konut fiyatları ne kadar arttı

konut fiyatları ne kadar arttı

Karar Gazetesi'nin köşe yazarlarından İbrahim Kahveci bugünkü yazısında Merkez Bankası'nın açıkladığı Konut Fiyat Endeksi verilerini kaleme aldı. İşte o yazı..

Konut fiyatlarının artış nedeni gizli enflasyon!

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, konut artışlarıyla ilgili "Talep oldukça müteahhitler satacağı evin fiyatını artırıyor." dedi.

TKFE: Konut fiyatları yüzde 18,23 arttı!

Türkiye Konut Fiyat Endeksi (TKFE), 2015 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0,86 oranında artarak 192,39 oldu.

Konut fiyatları yüzde 18 arttı!

Türkiye Konut Fiyat Endeksi (TKFE), 2015 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0,86 oranında artarak 192,39 oldu. Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,23 oranında arttı.

Türkiye, konut fiyatları artışında 2. sırada!

Konut fiyatları artış hızı bakımından Türkiye, Hong Kong'un ardından ikinci sırada yer alıyor. Türkiye'de konut fiyatları 2012'nin ilk çeyreğinden bu yana yüzde 61.4 artış gösterdi.

Konut fiyatları arttı, iş azaldı!

Türkiye konut fiyatları endeksi (TKFE) haziranda yüzde 18,96 arttı.Öte yandan TSÜİK, Nisan-Haziran 2015 İnşaat İşgücü Girdi Endekslerini açıkladı. 1,8 oranında, takvim etkilerinden anrıdınlmış inşaat istihdam endeksi ise yüzde 9 oranında azaldı.

Konut fiyatlarında artış sürüyor!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası2015 yılı haziran ayına ilişkin Konut Fiyat Endeksi verilerini açıkladı. Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,96 artan TKFE, aynı dönemde reel olarak yüzde 10,97 arttı.

Konut fiyatları Temmuz'da yüzde 0,19 arttı!

Metrekare başına konut satış fiyatları Temmuz ayında en fazla Çanakkale'de artarken, kiralar ise en çok Sivas'ta yükseldi. Temmuz'da bir önceki aya göre yüzde 0,19 artış oldu.

Konut fiyatları geçen yıla göre yüzde 16 yükseldi!

Türkiye Kompozit Satılık Konut Fiyat Endeksi'nde, bir önceki aya göre yüzde 1.26, geçen yıla göre yüzde 16.47 oranında artış gerçekleşti.

Temmuz'da konut fiyatları en fazla Çanakkale'de arttı!

Garanti Bankası, Reidin ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği tarafından hazırlanan emlak endekslerinin '20X5 Temmuz Raporu" yayımlandı.

Konut fiyatları İstanbul'da yüzde 29 yükseldi!

Türkiye genelinde konut fiyatları endeksi Mayıs sonu itibarıyla yıllık yüzde 19.08 artarken, en yüksek yıllık değişimin gerçekleştiği il olan İstanbul'daki artış ise yüzde 29.08'i buldu.

Genel konut fiyatları ayda 1.79 arttı!

Merkez Bankası verilerine göre genel konut fiyatları aylık bazda yüzde 1.79 artarken, bir önceki yılın aynı döneme göre "reel" artış ise yüzde 10.17 olarak gerçekleşti.

Konut fiyatları mayısta en fazla Adana'da arttı!

Metrekare başına konut satış fiyatları mayıs ayında en fazla Adana'da artarken, kiralar ise en çok Yalova'da yükseldi .

Konut fiyatları mayıs ayında yüzde 7.35 arttı!

Reidin-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi kapsamındaki yeni konut fiyatlarında, mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 0,76, geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 7,35 artış meydana geldi.

Konut fiyatları 1,02 artış gösterdi!

Reidin.com ve GYODER yeni konut fiyat endeksi kapsamındaki yeni konut fiyatları, nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 1.02, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 7,05 arttı.

İstanbul'da konut satış fiyatları arttı mı?

Koronavirüs salgını sonrası birçok bölgede konut fiyatları arttı. Peki İstanbul'da konut fiyatları ne oldu? İşte İstanbul’da talep edilen konut kira fiyatında artış yaşanan ilçeler...

Konut fiyatları ne oldu? 10 soruda tüm detaylarıyla!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Mart 2020 sonuçları açıklandı. Peki Yeni konut fiyatları ne oldu? Mart ayında konut alımında banka kredisi kullanımı arttı mı? Mart ayında konut satışlarının ne kadarı yabancılara yapıldı? İşte merak edilen soruların cevapları...

DASK 2020 fiyatları ne kadar?

