konut fiyatları artacak mı 2020

konut fiyatları artacak mı 2020

Kovid-19 sonrası tatil bölgeleri ve yazlıklara talebin artması, buralardaki konut piyasasını da hareketlendirdi. Bodrum'da konut satışları Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 83,1 artış gösterdi.

İkinci el konut satışları yeni projeleri solladı!

Ocak-Ağustos döneminde 1 milyon 24 bin 534 konut satışı gerçekleşerek, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 42,6 artış kaydedildi. Bu yılın en ilgi çekici verilerinden biri de ikinci el gayrimenkul tercihlerinin sıfır projeleri geride bırakması oldu.  

Konutta balon yok! Stokumuz var!

TMB Başkanı Mithat Yenigün, "Konutta bir balon olduğunu düşünmüyorum. Zaten bizim ülke olarak yıllık konut ihtiyacımız kadar konut stokumuz var."

Konut fiyatlarında balon var mı? 

Konut balonu, kişisel gelir veya konut maliyetlerinden bağımsız olarak, hane halkının beklentileri nedeniyle spekülatif bir şekilde konut fiyatlarında meydana gelen ani yükselişler ve düşüşler olarak tanımlanabilir. Buna göre Türkiye'de yer yer konut balonları oluşmuştur.

Yatırım tercihleri konuttan yana!

Vatandaş yatırımını konuta yapıyor. 100 metrekare ortalama ikinci el bir konutun fiyatı İstanbul'da 386 bin TL olurken, en ucuz ikinci el konut ise 194 bin TL ile Şanlıurfa'da bulunuyor. 

Türkiye'deki vatandaşların yüzde 60.4'ü ev sahibi!

Türkiye'de son 20 yılda dar gelirlilerin ev sahibi olma oranı sürekli artış gösterdi. Türkiye'de bireylerin yüzde 60.4'ü oturduğu evin sahibi oldu.

Konut almak için şimdi doğru zaman!

Kamu bankalarının Haziran'da konut kredisi faiz oranlarını düşürmesiyle birlikte konuta olan talep arttı. Konuttaki talep artışı fiyat artışını da beraberinde getirdi. Peki konut almak için şimdi doğru zaman mı?

Konut satışlarına düşük faiz dopingi!

Kamu bankalarının başlattığı faiz kampanyası son dönemde durgunlaşan konut piyasasını hareketlendirdi. Tarihinde ilk kez birinci el satışlarda yüzde 0,64'e kadar inen konut kredisi faiz oranları beklemedeki talebi harekete geçirdi. Satışlardaki artışın devam edeceği öngörülüyor...

İkinci el konut fiyatları hangi ilde ne kadar oldu?

Konut kredisi faiz oranlarındaki indirimle birlikte ikinci el konut satışlarında artış yaşandı. Peki en çok ikinci el konut satışı yapılan şehirler hangileri? İşte ikinci el konut satışına ilişkin detaylar...

Emlak sektöründe hareketlilik artacak!

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneğinin (TÜGEM) İzmir Şube Başkanı Onur Karademir, “Vatandaşlar düşük faizli kredi çekip konut alıyor. Satışlar hız kazanacak ve sektördeki hareketlilik artacak” diye konuştu.

Markalı konutların fiyatları artacak mı?

Ekonomist Atilla Yeşilada, "Sene sonuna geldiğimizde markalı konutların fiyatlarının şimdiki fiyatından yüzde 10-20 daha ucuz olduğunu göreceğiz" dedi...

Zamlı evler 1.5 aydır alıcı bekliyor!

Konut kredisi faizlerindeki indirimi fırsat bilen bazı ev sahibi ve inşaatçılar fiyatlara zam yaptı. Fakat İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa'ya göre, Ağustos'ta talep düşecek ve evini satamayanlar mecbur fiyatları indirecek...

İkinci el konut fiyatlarına koronavirüs etkisi!

Haziran ayı başı itibarı ile kamu bankaları tarafından sağlanan cazip konut kredisi koşulları ve koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen talebin gerçekleşmesi ile birlikte ilanda olan 2. el gayrimenkullerin fiyatlarında artış yaşandı...

Konut satışlarındaki artış sektöre umut oldu!

Haziran ayında konut satışları önceki yıla göre yüzde 210 arttı. Yeni konut satışlarının ise yüzde 152 artışla 58 bin 632 adede çıkması sektörün geleceğinin iyi olduğunu gösteriyor. 

Konut fiyatları fırlayacak!

Tarihin en büyük faiz indirimi ile en düşük kredi faizleri, ipotekli ve toplam konut satışlarında rekor yaşanmasına sebep oldu. Bu rekorların ardından fiyat artışı yaşanması da bekleniyor.

Konut fiyatları artacak mı?

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda zorlanan inşaat sektörü emtia fiyatlarının artışı nedeniyle endişeli. Sektör bu durumun konut fiyatlarına yansıyacağını düşünüyor.

