01 / 02 / 2023

konut kredisi alma

konut kredisi alma

Nakit parası olmayan ama ev almak isteyen vatandaşlar bankalardan kredi çekmeyi tercih ediyorlar. Peki konut kredisi nasıl alınır? İşte o haber...

Konut kredilerinde 10 yıldan uzun vadeye rağbet edilmiyor

BBDK'dan yapılan açıklamada konut kredisi müşteri sayısının 583 bin 251 olduğu, kredilerin yüzde 48'inin 0-5 yıl, yüzde 46'sının 5-10 yıl, yüzde 6'sının da 10 yıl ve üzerinde vadelerde olduğu bildirildi.

İncelemeden Mortgage'de kredi kararı vermeyin

Mortgage'nin işlerlik kazanmasının ardından farklı ihtiyaç ve risklere göre bir çok farklı ürün piyasaya sunuldu.

Konut kredileri son 3 ayda yüzde 33 azaldı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerine göre, Nisan-Haziran 2007 döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre taşıt kredileri yüzde 31, konut yüzde 33 azaldı.

Ev alma hayali kuranlara müjde! 0,69 - 0,79 faizli konut kredisi nasıl alınır? 

Ev almak isteyen ancak yeterli birikimi olmayan vatandaşlar bankaların verdiği konut kredilerini merak ediyor. 0,69 - 0,79 faizli konut kredisi nasıl alınır? En ucuz konut kredisi hangi bankada? İşte konuyla ilgili tüm detaylar...

0.99, faizli konut kredisi nasıl alınır?

Kredi ile ev alma hayali kuranlar 0,99 faizli konut kredisini araştırıyor. Peki 0.99, faizli konut kredisi nasıl alınır? İşte yanıtı!

Konut kredisi alma şartları 2021!

Ev sahibi olmak için birçoğumuz bankaların yolunu tutuyor. Mortgage kredisinin bütün taksitlerinin ödemesi tamamlandığında, borçlunun borcu bittiğinde, ipotek durumu ortadan kalkıyor. Peki konut kredisi kullanma şartları neler? İşte konut kredisi alma şartları 2021...

Ev alacaklar dikkat! Konut kredisi faiz oranları değişti! 

Ev alma hayalleri kuran vatandaşlara kamu bankalarından müjdeli haberler geldi. İşte konut kredisi faiz oranlarında son durum...

TOKİ faizsiz konut kredisi başvuru şartları!

Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan konutlarla dar gelirli aileler başta olmak üzere pek çok vatandaş uygun fiyatlı ev satın alma imkanına sahip oluyor. Vatandaşlara kurum tarafından belirli şartlarda faizsiz konut kredisi de veriliyor. Peki, TOKİ faizsiz kredi başvuru şartları nelerdir?

Yazlık konut kredisi nasıl alınır?

Bankalardan konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenlerde bazı şartlar aranıyor. Peki, yazlık konut kredisi nasıl alınır? Yazlık konut kredisi alma şartları nelerdir?

Yabancılar konut kredisi kullanabilir mi?

Yabancı uyruklu vatandaşlar Tapu Kanunu’nun değişen 35. maddesi ile Türkiye'den gayrimenkul satın alabiliyor. Peki, ev alma sürecinde yabancılar konut kredisi kullanabilir mi? Yabancılara konut kredisi verilir mi?

Konut kredisi dosya masrafı iadesi için ne yapılır?

Ev alma sürecinde konut kredisi kullanan tüketiciler, kendilerinden kesilen dosya masraflarının iadesini isteyebiliyor. Peki, konut kredisi dosya masrafı iadesi için ne yapılır? İşte masraf iadeleri..

Konut kredisi dosya masrafı geri alma işlemleri!

Yargıtay kararlarına göre, kendilerinden ne için istendiği belirtilmeden kesilen dosya masraflarının taraflarına iade edilmesi istenebiliyor. İşte konut kredisi dosya masrafı geri alma işlemleri...

Konut kredisi dosya masrafı geri alma dilekçesi 2015!

Konut kredisi dosya masrafını geri almak için öncelikle bankaya Konut kredisi dosya masrafı iadesi istemi içeren dilekçe gönderilmesi gerekiyor. İşte konut kredisi dosya masrafı geri alma dilekçesi 2015..

Devlet destekli konut kredisi alma şartları!

7 Nisan 2015 tarihinde yürürlüğe giren Bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun ile devlet konut kredisi desteği yapacak. Peki, Devlet destekli konut kredisi alma şartları neler?

Konut kredisi dosya masrafını geri alma şartları!

Alınan Yargıtay Kararları gereğince konut kredilerinde tüketicilerden alınan masraflar arasında bulunan konut kredisi dosya masrafı iade edilebiliyor. İşte konut kredisi dosya masrafını geri alma şartları...

Konut kredisi kimler alabilir?

Konut kredisi ailelerin uzun vadeli konut kredisi ile kira öder gibi kredi taksidi ödeyerek ev sahibi olmalarına olanak tanıyor. Peki, konut kredisi kimler alabilir? Konut kredisi alma şartları nelerdir?

konut kredisi alma Haberi

konut kredisi alma

Nakti olmayan ama konut ihtiyacı olan birçok kişi bankalardan kredi almak istiyor. Peki konut kredisi nasıl alınır? İlk kez kredi çekecekler nelere dikkat etmeli? İşte kredi çekmek isteyenlerler için öneriler...

Hürriyet'te yer alan habere göre, ilk kez kredi çekecek olanlar için 5 adım açıklandı...

1- Kredi ihtiyacı

Kredi çekmek için ilk olarak ihtiyaç belirlenmeli. Bankalar konut kredisi altında alt kategoriler sunuyor. Bu nedenle öncelikle ihtiyaç doğrultusunda doğru kredi türünün hangisi olduğu belirlenmeli.

2- En avantajlı kredi

Bir sonraki adım ise en avantajlı kredi seçeneğinden yararlanmak. Buna göre, bankaların sunduğu en düşük faiz oranı alınmalı. Faiz oranı, dosya masrafı, sigorta, ekspertiz ücreti geri ödenecek miktarı etkileyen en önemli unsurlardır. Uygun krediyi bulmak için dikkat edilmesi gereken noktalar:
1- Kredi faiz oranı
2- Yıllık maliyet oranı