29 / 06 / 2022

konut fiyatları ne zaman düşecek

konut fiyatları ne zaman düşecek

Gayrimenkul fiyatları, fahiş oranda arttı. Tüketicinin kiralık veya satılık konut sahip olması artık hayal oldu! Peki, fiyatlar neden yükseliyor? fiyatlarda geri dönüş bekleniyor mu? İşte tüm detaylar...

Kurdaki düşüş konut fiyatlarına yansıyor mu?

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen döviz kurlarındaki düşüşle beraber gözler şimdi de gayrimenkul sektörüne çevrildi. Peki kurdaki düşüş konut fiyatlarına yansıyor mu?

Konut fiyatları artıyor ama alıcı azalmıyor!

EV sahibi olmak herkesin hayalleri arasında yerini alır. İnsanın kendi evinin olması kendini güvende hissettirir. Hep böyle demişlerdir büyüklerimiz de... Lakin konut fiyatları bir türlü durdurulamıyor.

Türkiye yatırımcılar için güvenli bir liman olacak!

RE/MAX Analiz Gayrimenkul Danışmanı Ayla CAN seçimlerden sonra konut sektöründeki beklentiler hakkında açıklamalarda bulundu. 7 Haziran seçimlerinden sonra konut sektöründe bir belirsizlik ve durgunluk hakimdi. Peki şimdi ne olacak?

Konut fiyatları yüzde 19 zamlandı!

Türkiye konut fiyatı endeksi (TKFE) temmuz döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18.76 artarken, en yüksek yıllık değişim gerçekleşen il olan İstanbul’daki artış ise yüzde 26.6 oldu.

Döviz kurlarının artışı konut fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, artan döviz kurlarına bağlı olarak girdi maliyetlerinin yükseldiğini, dolayısıyla bu artışın ev fiyatlarına yansıyacağını söyledi.

İnşaat sektöründe beklentiler seçim sonrasına kaldı!

Siyası belirsizliğin yarattığı olumsuz hava ve kurlardaki artış inşaatta beklentileri seçim sonrasına erteletiyor. AYİD Başkanı Mehmet Sadıkoğlu, kur artışının satışlarda yarattığı duraklamanın çözümü için KDV indirimi öneriyor.

Kazım Algın: Konut fiyatları artabilir!

Emlak sektöründe faaliyetlerini sürdüren Show Realty CEO'su Kazım Algın, ev satın almayı düşünenlerin acele etmesi gerektiğini aksi takdirde satın almak istedikleri evin fiyatında artışla karşılaşabilecekleri uyarısında bulundu.

Konut fiyatları iki yıl içerisinde düşecek!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's. İsrail, Rusya, Güney Afrika ile beraber Türkiye'de de konut arzı talepten fazla olduğu için iki yıl içinde konut fiyatlarının düşeceğini açıkladı.

Emre Azer: İlk yarıdan daha kötü geçmeyeceğini biliyorum!

Emlakkulisi.com ev sahipliğinde gerçekleşen 7. Konutta Satış ve Pazarlama Buluşmaları kapsamında konuşan TK Emlak Yayıncılık Satış Pazarlama Müdürü Emre Azer, 2014 yılının ilk yarısı ile bundan sonra neler yaşanacağına dair bilgiler verdi...

Konut Fiyatları İçin Öneri Geldi! Konut fiyatları ne zaman düşecek? Konut fiyatlarında son durum ne?

Konut fiyatlarına dair son açıklamalar merakla takip ediliyor. Ev alma hayali kuran vatandaşlar, konut fiyatlarının son durumunu araştırıyor. Konut fiyatlarında son durum ne? İşte detaylar!

İstanbul, Ankara ve İzmir'de sıfır konut fiyatları ne kadar?

Son dönemlerde artan ev fiyatları sebebiyle vatandaşlar konut almakta zorluk yaşıyor. Peki ev fiyatları neden artıyor? Üç büyük şehirde konut fiyatları kaç TL'den başlıyor? Uzmanlar konut fiyatlarına ilişkin hangi açıklamaları yapıyor? İşte ayrıntılar...

Konut fiyatları ne zaman dengelenecek?

