konut hesabı devlet desteği

konut hesabı devlet desteği

Evlilik hazırlığı içerisinde olanlar konut ve çeyiz hesabında devlet katkısı bu yıl arttı. Evlenirken 11 bin 32 TL, ev alırken 28 bin 548 lira destek imkanı sağlanıyor...

Konut hesabında birikim yapana yüzde 25'lik katkı!

2019 yılı içinde konut desteğinde katkı 24 bin 476 liraya artırılırken, çeyiz desteği 9 bin lira olarak açıklandı. Konut hesabında 5 yıl boyunca birikim yapana yüzde 25'lik katkı sunuluyor.

İlk kez ev alacaklara 25 bin TL'lik destek!

Devlet, ev sahibi olmak isteyenlere 25 bin TL'ye kadar destek veriyor. İşte konut hesabı uygulaması kapsamında tüm merak edilenler...

Ev sahibi olmak isteyenlere 25 bin TL'lik hibe!

Düşük faizli Konut Seferberliği kapsamında ev sahibi olmak isteyenlere müjdeler geldi. Konut hesabı üzerinden 5 yıl birikim yapan vatandaşlara  25 bin TL destek veriliyor.

Ev'lenmeyi düşünenlere devlet desteği!

Evlenmeyi ve ev sahibi olmayı düşünenler, 3-5 yıl bankada düzenli birikim yapıp devlet desteğinden faydalanabiliyor. Konut desteğinde katkı 25 bin liraya çıkarılırken, çeyiz desteği 9 bin lira oldu.

Konut hesabında devlet katkısı ne kadar?

Vatandaşların ev sahibi olabilmesi için devlet tarafından sağlanan katkılarla düşük faizli kredi uygulaması yapılıyor. Peki, konut hesabı nasıl açılır? Konut hesabı devlet katkısından kimler faydalanabilir?

Ev sahibi olmak isteyen gençlere müjde!

2019'da gençler için iki büyük müjde daha geldi. Konut ve çeyiz hesabında birikimler yüzde 23.73’lük yeniden değerleme oranı kadar yükseltildi. 

Konut hesabı ve devlet katkısının esasları belirlendi!

Kendine ait konutu olmayanların ilk ve tek konut satın alımlarına destek olmak için açılacak konut hesabı ile devlet katkısına ilişkin esaslar belirlendi. Bakanlar Kurulu kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

Ev almak isteyenlere 29 bin TL devlet desteği müjdesi!

Ev almayı düşünler için devlet tarafından sunulan güzel olanaklar dikkat çekiyor. Bu kapsamda devlet her vatandaşı ev sahibi yapmak için destek vermeye devam ediyor. Ev almak isteyen vatandaşlar konut hesabı açarak birikimlerine 29 bin TL devlet desteği alabiliyor.

İlk kez ev alacaklara devlet desteği!

Konut hesabı uygulaması vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Peki, konut alana devlet desteği koşulları neler? İşte konut hesabıyla ilgili merak edilenler...

Ev almak isteyenlere geri ödemesiz 30 bin TL devlet desteği!

Ev almak işteyenlere devlet birçok destek veriyor. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut hesabı açıp birikimlerine 29 bin TL devlet desteği alabilir. Konut hesabı uygulaması vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Peki, ev alana hibe desteği şartları neler? İşte tüm merak edilenler...

İlk kez ev alacaklar dikkat! Konut hesabından kimler yararlanabilir?

Devlet tarafından evlenecek çiftlere konut ve çeyiz hesabı üzerinden bazı destekler veriliyor. Çiftler bankalarda açtığı konut ve çeyiz hesabında birikim yaptığı takdirde devlet desteği alabiliyor. Peki konut hesabı nasıl açılır? Kimler yararlanabilir?

İlk kez konut alacaklar dikkat! Konut hesabıyla ilgili her şey!