Türkiye, deprem kuşağında bulunduğu için DASK çok büyük önem arz ediyor. Zorunlu Deprem Sigortası olarak bilinen DASK, konut sahiplerine koruma sağlıyor. Peki, DASK fiyatları ne kadar? İşte 2020 DASK fiyatları...

Konut fiyatları artıyor mu? 10 soruda tüm detaylarıyla!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Ocak 2020 sonuçları açıklandı. Peki Yeni konut fiyatları artıyor mu? Konut alımında banka kredisi kullanımı ne kadar arttı? Konut satışlarının ne kadarı yabancılara yapıldı? İşte merak edilen soruların cevapları...

Konut fiyatları en çok nerede arttı? 5 soruda tüm detaylarıyla!

GABORAS tarafından özel olarak hazırlanan 5 Büyükşehir Değer Endeksi'ne göre geçtiğimiz yıla göre ortalama konut fiyatları en çok artan ilçeler açıklandı. Peki konut fiyatları en çok nerede arttı? 5 soruda tüm detaylarıyla...

Konut fiyatları ne kadar arttı?

Konut kredisi faizlerinin düşmesi ile beklemekte olan talep açığa çıktı. Faizlerin düşmesi ile ve talebin artması ile konut fiyatları arttı. Peki konut fiyatları artmaya devam edecek mi?

Konut fiyatları arttı mı? 10 soruda tüm detaylarıyla!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Aralık 2019 sonuçları açıklandı. Peki Yeni konut fiyatları ne kadar arttı? Konut alımında banka kredisi kullanımı arttı mı? Konut satışlarının ne kadarı yabancılara yapıldı? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Aralık 2019'da yeni konut fiyatları ne kadar arttı?

Merakla beklenen ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Aralık 2019 sonuçları açıklandı Peki Aralık 2019'da yeni konutlarda fiyat artışı ne kadar oldu?

100 bin sosyal konut fiyatları!

100 bin sosyal konut projesi 81 ildeki dar gelirli vatandaşlar için başlatıldı. Projede başvurular 16 Aralık'ta başlayacak. Peki fiyatlar ne kadar? Ödeme planı nasıl? Ne zaman teslim edilecek? İşte 100 bin sosyal konut fiyatları ve diğer tüm detaylar...

Yüz bin sosyal konut ne zaman başlayacak?

100 bin sosyal konut projesinin detayları açıklandı. 100 bin sosyal konut fiyatları ne kadar? 100 bin sosyal konut ödeme planı nasıl? Yüz bin sosyal konut ne zaman başlayacak? Yüz bin sosyal konut başvuruları ne zaman bitecek?

İstanbul'da sahibinden satılık daire fiyatları ne kadar?

Düşük konut kredisi faizi ev almayı düşünenlerin ilgisini çekmeye başladı. Fırsatı değerlendirmek isteyen vatandaşlar İstanbul'da ucuz satılık daireleri araştırıyor. Peki hangi ilçede satılık daire fiyatları ne kadar?

Konut fiyatları ne olacak? Artacak mı, düşecek mi?

Konut fiyatlarının ne olacağı hepimizi çok yakından ilgilendiriyor. Konut fiyatlarında bir süre daha fiyat artışı beklenmiyor.

İstanbul'da kiralık ve satılık konut fiyatları ne kadar?

İstanbul’un en değerli ilçelerinde satılık ve kiralık konut fiyatları sizler için araştırıldı. İşte İstanbul’da konut fiyatlarının en yüksek olduğu ilçeler...

konut fiyatları ne kadar arttı

konut fiyatları ne kadar arttı konut fiyatları ne kadar arttı

Bugün ülkemizde zenginler listesi ile vergi verenler listesi her nedense çok fazla uyuşmuyor. Hatta bir çok zenginimizin lüks yaşantısı ile vergi ödemesi arasında çok ciddi uçurumların oluşması ne hazindir.


Şimdi sizlere bazı verileri aktararak toplumsal ahlakımızı sorgulama açısından bir kapı aralayacağım. Gelin beraber inceleyelim:


A-) İlk veri Merkez Bankasından. MB “Konut Fiyat Endeksi” yayınlıyor. 2010 yılı ortasını (Haziran 2010) 100 kabul ediyor ve konut fiyatlarının gelişimini kamuoyuna açıklıyor. Bu endekse göre Haziran 2016’da Konut Fiyat Endeksi 214’e yükselmiş. Yani Haziran 2010’dan Haziran 2016’ya kadar konut fiyatları ortalama yüzde 214 oranında değer kazanmış.


Aynı dönemde Türkiye’de Tüketici Fiyatları (enflasyon) ne olmuş? İşte onu da Türkiye İstatistik Kurumu (TUIK) verilerinden anlıyoruz. Haziran 2010’da 177 seviyesinde olan endeks, Haziran 2016’da 279 seviyesine yükselmiş. Veya bir...