konut fiyatları son durum Nisan 2021

konut fiyatları son durum Nisan 2021

Helmann Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün, konut ve arsa değer artışlarına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Türkiye konut fiyatlarında dünya lideri!

Reel bir yatırım şeklinde konutlar 11.5 senede yüzde 393’lük toplam getiriyi buldu. Hatta son bir senede Türkiye konut fiyatlarında dünya birincisi haline geldi. 

ABD'de konut fiyatları uçtu: Yatırımcılar yön değiştirdi!

ABD'de konut piyasası son zamanlarda oldukça dikkat çekiyor. Ev fiyatlarında Nisan 2021'de 30 senedir görülen en büyük sıçrama yaşandığı belirtildi.

İstanbul'da konut fiyatlarında son durum ne?

Konut sektörü Kovid-19 salgınından etkilenen sektörlerden biri. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İstanbul'daki konut fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İngiltere’de konut fiyatlarında son 7 yılın en hızlı artışı!

Açıklanan resmi rakamlara göre İngiltere’de konut fiyatlarında son 7 yılın en hızlı artışı görüldü...

İngiltere'de konut fiyatları son 5 yılın en yüksek seviyesinde!

İngiltere'de konut fiyatları son 5 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ülkede ev  fiyatlarının yıllık oranda artışı yüzde 8,2 oldu.

İnşaat maliyetleri konut fiyatlarını yükseltiyor!

Satış Çözümleri kurucusu Soner Keleş, son iki senedir hızla yükselen inşaat maliyetlerinin konut fiyatları üzerine olan etkisini değerlendirdi...

Konut fiyatlarındaki son durum ne?

Türkiye genelinde konut fiyatları artış trendine girdi. Peki fiyatlar neden artıyor? İşte konut fiyatlarındaki artışın nedenleri...

Konut fiyatlarında son durum ne?

TUİK geçtiğimiz hafta içinde Ocak ayına ilişkin “İnşaat Maliyet Endeksi” verilerini açıkladı. Peki, bu maliyet endeksi konut fiyatlarını nasıl etkiledi? Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarlarından Levent Yılmaz bugünkü köşe yazısında inşaat maliyetleri ve konut fiyatlarını kaleme aldı.

Hangi illerde konut fiyatları arttı?

TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre son bir yıl içerisinde konut fiyatları yüzde 34,7 artış kaydetti. Buna göre; ortalama konut fiyatı 385 bin 320 TL olarak gerçekleşti.

İngiltere'de konut fiyatları yüzde 7,3 arttı!

İngiltere'de bu yıl konut fiyatları son 6 yılın en yüksek artışı yaşadı. 7.3 artan konut fiyatlarının gelecek yıl düşmesi bekleniyor. 

Birleşik Krallık'ta konut fiyatları 6 yılın zirvesinde!

Birleşik Krallık'ta konut fiyatları aralıkta yıllık yüzde 7,3 artışla son 6 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. 

Bursa’da konut fiyatları son 1 senede yüzde 23,95 arttı!

Son dönemlerde konut satışlarında ciddi bir artış gösteren Bursa’da, satılık konut fiyatları yüzde 23,95 oranında arttı. En çok tercih edilen bölgeler  İznik, Gemlik, Nilüfer, Orhangazi ve Kestel oldu.

İstanbul'da konut fiyatları yüzde 18.73 arttı!

İstanbul'da son bir yıl içerisinde konut fiyatları yüzde 18.73 artarken kira fiyatları da yüzde 10.69 yükseldi. 

konut fiyatları son durum Nisan 2021 Haberi

konut fiyatları son durum Nisan 2021

GYODER ve İNDER gibi inşaat sektörü kuruluşlarının üyesi Helmann Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün, konut ve arsa değer artışlarına ilişkin yapılan son bir senelik  değerlendirmelerde, Türkiye genelinde Antalya'nın en çok kazandıran şehir olduğunu belirtti.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Kovid-19 pandemisi ile beraber geçen sene başlatılan düşük faiz oranlı konut kredisi kampanyası kapsamında 2020'de 1.5 milyon adet konut satıldığının altını çizen Selman Özgün, konut satışlarına ilişkin güçlü talep ve yeterli konut arzı olmaması sebebiyle hem konut hem de arsa fiyatlarının ciddi şekilde artış gösterdiğine dikkat çekti. 

KONUTTAKİ ARTIŞ YÜZDE 53

Antalya'nın, konut ve arsa yatırımcısına en çok kazandıran şehir olduğuna dikkat çeken Özgün, Antalya'nın hem TCMB'nin hem de özel araştırma şirketlerinin yaptığı değer artış araştırmalarına göre konut ve arsa...