTI!

Öyle ki; konut kredisi faizlerdeki indirimin gerçekleştiği 1 Haziran'dan...