Konut kredi faizleri son durum

Konut kredi faizleri son durum

Bir önceki yılı kur krizinin etkisi ile oldukça yüksek seviyelerde bitiren konut kredisi faizleri 2019’a yüzde 2.32 ortalama ile başladıktan sonra güncel olarak senenin son haftasında yüzde 1.31’e geriledi...

Nail Olpak: Faizlerdeki iyileşme gayrimenkul sektörünü olumlu etkileyecek!

DEİK Başkanı Nail Olpak yaptığı açıklamada "Faizlerdeki yükselmenin bütün sektörlerle birlikte gayrimenkul sektöründe de yansımalarını geçtiğimiz yıl negatif olarak gördük. Faizlerdeki hızlı iyileşme ile sektör üzerinde çok daha olumlu kalıcı etkilerin olacağına inananlardan biriyim" dedi.

Konut kredi faizleri düşüyor!

Merkez Bankası’nın ikinci faiz indiriminden sonra özel bankaların konut kredilerindeki faiz indirim yarışı da hız kazandı. Kamu bankları yüzde 0.99 faiz uygulamasını sürdürürken özel bankaların konut kredi faiz oranı yüzde 1.11’e kadar geriledi

Konut kredilerinde faiz indirimi devam ediyor! 

Merkez Bankası'nın son toplantısında 325 baz puan faiz indirimine gitmesiyle konut kredi faizlerinde düşüşler başladı. Özel bankalar da konut kredi faizlerinde indirime gitti...

Müteahhitler: Özel bankalar da faiz indirsin! 

Merkez Bankası 12 Eylül'deki toplantısında 5 puanlık bir indirim bekleniyor. Müteahhitler indirimin özel bankaların konut kredilerine yansımasını bekliyor. 

Konut kredi faizleri düşüş eğiliminde!

Merkez Bankası'nın faiz indirimi yapacağı beklentisiyle oluşan iyimser hava, konut kredi faiz oranlarına da olumlu bir şekilde yansıdı.

Konut kredi faizleri 8 ayın dibine indi!

Ekonomideki başarılı dengelenme süreci, kredi faizlerindeki düşüşleri de hızlandırdı. Faiz, konutta yüzde 18.5, ticaride ise yüzde 22.04 ile 8 ayın en düşük seviyelerine geriledi.

Konut kredi faizlerinde bahar havası!

Konut kredi faizlerinde yaşanan gerileme tüketici kredilerine de indirim olarak yansımaya başladı.

Konut kredi faizleri yüzde 2.37 seviyesine geriledi!

Bankaların konut kredisi faiz oranları aralık ayında da düşmeye devam ediyor. İşte Aralık ayının ikinci haftası itibari ile bankaların konut kredisi faiz oranlarında son durum...

Konut kredi faizlerinde artış başladı!

Yapılan kampanyayla önemli eşik değer olan yüzde 1'in altına çekilen konut kredilerinde aylık faiz oranları yükselerek yüzde 1,50 seviyelerine çıktı

Konut kredi faizleri güncellendi!

Düşük faiz oranları ile konut kredisi kullandıran bankalar faiz oranlarını yeniden güncelledi. 0.98'de kalan bankalar Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank oldu...

Konut kredi faizlerinin düşmesi satışları uçuracak!

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, yaptığı açıklamada gerçekleşen faiz indirimi ile konut satışlarının yüzde 50’ye varan oranda artış göstereceğini ön gördüklerini söyledi.

Konut kredi faizleri düşecek mi?

Merkez Bankası’nın son faiz artışı geçen hafta ihtiyaç kredilerinde 11-12, konut kredilerinde de 6.7 baz puana kadar artışa neden oldu.

Konut kredisi faizleri için yeni öneri!

Türkiye genelinde ipotekli konut satışlarında gerileme Şubat ayı itibariyle altıncı aya girerken konut kredisi faizlerinde verginin mahsup edilmesi önerildi.

Konut kredisi faiz oranlarında son durum Ağustos 2016!

En uygun konut kredisi imkanı sunan Ziraat Bankası, 10 yıllık kredide 0,95 faiz oranı uyguluyor. İşte faizlerde son durum...

Konut kredi faizleri düştü ev aramaları yüzde 84 arttı!

Haziran'da konut kredi faizlerinde yaşanan düşüşle beraber ev aramaları yüzde 84 yükseldi. İl bazında değerlendirildiğinde bir önceki aya oranla İstanbul ilinde yüzde 64, Ankara ilinde yüzde 89, İzmir ilinde yüzde 96, Bursa ilinde ise yüzde 89‘luk bir artış yaşandı.

2020 Mayıs sonunda konut kredisi faizleri ne oldu?

Konut kredisi faizlerinde bir yıllık süreçte bankalardan pek çok fırsat sunuldu. En son konut kredisinde faiz indirimi Yapı Kredi'den geldi. Peki konut kredisi faizleri kaç oldu?