Denge Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Baki Budakoğlu son zamanlarda sık sık gündeme gelen konut fiyatları ile ilgili açıklama yaptı. Peki konut fiyatları ne zaman dengelenecek?

Konut fiyatları ne zaman düşecek?

Yeniçağ Gazetesi köşe yazarı Evren Devrim Zelyurt, bugünkü köşesinde konut fiyatlarının ne zaman düşeceğini kaleme aldı. İşte Evren Devrim Zelyurt'un 'Konut fiyatları ne zaman düşecek?' başlıklı yazısı...

Türkiye'de konut fiyatları ne kadar arttı?

Türkiye genelinde 2010 senesi Ağustos ayı ile 2021 yılı Ağustos ayı arasında geçen 11 yılda konut fiyatları nominal olarak yüzde 411,54 oranında arttı. 

İstanbul'daki konut fiyatlarında son durum ne?

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını indirmesiyle vatandaşlar konut arayışlarını artırdı. 1 milyon TL'den ucuz konutlara odaklanan vatandaşlar, İstanbul'daki konut fiyatlarını araştırıyor. Peki İstanbul'daki konut fiyatlarında son durum ne?

Üniversite kentlerinde kiralık konut fiyatları ne oldu?

Üniversitelerin yüz yüze eğitime geçişiyle beraber binlerce öğrenci okuluna yakın, aradığı kriterlere uygun kiralık konut arayışlarına start verdi. Peki üniversite kentlerinde kiralık konut fiyatları ne oldu? En yüksek kira fiyatı hangi ilde? İşte ayrıntılar...

Dolar artarken konut fiyatları ne olacak?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Dolar artarken konut fiyatları ne olacak?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 10 maddelik o analizi...

Dünya genelinde konut fiyatları ne oldu?

Küresel gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank'in 'Global Konut Fiyatları' raporu yayınlandı. 56 ülkeyi kapsayan raporda Türkiye ilk sırada yer aldı. 

Konut fiyatları yükselecek mi?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların konut fiyatlarıyla ilgili araştırmaları devam ediyor. Peki, ilerleyen günlerde konut fiyatları ne olacak? İşte detaylar...

2021 konut fiyatları ne olur?

Gayrimenkul piyasasıyla ilgili uzmanlardan görüşler gelmeye başladı. Peki yeni yılda konut fiyatları artacak mı? 2021 konut fiyatları ne olur? Merak edilen her şey haberimizin içerisinde yer alıyor...

Konut fiyatları ne olacak?

Yeni bir ev satın almak isteyen vatandaşlar faiz oranlarının değişmesiyle ev fiyatlarının düşmesini bekliyor. Peki, uygun faizler konut kredisi veren bankalar hangileri? Konut fiyatları düşer mi?

Ev alacaklar dikkat! Konut fiyatları ne olacak?

2020 Haziran'da konut satışları 190 bini aştı. Konut kredisi faizlerinin düşürülmesi satışların patlamasına sebep oldu. Peki konut fiyatları artmaya devam edecek mi? 

konut fiyatları ne zaman düşecek Haberi

konut fiyatları ne zaman düşecek

Gayrimenkul fiyatlarının artmasını malzeme maliyetlerinde meydana gelen artış, arsa üretilmemesi ve KDV ile ilgili son düzenleme olarak değerlendiren İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, yapılabilecekleri açıkladı! Zamlara dur denilmesi ve arsa konusunda çalışma yapılmasını öneren Mustafa Andıç, sektörün önünün açılması gerektiğine vurgu yaparak, “Bunun için de bazı teşvikler lazım. Özellikle uygun kredi faizleri oluşturulup, ilk defa ev sahibi olacak insanlara kullandırılmalı. Sıfır gayrimenkullerin alınması halinde de kullandırılması lazım. Tapu harçlarının ilk defa ev sahibi olacaklar için sıfırlanması sağlanabilir. KDV’nin aynı şekilde düşürülmesi, fayda sağlayacaktır” dedi.

Hürriyet Gazetesi'nden Serhat Tezcan'ın haberine göre, son dönemde yeni projelerin olduğunu açıklayan İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İMSİAD) Başkanı Mustafa Andıç, bunun haricinde sektörde daralma...