03 / 10 / 2023

konut fiyatları ne kadar arttı

konut fiyatları ne kadar arttı

2022 yılının ilk çeyreğinde Türkiye, konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği ülke oldu. Peki Türkiye'de kiralık ve satılık ev fiyatları ne kadar arttı? Diğer ülkelerde konut fiyatları ne kadar yükseldi? İşte ayrıntılar...

Konut Fiyat Endeksi Mart'ta yüzde 110 arttı!

Resmi olarak açıklanan verilere göre, Konut Fiyat Endeksi, Mart ayında yıllık bazda ise yüzde 110,0 artış gösterdi.

Konutta dolar bazlı yükseliş yüzde 43 oldu! Metrekare fiyatı 624 dolara çıktı!

Konutta dolar bazlı yükseliş yüzde 43'e ulaşırken, metrekare fiyatları 4 yılda 436 dolardan 624 dolara yükseldi...

Konut fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor! Peki fiyatlar ne zaman düşecek?

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Yıldırım, köşesinde konut fiyatlarındaki artışı kaleme aldı. İşte Abdurrahman Yıldırım'ın o yazısı...

Konut fiyatları yüzde 50,5 arttı!

Açıklanan resmi verilere göre, Konut Fiyat Endeksi (KFE), Kasım 2021'de yüzde 9 artış göstererek, 229,1 seviyesinde gerçekleşti. Yine açıklanan rakamlara göre, endeks, Kasım ayında 2020 yılının aynı ayına göre yüzde 50,5 arttı.

Konut fiyatları yüzde 40 arttı!

Açıklanan resmi rakamlara göre, Konut Fiyat Endeksi (KFE) Ekim 2021'de aylık olarak yüzde 5,5 artarak 209,9 seviyesinde gerçekleşti.

Faizler indi, konut fiyatları uçtu!

Kamu bankaları tarafından başlatılan faiz indirimi sektörde konut fiyatlarını da yükseltti.

Abdüssamet Bahadır: Konut maliyetleri satış fiyatlarından çok daha fazla arttı!

Bahaş Holding Üst Yöneticisi (CEO) Abdüssamet Bahadır yaptığı açıklamada konut fiyatlarındaki artışın inşaat maliyetlerinin altında kaldığını söyledi.

Konut fiyatları yüzde 22 arttı!

Ağustos'ta Türkiye genelinde konut fiyatları yüzde 2 arttı ve son 1 yıllık değer artışı yüzde 22 seviyesinde gerçekleşti.

Konut fiyatları Haziran'da yüzde 6,34 arttı!

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi Haziran 2020 sonuçlarına göre, haziran ayında fiyatlar önceki aya göre yüzde 1,12, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 6,34 oranında arttı.

Faizlerin düşmesiyle konut fiyatları yüzde 15 arttı!

Konut kredi faizlerinin düşmeisyle satışlarda canlanma yaşandı. EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, ''Bölgesine göre konut fiyatlarında yüzde 5-15 arası artış görüyoruz'' diye konuştu.

Konut fiyatları 6 yılda yüzde 214 oranında arttı!

Karar Gazetesi'nin köşe yazarlarından İbrahim Kahveci bugünkü yazısında Merkez Bankası'nın açıkladığı Konut Fiyat Endeksi verilerini kaleme aldı. İşte o yazı..

Konut fiyatlarının artış nedeni gizli enflasyon!

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, konut artışlarıyla ilgili "Talep oldukça müteahhitler satacağı evin fiyatını artırıyor." dedi.

TKFE: Konut fiyatları yüzde 18,23 arttı!

Türkiye Konut Fiyat Endeksi (TKFE), 2015 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0,86 oranında artarak 192,39 oldu.

Konut fiyatları yüzde 18 arttı!

Türkiye Konut Fiyat Endeksi (TKFE), 2015 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0,86 oranında artarak 192,39 oldu. Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,23 oranında arttı.

Konut fiyatlarındaki artış hızı 1,5 yıl sonra ilk kez çift hanede! Konut fiyatlarında son durum ne? 

Son günlerde hızla yükselen ev fiyatları sık sık gündem oluyor. Konut fiyatlarındaki artış hızı 1,5 sene sonra ilk defa çift haneye indi. Peki konut fiyatlarında son durum ne? 

Konut fiyatları ne zaman düşecek? Uzman isim ev alacaklar için tek tek açıkladı! 

Ev alacak milyonlarca kişi fiyatların ne zaman gerileyeceğini merak ediyor. Mars Gayrimenkul İcra Kurulu Başkanı Hakan Bucak, konuyla ilgili konuştu. Peki konut fiyatları ne zaman düşecek?

Gayrimenkul sektörünün 2022 4. çeyrek karnesi! Birinci el konut satışlarında zirve! Konut fiyatları ne oldu?

GYODER tarafından Ziraat GYO'nun katkıları ile hazırladığı 'GYODER Gösterge' 2022 4. Çeyrek Raporu açıklandı. Gayrimenkul sektörünün 2022 4. çeyrek karnesi! Birinci el konut satışlarında zirve! Konut fiyatları ne oldu?