2020 Mayıs'ın son haftasında konut kredisi faizleri kaç oldu?

Bir yıllık süreçte bankalar konut kredi faizlerinde birçok indirim fırsatı sundu. Peki 2020 Mayıs'ın son haftasında konut kredisi faizleri kaç oldu? İşte bankaların güncel konut kredisi faiz oranları...

Konut kredisi faizleri düşüyor mu? Ev alacaklar dikkat!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs belası ile mücadele ettiğimiz şu dönemde başta kamu bankaları olmak üzere tüm bankalar vatandaşlara nefes aldıracak kredi müjdeleri verdi. Peki konut kredisi faizleri düşüyor mu?

VakıfBank devlet destekli konut kredisi faizleri 0.58’e düştü!

VakıfBank konut kredi faizleri son yıllarda görülmemiş bir eşiğe kadar geriledi. Bankanın kentsel dönüşüm için devlet destekli konut kredisi faizler yüzde 0.58’e düştü.

Düşen konut kredisi faizleri satışları tetikledi!

AYİDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Erkurtoğlu, TÜİK, konut satış istatistiklerini değerlendirdi. Erkurtoğlu, ''Yüzde 1'in altındaki kredi faizleri konut satışlarına olumlu yansımıştır" diye konuştu.

Konut kredi faizleri ne oldu?

Ev almayı düşünenler vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında konut kredisi faiz oranları yer alıyor. Peki konut kredisi faizlerinde son durum ne? Konut kredisi faizleri düşüyor mu? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Konut kredisi faizleri arttı mı?

Merkez Bankası'nın faiz indirimleri bundan önce kredi ve mevduat faizlerini aşağı çekerken Corona virüs ve Rusya ile Suriye gerginliği nedeniyle bu kez arttı. Kredi ve mevduat faizlerinde indirim beklenirken konut kredisi faizleri düştüğü en alt düzey olan yüzde 0.94'ten yüzde 0.99'a çıktı...

Konut kredi faiz oranlarında son durum ne?

Ev almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden 'kredi faiz oranları ne kadar?' 'kredi faizleri düştü mü?' gibi soruların yanıtlarını arıyor. Peki konut kredi faizlerinde son durum ne oldu?

Konut kredisi faizleri yüzde 0.63’e düşecek mi?

Kredi faizlerinde indirim devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ‘Kahramanmaraş İş Dünyası Buluşması’nda kredi faiz oranlarına ilişkin, kamu bankaları ile görüştüklerini ve faizleri daha da düşüreceklerini dile getirmişti. Peki  Konut kredisi faizleri yüzde 0.63’e düşecek mi?

Bankaların konut kredi faizleri düştü mü?

Bireysel kredi ya da konut kredisi çekmek isteyen insanların merakla beklediği ve araştırdığı 2020 yılının güncel kredi faiz oranları belli oldu...

Konut kredi faizleri 0.79'a düştü! 

Kamu bankaları sıfır konut alacaklar için faiz oranını yüzde 0.79'a düşürdü. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbak konut kredi faiz oranlarını yüzde 0.79'a düşürdü...

Yedi bankadan konut kredi faiz indirimi!

Bankaların kredi faiz indirimleri Kasım ayının son haftasında da düşüş hızını korudu. Bu hafta yedi banka konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı. Hangi bankaların konut kredisi faizleri düştü?

Konut kredi faizleri son durum

Konut kredi faizleri son durum Konut kredi faizleri son durum

2018 yılının ikinci yarısından sonra döviz kurunun hızla artmasıyla bankaların kredi faiz oranları hızla rekor düzeyde yükseldi. Söz konusu dönemde aylık yüzde 3.5’e kadar ulaşan konut kredisi faizleri ortalamada ise yüzde 2.68’e kadar çıktı. 

2018 Ekim ayından sonra kademeli olarak gerilemeye başlayan konut kredisi faizleri 2019’un başında en düşük yüzde 1.98 seviyesinde girdi. Bankaların yıl başında konut kredisi faiz oranları ortalaması ise yüzde 2.32 seviyesinde yer alıyordu. 

2018’in son aylarından itibaren Ocak sonuna kadar devam eden süreçte Ziraat Bankası’nın uyguladığı piyasanın en düşük konut kredisi oranı olan yüzde 1.98’in altına inildi. Konut kredisi faizleri hamle sonrasında başlayan düşüşlerle Şubat ayına yüzde 2.17 ortalama ile başladı. Mart ayının sonuna kadar yüzde 1.85’e kadar gerileyen konut kredisi faizleri yeniden yükseliş yönüne döndü. 

Yerel seçimlerin...