konut faizlerinin inmesi

konut faizlerinin inmesi

Yüksek faiz oranları nedeniyle vatandaşın konut kredisi talebi önemli ölçüde azalırken, konut fiyatları da gevşemeye başladı. Emlakçılar Odası Başkanı Sabri Ateş, fiyatların yüzde 30 düştüğünü söyledi

Konut kredisi alacaklar dikkat! Nelere dikkat edilmeli?

Konut kredisi faizlerinin düşüp düşmeyeceği vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem, konut kredisi faiz oranlarına ilişkin açıklamalarda bulundu ve kredi alacak vatandaşları dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin uyardı...

Konut kredisi başvuru koşulları 2020!

Bankalarda kredi faizlerinin düşmesiyle birikimi olmayan fakat konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut kredilerine yöneldi. Vatandaşlar konut kredisi nasıl çekilir sorusunun cevabını arıyor.  Peki konut kredisi nasıl alınır? Başvuru koşulları neler?

Mayıs ayında konut kredisi faizleri ne oldu?

Ev almayı düşünen vatandaşlar Mayıs ayında konut kredisi faizlerinin düşüp düşmediğini merak ediyor. Peki faiz oranlarında son durum ne oldu?

Konut kredisi faizlerinin düşmesi ev fiyatlarını artırdı mı? 

Bankaların konut kredisi faiz oranlarının düşmesi ile konut fiyatları hem sıfır evlerde hem de ikinci el evlerde arttı. En düşük fiyat artışı hangi konut türünde oldu?

300.000 TL evin konut kredisi taksiti ne oldu?

Bankaların konut kredisi peşinatlarının düşmesi ve faiz oranlarının inmesi ile konut almak için oldukça cazip fırsatlar oluştu. Peki 300 bin TL’lik ev için aylık ne kadar konut kredisi taksiti ödenir?

Faizlerin inmesiyle konut satışları 2 kat arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2020 Şubat ayı konut satış istatistiklerini açıkladı. Konut kredisi faizlerinin düşmesi ile konut satışları geçen senenin aynı dönemine oranla iki kat arttı.

Konut kredisi almak için gerekli belgeler nelerdir?

Bankalarda son dönemlerde kredi faizlerinin düşmesi, birikimi bulunmayan ama ev sahibi olmak isteyen vatandaşları konut kredisi almaya teşvik etti. Vatandaşlar konut kredisini nasıl alacaklarına ilişkin bilgileri araştırıyor. Peki konut kredisi almak için hangi belgeler gerekli? 

Konut fiyatlarına bahar zammı!

Konut maliyetleri bir ay içinde yüzde 5 arttı. Düşen konut kredisi faizlerinin etkisiyle talepteki yükseliş ve konut maliyetlerindeki artış fiyatlara yansıdı. Konut fiyatlarının bahar aylarında sert yükselişler göstermesi bekleniyor.

Konut almadan önce nelere dikkat edilmeli?

Faizlerin inmesi ile artan talep konut fiyatlarını son bir yılda yüzde 10 arttırdı. Konut fiyatlarında artışın devam etmesi beklenirken konut kredisi faizleri de yükselişe geçti. Peki konut almadan önce nelere dikkat edilmeli?

Konut kredisi alabilmek için gerekli belgeler nelerdir?

Bankalarda son dönemlerde kredi faizlerinin düşmesi, birikimi bulunmayan ama ev sahibi olmak isteyen vatandaşları konut kredilerine yöneltti. Vatandaşlar konut kredisini nasıl alacakları hakkında araştırma yapıyor. Peki konut kredisi alabilmek için gerekli belgeler nelerdir? İşte o sorunun cevabı...

Konut kredisi faizlerinde son durum ne oldu?

Kredi faizlerinin gerilemesiyle beraber konut alımlarında artışlar da görülmeye başlandı. Peki konut kredisi faizlerinde son durum ne oldu?

Konut kredisi nasıl alınır 2020?

Bankalarda kredi faizlerinin düşmesiyle birikimi olmayan ama ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut kredilerine yöneldi. Vatandaşlar konut kredisini nasıl alacakları hakkında araştırma yapıyor. Peki konut kredisi nasıl alınır?

Yüzde 0.79 faiz oranlı konut kredisi hangi bankada? 

Konut kredisi faizlerinin düşmesi ile bankalara ödenen kredi maliyetleri de azaldı. 500 bin TL’lik konut için kredi kullanıldığında geçen senenin aynı ayına oranla bir konut değerine yakın kar elde ediliyor...

konut faizlerinin inmesi

konut faizlerinin inmesi konut faizlerinin inmesi

Seçimler, siyasi gerginlikler, terör ve yüksek faiz nedeniyle 2007 yılını kayıp yıl olarak geçiren gayrimenkul sektörü umutlarını yeni yıla bırakıyor. Yüksek faiz oranları nedeniyle vatandaşın konut kredisi talebi önemli ölçüde azalırken, konut fiyatları da gevşemeye başladı. Konut fiyatları, özellikle konut arzının yoğun olduğu bölgelerde yüzde 30'lara varan oranlarda düşerken, konutların liste fiyatları ile gerçekleşen satış fiyatları arasında önemli bir fark oluştu belirtiliyor.
59 BİN YTL'YE EV VAR

Öte yandan müteahhitlerin metrekaresi bin-bin 500 dolarların üzerinde satışa sundukları daireler, gazete ve internet sitelerinde sahibinden bin YTL'nin çok altında alıcı arıyor. Örneğin Beylikdüzü Şelale Evleri'nde 155 m2 daire 133 bin YTL, Göngörende 105 m2 lüks daire 125 bin YTL, Ataşehir'de 90 m2 daire 100 bin YTL, Ümraniye'de 70 m2 daire 105 bin...