konut fiyatları arttı mı

konut fiyatları arttı mı

Endeksa tarafından açıklanan verilere göre Türkiye'de konut fiyatları yükselişe geçti. Ortalama konut fiyatının 443 bin 300 TL olduğu konut fiyatlarında geri dönüş süresi ise 20 yıl.

Konut sektörünü 2021'de neler bekliyor?

Konut fiyatlarındaki yükseliş son günlerde gündemden düşmüyor. Ev kiraları ve satış fiyatları rekora koşuyor. Peki konut piyasasını neler bekliyor? İşte ayrıntılar...

Türkiye konut fiyat artışında zirvede!

İngiltere merkezli küresel gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank tarafından global konut fiyatları endeksi 2021 ilk çeyrek sonuçları yayınlandı. Rapora, Türkiye’nin üç büyük ili listeye damga vurdu. 

Ev fiyatları en çok hangi illerde arttı?

TÜİK rakamlarına göre Temmuz 2021'de Türkiye'de 107 bin 785  adet konut satıldı. Bu adet ile konut satışları bir önceki aya göre yüzde 20,0, geçtiğimiz senenin aynı ayına göre ise yüzde 53,0 geriledi.  

Konut kredisi faiz oranları düşer mi?

Konut kredisi ile ev sahibi olacak vatandaşlar konut kredisi faiz oranlarının düşeceği zamanı merak ediyor. Peki konut kredisi faiz oranları düşecek mi? İşte son durum...

Konut kredisi faizlerinde sınırlı düşüş!

Kredili konut satışlarının azalmasıyla birlikte bankalardan beklenen hamle geldi. Konut kredisi faiz oranlarından son 5 haftada  0,16 puan azalma yaşandı.

Konut piyasasını neler bekliyor?

Sabah Gazetesi köşe yazarlarından Nurullah Gür bugünkü köşe yazısında konut piyasasındaki son durumu kaleme aldı.

Konut fiyatlarındaki artış hızlanacak mı?

Konut fiyatları, inşaat malzemelerindeki fiyatların yükselmesiyle beraber artıyor. Peki bu artış devam edecek mi? Ev sahipleri bu sorunun yanıtını araştırıyor...

Konut fiyatları artacak mı?

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda zorlanan inşaat sektörü emtia fiyatlarının artışı nedeniyle endişeli. Sektör bu durumun konut fiyatlarına yansıyacağını düşünüyor.

İnşaat maliyetleri konut fiyatlarını yükseltiyor!

Satış Çözümleri kurucusu Soner Keleş, son iki senedir hızla yükselen inşaat maliyetlerinin konut fiyatları üzerine olan etkisini değerlendirdi...

Gayrimenkul fiyatlarına Kovid-19 dopingi!

Koronavirüs salgını birçok sektörü etkiliyor. Peki alınan tam kapanma kararı, gayrimenkul sektörünü nasıl etkileyecek? Bilge Gayrimenkul Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Minareci Küçükağa, konuya ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu...

Hangi bölgelerde konut fiyatları dudak uçuklatıyor?

Pandemide yazlık bölgelere talep artınca fiyatlar da yüzde 100’e yakın artmıştı. Sahil bölgelerinde yerel talebin yanı sıra konut alımı ile vatandaşlık hakkı kazanmak isteyen yabancılar da ağırlık kazanıyor. Gurbetçiler de kesin dönüş için sahil kentlerini tercih ediyor.

Markalı konut satışlarının yüzde 7.05'i yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Ocak 2021 sonuçları açıklandı. Endekse göre Ocak 2021'de fiyatlar, bir önceki aya göre yüzde 0.25, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 7.08 oranında artış gösterdi. 

2020'de kiralık konut fiyat artışında Muğla lider!

Hürriyet Emlak 2020 Endeksi'ne göre, kiralık konutlarda fiyat artışı yüzde 68,42 ile en çok Muğla’da kaydedildi. Muğla’yı yüzde 37,50 ile Denizli, yüzde 35,71 ile İzmir ve yüzde 28,57 ile Hatay izledi. Endeks'e göre, pandemi büyükşehirlerden göç edilmesine neden oldu.

Markalı konut satışlarının yüzde 7'si yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Aralık 2020 sonuçları yayınlandı. Endekse göre Aralık'ta fiyatlar, bir önceki aya göre yüzde 0.30, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 7.72 oranında arttı.

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları arttı?

