konut fiyatları artacak mı

konut fiyatları artacak mı

2020 yılının ilk çeyreğinde konut satışları yüzde 33 arttı ve 341 bin 38 oldu. 2019 sonunda gayrimenkul faaliyetlerinin büyüme oranı yüzde 13,1 olarak kaydedildi...

2020'nin ilk çeyreğinde konut satışı yüzde 33 arttı!

GYODER tarafından yayınlanan ‘GYODER Gösterge’ Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2020-1. Çeyrek Raporu’na göre, 2020'nin ilk çeyreğinde konut satışında yüzde 33 artış yaşandı...

COVID-19 Türkiye gayrimenkul pazarını nasıl etkileyecek?

Colliers, 'COVID-19 Sürecinde Türkiye Gayrimenkul Piyasası Mayıs 2020' raporunda Türkiye gayrimenkul piyasasının mevcut durumu ve salgın sonrası beklentileri değerlendirildi. Rapora göre, konut piyasasında bahçe, yeşil alan gibi sosyal olanakların olduğu konut alanlarına talep artacak...

Koronavirüs gayrimenkul sektörünü nasıl etkileyecek?

Koronavirüs konut sektörünü de etkilemeye devam ediyor. Peki sektör salgından nasıl etkilenecek? Konut satışları artacak mı? Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu....

Karantina sonrası gayrimenkul sektörü!

Karantina sürecinde evlerimizde kapalı kalmak, evlerimizin 4 duvardan ibaret beton yığınları olmadığını gösteriyor. İşte gayrimenkul sektörünün yeni normalleri...

Konut sektöründe yeni rota çiziliyor!

Koronavirüs nedeniyle konut sektöründe yeni rota çiziliyor. Değişim rüzgarlarının estiği sektörde stüdyo ve 1+1 daireler kalkıyor.

Gayrimenkul sektöründe toparlanma sinyalleri!

Koronavirüs salgını gayrimenkul sektörünü de etkiliyor. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, gayrimenkul sektöründe toparlanma sinyallerinin başladığını ve Haziran ayında sektörün toparlanacağını kaydetti...

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe toparlanma sinyalleri!

Koronavirüs sürecinde vaka sayılarının düşmesi, iyileşen hasta sayılarının yükselmesiyle sektörler normale dönmeye hazırlanıyor. İnşaat ve gayrimenkul sektörü toparlanmanın yılın ikinci yarısından itibaren hız kazanması bekleniyor. Birçok sektör beklentilerini olumlu yönde revize etti.

Müteahhitler sokağa çıkma yasağını avantaja çevirdi!

ASO İnşaat ve Tesisat Müteahhitleri ve Altyapı Müteahhitleri Sanayii komiteleri üyeleri, koronavirüs salgınıyla beraber başlayan süreçte yaşadıkları sıkıntılardan bahsetti ve sektörün salgının ardından yeniden büyümesi amacıyla taleplerde bulundu.

Konuta talep artıyor, fiyatlar yükseliyor!

Koronavirüs sonrasında hayatın normale dönmesi ve ulaşımın açılmasıyla beraber özellikle yabancıya konut satışında ciddi artışlar yaşanabileceği düşünülüyor. Bu durumda da fiyatlarda rekor artış bekleniyor.

Al-Satta yeni dönem: Koronasız temiz daire!

Ülkemizde ve dünyada etkisi devam eden, ekonomiyi de olumsuz  etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle ellerindeki malları satmakta zorluk çeken satıcılar yeni yöntem geliştirdi.

Türkiye'de gayrimenkul işine girenler çok para kazanacak!

Koronavirüsün ardından bazı sektörlerde talep çılgınlığı yaşanacak. Yurt içinde  perakende, demir çelik, makine, gayrimenkul, ulaştırma ve tekstil sektörlerinde pozisyon açanlar 3 ay sonra büyük paralar kazanacak.

Corona sonrası konut fiyatları ne olacak?

Reagroups Gayrimenkul Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Soner Keleş, koronavirüsün ardından gayrimenkul fiyatlarında meydana gelecek değişimin aşağı yönde olmayacağını sözlerine ekledi.

Korona sonrası gayrimenkul sektörünü neler bekliyor?

GİSP Başkanı ve Bosphorus Invest YK Başkanı Hakan Gümüş, korona sonrası gayrimenkul sektöründe ditijalleşmenin öneminin artacağını söyledi.

Özel bankalara 'konut kredisi borçlarını erteleyin' çağrısı!

Sektörde satış ve kiralama işlemlerinin yavaşladığını söyleyen İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, “Kamu bankaları gibi, özel bankaların da esnafın kredi borçlarını faizsiz ertelemesini istiyoruz” diye konuştu.

Konut fiyatları artacak mı?

