30 / 06 / 2022

konut almak için doğru zaman mı

konut almak için doğru zaman mı

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, maliyetlerdeki yükseliş sebebiyle gayrimenkul arzında sorunlarla karşılaşıldığına dikkat çekerek artık konut üretimi yapılamadığının altını çizdi. 

Konut almak isteyenler harekete geçmeli!

Wen Gayrimenkul Uzman Danışmanı Ali Çiçek konut almak isteyen vatandaşları uyararak, "Konut almak isteyenler harekete geçmeli" dedi.

Gayrimenkul yatırımcılar için en güvenli liman!

Remax Borsa Brokeri Halil Egemen, "Dalgalı döviz kuru piyasasında en güvenli liman gayrimenkul. Yatırımcılar için haklı ve karlı kazanç dönemi" diye konuştu. 

Ev fiyatları 2022'de yüzde 50 artacak!

Ev fiyatlarının tırmanışına devam edeceğine vurgu yapan sektör temsilcileri, “Ev almayı planlayanlar artışlardan etkilenmemek için ellerini çabuk tutmalı. Bu rakamlarla konut bulmak zorlaşacak” diye konuştu.

Konut yatırım aracı olarak cazibesini artırdı!

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, Kasım ayına ilişkin konut satışlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Maya, insanların konutu enflasyona karşı kendilerini koruma aracı olarak görmeleri sebebiyle satışların tavan yaptığını belirtti.

Ev fiyatlarındaki artış 2022'de katlanacak!

Yüksek maliyet ve azalan arzla birlikte fiyatlarda yüzde 100'e ulaşan fiyatlar, yatırımcıları yeniden gayrimenkule yöneltti. Fiyatlardaki yükselişin 2022'de de süreceği beklentisi satışların hızlanmasını sağlandı.

Konut her zaman için en iyi yatırım aracı!

Satış Çözümleri kurucusu, Motto Turkey Yönetim Kurulu üyesi Soner Keleş, konut yatırımının orta ve uzun vadede diğer yatırım enstrümanlarına göre daha fazla kazandırdığını ve konutun en iyi yatırım aracı olarak kendisini kanıtladığını değerlendirdi.

Konut yatırımı yapmak için doğru zaman mı?

Dünya Gazetesi köşe yazarı H. Bader Arslan bugünkü köşesinde konut yatırımını kaleme aldı. İşte H. Bader Arslan'ın 'Konut yeniden yatırım aracı oluyor' başlıklı yazısı...

Gayrimenkul iyi bir yatırım mı?

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Yıldırım bugünkü köşesinde gayrimenkul yatırımını kaleme aldı. İşte Abdurrahman Yıldırım'ın o yazısı...

Konutun yatırım aracı olarak görülmesi doğru mu?

Kiralık ve satılık konut fiyatlarındaki fahiş artışlar gündemden düşmüyor. Maliyetler sebebiyle müteahhitler ve çimentocular da karşı karşıya gelmişti. Peki kiralık ev fiyatlarındaki artış nasıl durdurulur? KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konut yatırımı için doğru zaman mı?

Konut yatırımı için doğru zaman mı? Ev fiyatları yükselecek mi? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Konut ve arsa alanlar her zaman kazanıyor!

Konut Market ve Konut Shop Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yener, konut sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu ve ihtiyaca göre doğru proje yapmanın önemli olduğunu dile getirdi.

Konutta son 15 yılın en karlı dönemi!

Etnik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Onur Aydın, inşaat sektörünün koronavirüs salgını sonrası sıçrama gösterdiğini ve konut sektörünün teşvikler ve krediler ile birlikte hızlı bir toparlanma yaşadığını belirtti. Aydın, "Konut almak isteyenler için de son 15 yılın en karlı günlerindeyiz" dedi...

Ev alacaklar bu 4 maddeye dikkat!

Düşen konut kredisi faiz oranları ve cazip konut kampanyaları konut satışını hareketlendirdi. Peki şu an konut almak için doğru zaman mı? İşte detaylar...

Ev almak için şu an doğru zaman mı?

Koronavirüs süreci sebebiyle ekonominin canlandırılması amacıyla yapılan faiz oranlarındaki indirim sonrası sektör hareketlendi. Peki şu an ev almak için doğru zaman mı? Konuta yatırım yapmak doğru mu? İşte detaylar...

Konut almak için şu an doğru zaman mı? Fiyatlar düşecek mi?

Yeniçağ Gazetesi köşe yazarı Esfender Korkmaz, bugünkü köşesinde şu an konut almak için doğru zaman olup olmadığını, konut satışlarını ve konut fiyatlarını kaleme aldı. İşte Esfender Korkmaz'ın 'Konut alma zamanı mı?' başlıklı yazısı...

