konut kredi almak

konut kredi almak

Nakit parası olmayan ama ev almak isteyen vatandaşlar bankalardan kredi alıyorlar. Peki konut kredisi nasıl alınır? 

Konut kredisi nasıl kapatılır?

Yüksek faiz oranıyla kredi çekenlerin merak ettiği bir konu eski kredilerini nasıl kapatacakları... Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kredi yapılandırması yapacak mı?

Konut kredi faizlerindeki indirim rekoru da beraberinde getirdi!

Konut sektöründe kamu bankalarının düşük maliyetli destekleri etkisini göstermeyi sürdürürken, ülke genelinde yaklaşık 1,5 ayda kullanılan konut kredi tutarında da rekor kırıldı.

Konut kredi faizleri düştü ev aramaları yüzde 84 arttı!

Haziran'da konut kredi faizlerinde yaşanan düşüşle beraber ev aramaları yüzde 84 yükseldi. İl bazında değerlendirildiğinde bir önceki aya oranla İstanbul ilinde yüzde 64, Ankara ilinde yüzde 89, İzmir ilinde yüzde 96, Bursa ilinde ise yüzde 89‘luk bir artış yaşandı.

Konut kredi faiz oranlarında maliyet azaldı!

Konut kredi faiz oranı son bir yılda 850 baz puan azaldı. 10 yıl vadeli 200 bin lira kredi kullanan tüketici, geçtiğimiz yıl mayıs ayında aylık 3 bin 839 lira öderken, söz konusu tutar bu senenin aynı döneminde 2 bin 787 liraya geriledi.

Konut kredi ertelemesi nasıl yapılır 2020?

Konut ve ihtiyaç kredi ertelemesi nasıl yapılır? Koronavirüs tedbirleri kapsamında açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı ile kredi ödemeleri 3 ay süre ile ertelendi. Peki konut kredi ertelemesi nasıl yapılır? İşte konut kredisi erteleme...

Konut kredisi almak için gerekli belgeler nelerdir?

Bankalarda son dönemlerde kredi faizlerinin düşmesi, birikimi bulunmayan ama ev sahibi olmak isteyen vatandaşları konut kredisi almaya teşvik etti. Vatandaşlar konut kredisini nasıl alacaklarına ilişkin bilgileri araştırıyor. Peki konut kredisi almak için hangi belgeler gerekli? 

Konut kredi faiz oranlarında son durum ne?

Ev almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden 'kredi faiz oranları ne kadar?' 'kredi faizleri düştü mü?' gibi soruların yanıtlarını arıyor. Peki konut kredi faizlerinde son durum ne oldu?

Konut kredi faizi indi, bir ev parası vatandaşta kaldı!

Konut kredi faizlerinin 0, 79'a kadar düşmesiyle birlikte konut satışları artışa geçti. Yaşanan düşüşle birlikte 200 bin liralık bir konut kredisinde, bir ev parası kadar kar elde edilmiş oldu...

Konut kredi faiz oranlarında son durum ne oldu?

2020 yılına girilmesiyle beraber hayalindeki eve kavuşmak isteyenlerde konut kredisi faiz oranlarını merak ediyor. Peki Konut kredi faiz oranlarında son durum ne oldu?

Konut kredi faizleri 0.79'a düştü! 

Kamu bankaları sıfır konut alacaklar için faiz oranını yüzde 0.79'a düşürdü. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbak konut kredi faiz oranlarını yüzde 0.79'a düşürdü...

Konut kredisi almak için neler gerekli?

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar kredi faiz oranlarındaki son durumu merak ediyor. Peki konut kredisi almak için neler gerekli?

Konut kredi faiz oranlarında son durum ne oldu?

Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faiz oranlarındaki son durumu merak ediyor. Peki konut kredi faiz oranlarında son durum ne oldu?

Konut kredi faizlerinde son durum ne oldu?

Konut, ihtiyaç veya taşıt kredisi çekme düşüncesi olan vatandaşlar bankaların faiz oranlarını merak ediyor. Peki konut kredi faizlerinde son durum ne oldu?

Konut kredi faiz oranlarında son durum nasıl?

Ekonomide yaşanan olumlu hava kredi faizlerine de yansıdı. Peki konut kredi faiz oranlarında son durum nasıl?

konut kredi almak

konut kredi almak konut kredi almak

Konut kredi fazilerinin düşmesiyle ev almak isteyenler konut kredilerini araştırmaya başladı. Kredi ile ev almak isteyenler ne yapmalı. Konut kredisi nasıl alınır? 

Konut kredisi çekmek isteyenler satın almayı düşündüğü evin tapusu ile kredi almak istedikleri bankanın şubesine gitmeleri gerekiyor. Şubede ilk yaoılacak işlem kredi başvuru formunu doldurmak. Kredi başvurusu yapan vatandaşların kimlik bilgisi üzerinden kredi notu ve sicilinin sorgulaması yapılarak kredi için uygunluğu değerlendiriliyor. 

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre, kredi almak için uygun bulunursanız, banka sizden konut kredisi için ekspertiz ücreti talep edecek. Ekspertiz ücreti ödeyince, konut değeri belirlenir. Belirnenen değer üzerinden maksimum yüzde 80 oranında konut kredisi kullanım izini verilir. Geriye kalan yüzde 20'lik kısım ise konut kredisi peşinatı olarak tahsil edilir. Konut kredilerinin onay süreleri 3-4 iş günü...