konut fiyatları 2021

konut fiyatları 2021

Artan konut fiyatlarına yönelik açıklama yapan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, konut üretiminin artmasıyla fiyatların baskılanacağını dile getirdi. 

Nüfus artışı gayrimenkul fiyatlarını etkiliyor!

Pandemi ile beraber kalabalık şehirlerde yaşamak istemeyen vatandaşlar tatil bölgesine göç ediyor. Nüfus artışı yaşayan kentlerde de ev fiyatları gittikçe yükseliyor.

Ev fiyatlarındaki artış hız kesmeyecek!

Kocaeli Müteahhitler Başkanı Oğuzhan Keleş, ev fiyatlarının artmaya devam edeceğine dikkat çekti. Keleş, "Biriken konut stoku, devam eden projeler var ama dediğim gibi faiz oranının psikolojik eşik 1’in altına gelmesi sektöre hareketlilik kazandıracak kanaatindeyiz" dedi.

Konut fiyatlarındaki artış yüzde 100'e ulaştı!

Habertürkcom Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Barlas, konut fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Barlas, İstanbul'un lüks semtlerinde artışların yüzde 100'e vardığını belirtti.

Türkiye'de ortalama konut fiyatı 467 bin 870 TL oldu!

Merakla beklenen Endeksa verilerine göre, Türkiye'de ortalama konut fiyatı 467 bin 870 TL oldu...

Konutta metrekare fiyatı 5 bin TL'yi aştı!

İnşaat maliyetlerindeki yükseliş ve sınırlı arz karşısında talebin yüksek olması ev fiyatlarını yükseltiyor. Konutta metrekare birim fiyatı da ilk defa 5 bin TL'nin üstüne çıktı.

Düşük faizli konut kredisi ev fiyatlarını yükseltecek!

Dünya Gazetesi köşe yazarı H. Bader Arslan, bugünkü köşesinde konut fiyatlarını ve konut sektörünü kaleme aldı. İşte H. Bader Arslan'ın 'Konut fiyatları ve satışlarında artış' başlıklı yazısı...

Faizler düştü, konut fiyatları arttı!

Konut kredisi faizleri düştü fakat bu defa ev fiyatları yüzde 10-20 oranında yükseldi. Sektör temsilcileri konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, ev sahiplerinin faiz indirimini fırsata çevirdiğini, fiyatlar yükseldikçe konut kredisi faizlerindeki indirimin avantajının kalmadığını belirtti.

Ev fiyatlarında hangi il şampiyon oldu?

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Yıldırım bugünkü köşesinde konut fiyatlarını kaleme aldı. İşte Abdurrahman Yıldırım'ın 'Muğla ve Antalya konut fiyat artışı yüzde 100’ü geçti' başlıklı yazısı...

Kiralık ve satılık konut fiyatları düşecek mi?

Ev alacak vatandaşlar konut fiyatlarındaki son durumu araştırıyor. Peki Türkiye genelinde ev fiyatları ne oldu? Sektör temsilcileri fiyatlarla ilgili neler diyor? İşte ayrıntılar...

Türkiye’de ve dünyada konut fiyatları neden artıyor? 

Son zamanların gündem konuları arasında yer alan konut fiyatları artmaya devam ediyor. Peki Türkiye’de ve dünyada konut fiyatları neden artıyor? 

Ev fiyatları gittikçe yükselecek!

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, konut fiyatlarına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Durbakayım, konut fiyatlarındaki yükselişin devam edeceğini vurguladı. 

Konut sektöründen düşük faizli kredi talebi!

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, faiz oranlarının daha makul seviyeye çekilmesiyle beraber orta gelir grubuna yönelik projelerin de artabileceğine dikkat çekti. Sektör temsilcileri, orta ve alt gelir grubuna yönelik projelerin az olduğunu belirtti.

Ev fiyatları yüzde 100 artacak!

İnşaat maliyet endeksindeki yükselişler rekor seviyelere ulaşıyor. Konut üreticilerine göre; malzeme kaynaklı yaşanan yükselişler ev fiyatlarını bu sene içinde yüzde 100 artıracak.

Ev fiyatları rekora koşuyor!

Türkiye’de konut sahibi olmak gün geçtikçe daha zor hale geliyor. Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre, ev fiyatları 2021 Haziran itibarıyla Türkiye'de ortalama senelik yüzde 30 oranında yükseliş kaydetti.

Türkiye'de konut fiyatları ne kadar arttı?

Türkiye genelinde 2010 senesi Ağustos ayı ile 2021 yılı Ağustos ayı arasında geçen 11 yılda konut fiyatları nominal olarak yüzde 411,54 oranında arttı. 

Satılık ve kiralık konut fiyatlarında lider Türkiye!

KPMG Türkiye, ‘Sektörel Bakış 2021 – Gayrimenkul Raporu’nda gayrimenkul yatırımının faizden daha çok getiri sunduğuna dikkat çekildi. Raporda, pandeminin konut fiyatlarını artırdığı aktarılırken, konut fiyat artışında Türkiye'nin yüzde 32'lik yükselişle lider olduğu belirtildi.