Evlilik hazırlığı yapan ve ev sahibi olmak isteyen yeni evli çiftlere devlet desteği sürüyor. Peki konut hesabı nasıl açılır? Konut hesabı nedir? Konut hesabı ödeme planı nasıl? İşte detaylar...

Konut hesabı olanlar dikkat!

Devlet, evlilik hazırlığında olan ve yeni evlenmiş ev sahibi olmak isteyen çiftlere konut hesabıyla destek sağlıyor. Konut Hesabı ve Devlet Katkısına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik kapsamında konut hesabı ödeme planında değişiklik yapıldı...

Konut hesabı açanlar dikkat! Ödemeler ne zaman yapılacak?

Bankada düzenli birikim yaparak ilk evini alanlara devlet katkısı sunan konut hesabı uygulamasının kapsamı genişletildi.Peki konut hesabı nedir? Konut hesabı nasıl açılır? İşte merak edilen detaylar...

Konut hesabına kolaylık geldi!

Bankada düzenli birikim yapıp ilk evini alanlara devlet katkısı sunan konut hesabı uygulamasının kapsamı genişletildi. Buna göre, uygulama kapsamında düzenli ödeme yapmama fırsatı getirildi.

Konut hesabında ödeme planı değişti!

Konut Hesabı ve Devlet Katkısına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik Resmi Gazete'de yayınlandı. Buna göre; aylık ödeme planını seçen katılımcılar için bir dönemde 6 defa, üç aylık ödeme planını seçen katılımcılar için bir dönemde 2 defa ödeme yapmama imkanı tanındı. 

Konut Hesabı ve Devlet Katkısına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik!

Konut Hesabı ve Devlet Katkısına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik bugünkü 31088 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devletten ilk defa ev alacaklara 30 bin TL’lik destek!

Devlet, evlilik hazırlığında olan ve yeni evlenmiş ev sahibi olmak isteyen çiftlere konut hesabı kapsamında destek veriyor. Peki, Peki konut hesabı nedir? Konut hesabı nasıl açılır? Konut hesabı başvuru şartları nelerdir? Konut hesabı açılış ücreti ne Kadardır?

Devletten ilk kez ev alacaklara destek!

Devlet, evlilik hazırlığı yapan ve ev sahibi olmak isteyen yeni evli çiftlere destek veriyor. Peki konut hesabı nedir? Konut hesabı nasıl açılır? Konut hesabından kimler yararlanabilir?

İlk kez ev alacaklara müjde!

Evlilik hazırlığı yapan ve ev sahibi olmak isteyen yeni evli çiftlere devlet desteği devam ediyor. Peki konut hesabı nedir? Konut hesabı nedir? Konut hesabından kimler yararlanabilir?

konut hesabı devlet desteği

konut hesabı devlet desteği konut hesabı devlet desteği

Evlilik için hazırlık yapan vatandaşlara sevindirici haber geldi. Devlet, evlenirken 11 bin 32 TL, ev alırken 28 bin 548 lira destek veriyor.

Ahaberde yer alan habere göre; Evlilik hazırlığı yapanlar, ev sahibi olmak isteyenler için devlet konut hesabında destek sağlıyor.

Hem çeyiz hem de konut hesabı uygulamalarında hükümet katkıları 2020 yılı ile birlikte arttı. Bu hesaplarda düzenli ödeme tutarları ve devlet katkısı tutarları yüzde 22.58'lik yeniden değerleme oranı kadar arttırıldı.

Bankada açtığı çeyiz hesabında 3-5 yıl birikim yapıp 27 yaşından önce ilk evliliklerini yapanlara yönelik devlet katkısında üst sınır 9 bin TL'den 11 bin 32 liraya çıktı. Bankada hesap açıp 3-5 yıl düzenli birikim yapanlara, ilk evini aldıklarında destek verilmesini içeren konut hesabı uygulamasında da devlet katkısı üst limiti, 28 bin 548...