Konut fiyatlarında TL olarak değil, döviz bazında düşüş bekleniyor! 

Konut sektöründeki son durum sık sık uzman isimler tarafından değerlendiriliyor. Peki konut fiyatları ne olacak? İşte ayrıntılar...

Faiz artışı küresel konut pazarını olumsuz etkiliyor! Konut fiyatları yüzde 25 düşecek! 

Küresel borçlanma maliyetlerindeki artış, gelişmiş ve gelişmekte olan dünyada konut piyasasında yaşanan patlamayı tam anlamıyla tersine çeviriyor. Peki konut fiyatları ne olacak? İşte ayrıntılar...

Nidapark Gündoğan konut fiyatları Ekim 2022! 

Yeni konut yatırımlarına hız kesmeden devam eden Tahincioğlu Gayrimenkul'ün Nidapark Gündoğan projesi merakla araştırılıyor. Peki Nidapark Gündoğan konut fiyatları ne kadar? İşte Nidapark Gündoğan fiyat! 

Konut fiyatları düştü mü? Konut fiyatlarında son durum ne? İşte detaylar!

Konut fiyatlarındaki son durumun ne olduğu herkes tarafından merak ediliyor. İşte konut fiyatlarına dair merak edilen detaylar!

TOKİ sosyal konut projeleri konut fiyatlarını ne zaman düşecek? İşte konut fiyatlarına dair detaylar!

TOKİ kapsamında gerçekleşecek olan 81 ildeki sosyal konut projesinin konut fiyatlarını ne zaman düşüreceği merak konusu oldu.

Ev fiyatlarındaki resmi artış resmen yüzde 150'ye dayandı! Konut fiyatları neden artıyor?

Dünya Gazetesi köşe yazarı Alaattin Aktaş, bugünkü köşesinde konut fiyatlarını ve konut fiyatlarında yaşanan artışı kaleme aldı. Peki konut fiyatlarında son durum ne? Konut fiyatları ne kadar arttı? İşte konut fiyatlarındaki son durum ve Alaattin Aktaş'ın o yazısı...

Yazlık fiyatları rekora koşuyor! Yazlık fiyatları ne kadar oldu? İşte il il yazlık ve dubleks ev fiyatları...

Yazlık bölgelerde ev fiyatları kaç lira? Hangi yazlık bölgede konut fiyatları ne kadar oldu? İşte merak edilen tüm ayrıntılarıyla yazlık ev fiyatları...

Türkiye konut fiyatlarında zirvede! Son bir yılda fiyatlar yüzde 110 arttı!

2022 yılının ilk çeyreğinde Türkiye, konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği ülke oldu. Peki Türkiye'de kiralık ve satılık ev fiyatları ne kadar arttı? Diğer ülkelerde konut fiyatları ne kadar yükseldi? İşte ayrıntılar...

Konut fiyatları diğer ülkelerde ne durumda? İşte merak edilen o fiyatlar!

Mars Gayrimenkul kurucu ortağı Samet Hızalan son zamanlarda sık sık gündeme gelen konut fiyatlarını kaleme aldı. Hızalan yazısında diğer ülkelerde konut fiyatları ne durumda olduğunu da yazdı. İşte Hızalan'ın o yazısı...

Konut Fiyatları İçin Öneri Geldi! Konut fiyatları ne zaman düşecek? Konut fiyatlarında son durum ne?

Konut fiyatlarına dair son açıklamalar merakla takip ediliyor. Ev alma hayali kuran vatandaşlar, konut fiyatlarının son durumunu araştırıyor. Konut fiyatlarında son durum ne? İşte detaylar!

konut fiyatları ne kadar arttı Haberi

konut fiyatları ne kadar arttı

AB İstatistik Ofisi (Eurostat) 2021 ile 2022 ilk çeyrekleri arasında satılık ve kiralık ev fiyatlarının senelik ne kadar arttığını açıkladı.

2022 yılının ilk çeyreğinde Türkiye, konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği ülke oldu. Avrupa’da 2021 - 2022'nin ilk çeyrekleri arasında ev fiyatlarının en çok Türkiye'de arttığı belirlendi. 

Peki Türkiye'de kiralık ve satılık ev fiyatları ne kadar arttı? Diğer ülkelerde konut fiyatları ne kadar yükseldi? İşte ayrıntılar...

Türkiye'deki senelik yükseliş yüzde 110 olarak gerçekleşirken, Avrupa Birliği'nde bu oran yüzde 10 oldu. Resmi verilere göre kira fiyatlarında ise sınırlı yükseliş yaşandı. Aynı dönemde Türkiye’de senelik kira yükselişi yüzde 15,4 olurken AB’de yüzde 1,4 olarak gerçekleşti.

Euronews'te yer alan habere göre; Kirada yıllık resmi enflasyonun bu kadar düşük olmasının sebebi Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK)...