AB ülkelerinde konut fiyatları yüzde 7,3 arttı!

Açıklanan resmi verilere göre, Avrupa Birliği'nde (AB) konut fiyatları, 2021 yılının ikinci çeyreğinde 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 7,3 artış gösterdi.

Konut fiyatları gündemden düşmüyor!

2021 yılı itibarıyla hem kiralık hem satılık konut fiyatları artarken, bu konuya ilişkin haberler medyada oldukça fazla yer aldı. Böylelikle 2021 yılı boyunca ev fiyatlarındaki artışlarla ilgili medyaya yansıyan haber sayısı 342 bin 568 oldu.

İngiltere'de konut fiyatları yüzde 7,6 yükseldi!

Açıklanan resmi verilere göre, İngiltere'de konut fiyatları Temmuz 2021'de yıllık bazda yüzde 7,6 oranında arttı.

2021'in ilk çeyreğinde konut fiyatlarında rekor artış!

“Türkiye'nin Gayrimenkul Platformu” GYODER, gayrimenkul sektörünün alt segmentlerini 3'er aylık periyotlar şeklinde inceleyen ‘GYODER Gösterge Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2021 1. Çeyrek Raporu' yayınlandı. Rapora göre, 2021'in ilk çeyreğinde konut fiyatlarında rekor artış kaydedildi.

Konut fiyatları en çok hangi illerde arttı?

TÜİK rakamlarına göre Nisan 2021'de Türkiye genelinde 95 bin 863 konut satıldı. Peki konut fiyatları ve konut metrekare fiyatları ne oldu? Nisan 2021'de şehirlerdeki konut fiyatları nasıl değişti?

Çin'de yeni konut fiyatları yüzde 0.23 arttı!

Çin'de yeni ev fiyatları, kıyı kentlerindeki yüksek talebin etkisi ile Nisan'da arttı. Nisan 2021'de yeni konut fiyatları bir önceki aya göre yüzde 0,23 arttı.

Satılık konut fiyatları en çok hangi il ve ilçelerde arttı?

Türkiye’nin uzman emlak platformu Hürriyet Emlak’ın ülke genelini ele alarak hazırladığı Şubat 2021 Emlak Endeksi verileri açıklandı. Peki satılık konut fiyatları en çok hangi il ve ilçelerde arttı?

Fiyatlar 2021'de artacak!

Konut kredisi faiz oranlarındaki yükseliş sonrasında inşaat sektörünün ana girdileri olan demir çelik ve çimento kalemlerindeki yüksek fiyat artışları da inşaat sektöründe durgunluk yarattı. Uzmanlar, artışların 2021'de konut fiyatlarına yansıtılacağını söylüyor..

2021 konut fiyatları ne olur?

Gayrimenkul piyasasıyla ilgili uzmanlardan görüşler gelmeye başladı. Peki yeni yılda konut fiyatları artacak mı? 2021 konut fiyatları ne olur? Merak edilen her şey haberimizin içerisinde yer alıyor...

ABD’de konut fiyatları geçen yıla göre yüzde 10.2 oranında arttı!

Case Shiller Endeksi’ne göre 2013’ün ilk çeyreğinde ABD’de konut fiyatları geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 10.2 oranında artış gösterdi. Sektör 6 yıldan beri ilk defa iki basamaklı büyüme kaydetti

Marmaray güzergahındaki konut fiyatları arttı!

Marmaray projesi geçtiği güzergâhlardaki konut fiyatlarını artış yaşanmasına neden oldu. Test sürüşünün bile fiyatları yüzde 30 artırdığı Marmaray, geçtiği güzergâhlardaki emlak fiyatlarını adeta zirveye çıkardı...

konut fiyatları 2021 Haberi

konut fiyatları 2021

Konut arzının daralma yaşadığı bu dönemde öncü rol alarak yılın son çeyreğinde 12 projede 15 bin konutun satılacağını açıklayan Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.Sabah'tan Seda Tabak'ın haberine göre; sektörde yaşanan son durum hakkında açıklama yapan  Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, konuttaki arzın talebi karşılamak için yeniden yükseleceği bir döneme girildiğini söyleyerek "Talep artışı nedeniyle özel sektör, 2-3 yılda yeniden üretecek ve konut fiyatlarındaki artış hızı baskılanacak" diye konuştu.

FİKİRTEPE'DE YIKIM TAMAMLANDI

Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi dahilinde yıkım faaliyetlerinin yüzde 90 bittiğini söyleyen Hakan Gedikli, "Ocakta inşaatına başlayacağız. 5 blokta yer alan 1.134 bağımsız bölüm sahiplerine teslim edildi. Biz de diğer parsellerle birlikte alanın tamamını 2023 sonunda sahiplerine teslim edeceğiz" dedi.

Finans...