Türkiye'de gayrimenkul, çoğunluk tarafından en güvenilir yatırım aracı olarak kabul edilir. Ancak konut, arsa fiyatları her ay veya her yıl istikrarlı olarak artmaz. Fiyatlar bir süre sabit kalabilir hatta düşebilir...

Konut fiyatları düşmeyecek, artacak!

Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş, gündemde merak edilerek konuşulan konut fiyatları hakkında değerlendirmeler yaptı. 

Konut fiyatları düşecek mi, artacak mı?

Konut kredi faiz oranları son 6 aydan bu yana artıyor. Haliyle faiz arttıkça kredili yani ipotekli konut satışı azalıyor. Peki, konut fiyatları düşecek mi. artacak mı?

Kartal’da konut fiyatları artacak!

Oturum ve yatırım için İstanbul’un en avantajlı semtlerinden biri olan Kartal hızla değerleniyor. Kartal'da konut fiyatları yükselişe geçecek.

Sancaktepe'de konut fiyatları artacak!

İstanbul Anadolu yakasında gayrimenkul piyasasının hareketli olduğu bölgelerin başında Sancaktepe geliyor. Son yıllarda bölgede önemli gelişmeler yaşanıyor, konut fiyatları artıyor. Araştırmalar daha da artacağını gözler önüne seriyor.

Türkiye'de konut fiyatları artacak mı?

“Konut Fiyatları ve Krediler Araştırması 2015" sonuçlarına göre, Türkiye'de gelecek 12 ay içinde konut fiyatları artacak diyenlerin oranı geçen yıl yüzde 72 iken, bu yıl yüzde 82’ye yükseldi.

Konut fiyatları artacak mı?

ERA Koordinatörü Mustafa Baygan, özellikle şehir merkezlerine olan talebin fiyatları da tetiklediğin söyledi.Baygan “Yeni projelerde metrekare fiyatları 10 bin doları buldu. Konut fiyatlarının gerilemesi söz konusu değil” dedi.

Kocaeli'de konut fiyatları artacak!

Kocaeli'de konut fiyatları bazı kriterlerle göre hala artış göstermedi. Birkaç bölgesel artışın dışında konut üreticileri satış yapamadığından dolayı beklemede ama ciddi fiyat artışı bekleniyor.

Konut fiyatları İstanbul’da 10 yılda 3 kat artacak!

Gayrimenkul yatırımın en kârlı yatırım aracı olduğunu söyleyen 24 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay “10 yıl içinde İstanbul’da konut fiyatları 3 kat artacak” dedi.

Konut fiyatları 2013'te yüzde 13,62 oranında arttı!

"Reidin - GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi" raporuna göre Türkiye genelinde yeni konut fiyatları 2013 Aralık ayında yıllık bazda yüzde 13,62 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları yıllık yüzde 13,62 oranında arttı!

REİDİN - GYODER " Yeni Konut Fiyat Endeksi " raporuna göre Türkiye genelinde yeni konut fiyatları 2013 Aralık ayında yıllık bazda yüzde 13,62 oranında arttı.

Türkiye genelinde yeni konut fiyatları yüzde 13,62 oranında arttı!

Garanti Mortgage’ın desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2013 Aralık ayı raporu yayınlandı. Türkiye genelinde yeni konut fiyatları yüzde 13,62 oranında arttı...

Vazo Kule'de konut fiyatları 366 bin liradan başlıyor!

İstanbul Anadolu yakası Maltepe'de yükselen Vazo Kule'de konut fiyatları 366 bin liradan başlangıç gösteriyor. Projede daire tipleri stüdyo, 1 oda 1 salon ve 2 oda 1 salon şeklinde tasarlandı...

konut fiyatları artacak mı

konut fiyatları artacak mı konut fiyatları artacak mı

GYODER tarafından Türkiye Gayrimenkul Sektörü 1. Çeyrek raporu yayınlandı.

Raporda, inşaat sektörünün, gayrimenkul sektörünün 2020 verileri açıklandı. 

İnşaat ve Gayrimenkul sektörü 2019 yılının sonunda yakaladığı ivmeyi 2020 yılını ilk üç aylık diliminde de sürdürdü. Üretim Yöntemiyle İnşaat sektörünün cari fiyatlarla GSYH’den yıllık bazda aldığı pay 2019 sonu itibariyle %5,4 oldu. Aynı dönemde inşaat sektörü %13,2 küçülürken, gayrimenkul faaliyetlerinin büyüme oranı %13,1 oldu. GSYH ise, %14,9 artarak 4 trilyon 280 milyar 381 milyon TL oldu.

2020 Yılı İlk Çeyrek Konut Satışları %33’lük Bir Artış Göstererek 341.038 Adet Oldu

2020 yılı ilk çeyrek konut satışları, bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık %33’lük bir artış göstererek 341.038 adet seviyesinde kapanmıştır. Ağustos 2019 itibarıyla konut kredisi faiz oranlarında başlayan gerilemenin yılın ilk...