2021 konut fiyatları ne olur?

Gayrimenkul piyasasıyla ilgili uzmanlardan görüşler gelmeye başladı. Peki yeni yılda konut fiyatları artacak mı? 2021 konut fiyatları ne olur? Merak edilen her şey haberimizin içerisinde yer alıyor...

Konut fiyatları artacak mı?

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, yükselen konut satışlarıyla birlikte konut fiyatlarının da artacağını söyledi.

Konut alacaklar dikkat! Fiyatlar artacak mı düşecek mi?

Koronavirüs sürecinde ekonominin canlanması için kamu bankaları tarafından başlatılan düşük faizli konut kredisi kampanyası sonrasında konut fiyatları arttı. Peki bundan sonra konut fiyatları ne olacak? Artacak mı düşecek mi? İşte detaylar...

Koronavirüs sonrası konut satışları artacak mı?

Gayrimenkul ve inşaat sektörü de koronavirüs salgınından etkilenen sektörlerden oldu. Peki koronavirüs, gayrimenkul ve inşaat sektörünü nasıl etkileyecek? Konut satışları ve konut fiyatları artacak mı? Gülin Coşkun, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu...

Ev almayı düşünenler dikkat! Fiyatlar artacak mı?

Bankaların konut kredisi faiz oranlarını düşürmesi ve konut kredisi peşinat oranının yüzde 10'a indirilmesi konuta olan talebi artırdı. Peki bundan sonraki süreçte konut fiyatları ne olacak? Konut fiyatları artacak mı? İşte tüm merak edilenler...

Konut fiyatları artacak!

Baumit Genel Müdürü Özdayı "İstanbul’da 50 ila 60 bin dolara ev alabilirsiniz bugün. Diğer ülkelerle kıyasladığımızda inanılmaz bir fiyat. Dolayısıyla, konut fiyatlarının bundan sonraki süreçte, bugünkü kadar ucuz olmayacağını düşünüyoruz" dedi...

Konut fiyatları artacak mı?

Türkiye'de gayrimenkul, çoğunluk tarafından en güvenilir yatırım aracı olarak kabul edilir. Ancak konut, arsa fiyatları her ay veya her yıl istikrarlı olarak artmaz. Fiyatlar bir süre sabit kalabilir hatta düşebilir...

Konut fiyatlarında 2020 tahminleri!

Bir süredir durağanlaşan emlak sektörü için 2020 tahminleri gelmeye başladı. Uzmanlara göre konut fiyatları 2020 yılında maliyet baskısı nedeniyle artacak.

Konut fiyatları artacak mı?

Konut sektörünün öncü isimlerinden olan Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Alabalık, şu anki konut fiyatlarının ilerde daha çok artacağını söyledi. Ev sahibi olmanın mantıklı olduğunu belirten Akbalık, kısa dönemde konutların daha çok kar edeceğini belirtti.

Konut fiyatları ne olacak? Artacak mı, düşecek mi?

Konut fiyatlarının ne olacağı hepimizi çok yakından ilgilendiriyor. Konut fiyatlarında bir süre daha fiyat artışı beklenmiyor.

Kıbrıs'ta konut fiyatları yüzde 35 artacak!

Kıbrıs'ta faaliyet gösteren Avertiss Emlak Şirketi Direktörü ve İşadamları Derneği Başkanı Dengiz Kürşat, maliyetlerin yükselmesiyle Eylül ayından sonra konut fiyatlarının yüzde 35 artacağını söyledi.

Konut fiyatları 2019'da yüzde 25 artacak!

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, 2019 yılında konut fiyatlarının yüzde 25 artacağını söyledi. Durbakayım, konutta fırsat ayı olduğunu söyleyen Durbakayım, ev almak için en uygun zaman olduğunu ifade etti.

konut fiyatları artacak mı 2020 Haberi

konut fiyatları artacak mı 2020

Koronavirüs salgını sonrası ülke genelinde tatil beldelerine, sahil bölgelerine ve yazlıklara talep yoğunlaşırken, en çok tercih edilen bölgeler arasında Ege ilk sırada yer aldı.

Özellikle karantina sürecini kalabalık şehirlerde geçiren vatandaşların, yazlık, az katlı, müstakil ve bahçeli evlere ilgisi arttı. Bu ilgi, tatilciler ve yazlık ev almak isteyenler tarafından en çok tercih edilen şehirler arasında olan Bodrum'da konut satışlarını canlandırdı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; geçen yılın ilk 8 ayında ilçede satılan konut dedi 2 bin 930 iken, 2020'nin aynı döneminde yüzde 34,33 artış göstererek 3 bin 936'ya çıktı. 

Fakat Kovid-19 salgını ardından normalleşme döneminde gerçekleşen satışlar baz alındığında bu rakam çok daha yüksek oranlarda kaydedildi. Geçen yıl haziran, temmuz ve ağustos döneminde 1.219 konutun satıldığı ilçede, bu sene aynı...