Yabancılar Türkiye'ye konut almak için geliyor!

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, yabancıya konut satışıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Tutdere, "Yabancı yatırımcılar her ay milyonlarca dolarlık portföylerini satarak Türkiye’den ayrılıyor. Yabancılar Türkiye'ye yatırım İçin değil, ev almak için geliyorlar" diye konuştu

Şimdi ev almak için doğru zaman mı?

Ev sahibi olma hayatı kuran bir çok vatandaş 'Şimdi ev almak için doğru zaman mı?' sorusunun yanıtını araştırıyor. Vatandaşlar tarafından konut kredisi faizleri ilgiyle takip ediliyor. Peki bankaların konut kredisi faizlerinde son durum ne? İşte bankaların konut kredisi faiz oranları...

Gayrimenkul almak için doğru zaman mı?

Bursa Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Erdal Çelebi, konut sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdal Çelebi, "Gayrimenkul fiyatlarında artış yaşanacağına dair bir öngörümüz var. Şimdi konut almak için doğru bir zaman" dedi.

Konut almak için şimdi doğru zaman!

Kamu bankalarının Haziran'da konut kredisi faiz oranlarını düşürmesiyle birlikte konuta olan talep arttı. Konuttaki talep artışı fiyat artışını da beraberinde getirdi. Peki konut almak için şimdi doğru zaman mı?

Faizsiz sistemde otomobil alımı konut için basamak oldu!

Finansevim ve Yapı Tasarruf Sandıkları Derneği'nin Kurucu Genel Başkanı Serdar Kolo, otomobile olan ilginin artmasının en büyük sebeplerinden birinin otomobili konut almak için bir basamak olarak kullanmasından kaynaklandığını belirtti.

Konut almak için şu an doğru zaman mı?

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını düşürmesiyle birlikte, konut talepleri arttı. Talebin artmasıyla birlikte fiyatlarda yükseldi. Peki şimdi konut almak için doğru zaman mı? Fiyatlar artmaya devam edecek mi?

Gayrimenkul almak için doğru zaman!

PropertyTR Genel Müdürü Yusuf Boz, 0,64 konut faiz oranının açıklanmasıyla dövize olan talebin düştüğünü yatırımcıların gayrimenkule yöneldiğini anlattı. Boz, gayrimenkul almak için tam zamanı olduğunu söyledi.

Şu an konut almak için doğru zaman mı?

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını düşürmesi, konut talebini artırırken ev fiyatları da yükseldi. Peki şu an konut almak için doğru zaman mı?

Denizli'de toprak almak için girdiği inşaattan düşen kişi yaralandı! 

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Denizli’de toprak almak için çıktığı inşaatın yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki boşluğuna düşen vatandaşın ayağı kırıldı...

Faizsiz ev almak için neler yapılır?

Ev almak isteyenler vatandaşlar faizsiz ev alma sistemini merak ediyor. Peki faizsiz ev almak için neler yapılır?

Konut almak için doğru zaman mı?  

Yaklaşık sekiz aydır bankalar konut kredisi faiz oranlarında çeşitli fırsatlar sunuyor. Şimdi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla konut kredisi peşinat oranı yüzde 10'a çekildi. Peki bu şartlarda ev almak doğru mu? Konut almak için doğru zaman mı?

Konut almak için en doğru zaman!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsünün yarattığı ekonomik etkisiyle beraber hükümetin açıkladığı ekonomik pakette ev almak isteyenler için sevindirici müjdeler verildi. Uzmanlar konut almak için en doğru zaman olduğunu söylüyor.

konut almak için doğru zaman mı Haberi

konut almak için doğru zaman mı

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, konut sektörüyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu ve gayrimenkul sektöründe arz sorunuyla karşı karşıya olunduğuna dikkat çekti. Erden Timur, satışı yapılan dairelerde de zarara uğrandığını vurguladı. 

Sektörle ilgili dikkat çeken açıklamalar yapan Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, bu sene hem Ocak'ta ve hem de Şubat'ta birinci el ve ikinci el konut satışlarında yüzde 19,35 oranında yükseliş kaydedildiğini belirtti. 

Peki konut sektörünü ve ev fiyatlarını neler bekliyor? Şu an konut almak için doğru zaman mı? Ev almak isteyenler harekete geçmeli mi yoksa beklemeli mi? İşte ayrıntılar ve Erden Timur'un konuyla ilgili açıklamaları...

İpotekli evlerde iki ayda yüzde 49,88'lik bir yükseliş olduğunun altını çizen Timur, "Şu anda piyasada arzda sıkıntı var, kiralık konut da bulunamıyor...Arzın da...