İstanbul Beykoz'da imar planlarının çözüme kavuşmasının ardında ilçe içerisinde konut fiyatları artış yaşadı.

Satılık konut fiyatları en çok hangi il ve ilçelerde arttı?

Türkiye’nin uzman emlak platformu Hürriyet Emlak’ın ülke genelini ele alarak hazırladığı Şubat 2021 Emlak Endeksi verileri açıklandı. Peki satılık konut fiyatları en çok hangi il ve ilçelerde arttı?

Hangi illerde konut fiyatları arttı?

TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre son bir yıl içerisinde konut fiyatları yüzde 34,7 artış kaydetti. Buna göre; ortalama konut fiyatı 385 bin 320 TL olarak gerçekleşti.

İngiltere'de konut fiyatları Aralık 2020'de yüzde 8,5 arttı!

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) tarafından yapılan açıklamaya göre, İngiltere'de konut fiyatları, 2020 yılının aralık ayında yıllık oranda yüzde 8,5 arttı. 

İngiltere’de konut fiyatları 2020’de yüzde 6 arttı!

 İngiliz konut kredisi kuruluşu Halifax, ülke genelinde 2020 yılında konut fiyatlarının yüzde 6 arttığını belirtti. 

O ilde arsa ve konut fiyatları arttı!

Pandemi nedeniyle yazlık kentlere akın başladı. Şehirden uzak yaşamak isteyen vatandaşlar tatil bölgelerinden kente dönüş yapmadı. Bu durum da arsa ve konut fiyatlarında değişime neden oldu. 

Konut fiyatları en çok Türkiye’de arttı!

Küresel gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank’in 3. çeyrek verilerine göre, dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı ülke, yüzde 27.3’lük oranla Türkiye oldu

Konut fiyatları yüzde 29.2 arttı!

Merkez Bankası'nın açıkladığı verilerine göre, Türkiye genelinde konut fiyatları yüzde 29.2 oranında arttı. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerine ilgi artarken, gözde şehir Antalya oldu.

Bursa’da konut fiyatları son 1 senede yüzde 23,95 arttı!

Son dönemlerde konut satışlarında ciddi bir artış gösteren Bursa’da, satılık konut fiyatları yüzde 23,95 oranında arttı. En çok tercih edilen bölgeler  İznik, Gemlik, Nilüfer, Orhangazi ve Kestel oldu.

Türkiye'de konut fiyatları yüzde 2.6 arttı!

Sahibindencom'dan yayınlanan emlak endeksi verilerine Türkiye'de Ekim ayında konut fiyatları önceki aya oranla yüzde 2,6 arttı.

İstanbul'da konut fiyatları yüzde 30 arttı!

Toplam konut satışlarının yüzde 17’sinin gerçekleştiği İstanbul’da, ilk sekiz ayda 176 bin konut satışı gerçekleşti. Temmuz 2020'de sıfır konut fiyatları yüzde 30, ikinci el konut fiyatları ise yüzde 21 arttı.

Konut fiyatları yüzde 22 arttı!

Ağustos'ta Türkiye genelinde konut fiyatları yüzde 2 arttı ve son 1 yıllık değer artışı yüzde 22 seviyesinde gerçekleşti.

İngiltere'de konut fiyatları Ağustos'ta yüzde 2 arttı!

Konut finansman kuruluşu Nationwide'nin verilerine göre; İngiltere’de ağustos ayında konut fiyatları aylık bazda yüzde 2 arttı.

konut fiyatları arttı mı Haberi

konut fiyatları arttı mı

Türkiye genelinde konut satışları Ağustos ayında bir önceki aya oranla yüzde 31 artış, bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 17 azalarak 141 bin 400 oldu. Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksacom’un verilerine göre Türkiye genelinde Ağustos ayı sonu itibarı ile konut satış fiyatlarında senelik değer artışı yüzde 30 seviyesinde. Türkiye genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatı 3 bin 410 TL, ortalama konut fiyatı 443 bin 300 TL ve konut yatırımının geri dönüş süresi 20 sene oldu.

İlk sırada İstanbul var

Ağustos ayında Konut satışlarında İstanbul 24 bin 286 konut satışı ve yüzde 17 ile en yüksek payın sahibi oldu. Satış sayılarına göre İstanbul'u 13 bin 642 konut satışı ve yüzde 10 pay ile Ankara, 7 bin 731 konut satışı...